Home Aktualności Aktualności z wyborów 2024: Demokraci zmagają się z polityczną przyszłością Bidena w...

Aktualności z wyborów 2024: Demokraci zmagają się z polityczną przyszłością Bidena w trakcie wyścigu prezydenckiego

23
0


Kongresmen z Ohio powiedział w czwartek, że jest „bliżej” wezwania do Prezydent Joe Biden wycofać się z wyścigu w 2024 r., ponieważ jego zdolność do wygrania reelekcji „może być dla niego zbyt trudna do pokonania”.

Landsman, który w 2022 r. przejmuje od dawna zajmowane miejsce w parlamencie republikańskim, dodał: „Miałem nadzieję — i nadal mam nadzieję, do pewnego stopnia — że (Biden) wyjdzie i przedstawi argument, że Donald Trump nie nadaje się na prezydenta, że ​​podważy, jeśli nie zniszczy naszą demokrację, ale myślę, że staje się to coraz mniej prawdopodobne”.

Tło: Członkowie Partii Demokratycznej w Kongresie są martwić się o szansach Bidena na reelekcję, zwłaszcza po jego nieudanej debacie w CNN w zeszłym miesiącu, i że umieszczenie go na szczycie mogłoby również zaszkodzić partii w jesiennych wyborach powszechnych. Większość Demokratów niechętnie publicznie wzywała Bidena do ustąpienia, ale coraz większa liczba osób tak mówi, nawet po Bidenie Ataki w tym tygodniu aby zwiększyć poparcie. W liście w poniedziałek powiedział ustawodawcom Demokratów, że będzie kontynuował starania o reelekcję pomimo rosnących obaw, a także odpowiedział „elitom” partyjnym w wywiadzie.

Landsman powiedział Huntowi, że Biden może być amerykańskim bohaterem i powiedzieć: „Słuchaj, muszę teraz ustąpić”. Demokrata z Ohio powtórzył również argument byłej przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, że ostatecznie to Biden musi kontynuować swoje starania o reelekcję, ale przestrzegł, że „nie ma dużo czasu”. Ostrzegł również, że druga kadencja pod rządami byłego prezydenta Donalda Trumpa „byłaby niebezpieczna”.

Biden zorganizuje w czwartek uważnie obserwowaną konferencję prasową, co będzie kolejnym wydarzeniem o dużej wadze za chwilę aby prezydent mógł pokazać swoje umiejętności umiejętność odpowiadania na pytania w atmosferze niepisanej.

Wyrażając swoje obawy dotyczące drugiej kadencji Trumpa, Landsman zastanawiał się, czy Biden będzie w stanie przekonać o tym Amerykanów.

„Bycie w stanie bronić tego człowieka, byłego prezydenta, nie powinno być takie trudne. Biden powinien to zrobić. Jeśli nie może tego zrobić, powinien pozwolić to zrobić komuś innemu” – powiedział Landsman.