Home Aktualności Barbara Eden wspomina swój kultowy kostium „I Dream of Jeannie” i przyjaźń...

Barbara Eden wspomina swój kultowy kostium „I Dream of Jeannie” i przyjaźń z Elvisem Presleyem (wyłącznie)

13
0


Barbara Eden wspomina swoją trwającą dziesiątki lat karierę w Hollywood, w tym główne role w filmach Marzę o Jeannie I Płonąca Gwiazda — ta druga dała jej przyjaźń ze zmarłym Elvis Presley.

W wywiadzie dla „TV grEaTs” z Kevinem Frazierem 92-letnia aktorka, która wcielała się w postać uroczej dżinny (o imieniu Jeannie) w serialu w latach 1965–1970, opowiedziała o nieprzemijającym wpływie tego serialu.

Serial NBC, w którym wystąpił również Larry Hagman, opowiadał o amerykańskim astronaucie (Hagman), który znajduje butelkę i odkrywa w niej dżina (Eden). Para ostatecznie zakochuje się w sobie w pięciosezonowej komedii, która utrwaliła się w historii telewizji.

Eden powiedziała ET, że do dziś, ponad 50 lat po zakończeniu serialu, ludzie wciąż do niej podchodzą i dzielą się swoją miłością do serialu. Proszą ją również, aby podczas interakcji twarzą w twarz wykonała ikoniczne mrugnięcie i skinienie głową Jeannie.

Barbara Eden jako Jeannie w filmie „I Dream of Jeannie”Bank zdjęć NBCU za pośrednictwem Getty Images

„Och, cały czas” – powiedziała Eden, śmiejąc się. Dodała, że ​​oryginalny ruch wybrany przez producentów wymagał nieco mniej energii, ale czuła, że ​​postać potrzebuje bardziej wyraźnego ruchu. „Miało to być tylko mrugnięcie, a ja dodałam ramiona” – podzieliła się.

Mrugnięcie było jednak tylko połową tego, co uczyniło Jeannie – a przez skojarzenie Eden – ikoną. Strój Jeannie aktorki – dwuczęściowy z wysokim stanem, bufiastymi spodniami i krótkim topem – stał się kulturowym punktem odniesienia, parodiowanym i odtwarzanym niezliczoną ilość razy na przestrzeni lat.

Choć kostium mógł budzić kontrowersje – a nawet plotka, że ​​sieć ocenzurowała jej pępek — w tamtym czasie Eden powiedziała, że ​​„to nic” według dzisiejszych standardów tego, co dzieje się w telewizji i filmach. Powiedziała, że ​​nigdy się tym nie przejmowała.

„Nie, nie z tym. Nie, wcale nie” – powiedziała Eden, dodając: „Miałam na sobie rajstopy, majtki i pełny biustonosz”. Zacytowała dziennikarza z Reporter z Hollywood która wywołała kontrowersje odwiedzając plan zdjęciowy i szukając swojego pępka.

Barbara Eden w filmie „Marzę o Jeannie”Bank zdjęć NBCU za pośrednictwem Getty Images

„Stało się to czymś. Mówiłam ludziom, mówiłam: »Inni ludzie są znani z bardzo efektownych części ciała — ja mam pępek«, żartowała Eden. „(To) nie jest najseksowniejsza rzecz na świecie, ale potem standardy i praktyki filmowe nagle uświadomiły mi, że mam pępek, którego nigdy wcześniej nie pokazywałam”, powiedziała.

Eden dodała: „To było głupie”.

Aktorka poruszyła także temat swojego związku z Płonąca Gwiazda członek obsady, Presley, z którym miała tak świetną chemię, że wywołało to plotki o romansie. W rzeczywistości to ówczesny mąż Eden, Michael Ansara, był tym, kim piosenkarka “Blue Suede Shoes” była zainteresowana.

„To prawda” – powiedziała o miłości Presleya do Ansary, która grała dowódcę Kanga w Star Trek: Oryginalna seria. Jeśli chodzi o jej własną relację z Presleyem, powiedziała ET: „Byliśmy po prostu dobrymi przyjaciółmi”. Eden była żoną Ansary od 1958 do 1974 roku.

Film Presleya i Edena z 1960 roku opowiada historię farmera z Teksasu — którego matka była Indianką — którego życie wywraca się do góry nogami, gdy plemię jego matki napada na sąsiednie społeczności, przez co jego postać czuje się rozdarta między dwoma światami. Eden zagrała ukochaną Presleya.

Barbara Eden i Elvis Presley pozują do swojego filmu „Płonąca Gwiazda”Sunset Boulevard/Corbis za pośrednictwem Getty Images
Barbara Eden i Elvis Presley na zdjęciu promocyjnym do swojego filmu „Flaming Star”20th Century-Fox/Getty Images

Piosenkarz zmarł w sierpniu 1977 roku w wieku 42 lat. — Eden mówi, że zawsze będzie go pamiętać jako Elvisa, którego poznała po raz pierwszy, zaraz po tym, jak wyszedł z wojska. „Był bardzo szczęśliwy”.

Więcej wywiadów i materiałów rozrywkowych z cyklu „TV greaTs” znajdziesz, klikając poniższe linki.

POWIĄZANA ZAWARTOŚĆ:Source link