Home Aktualności Biden zorganizuje pierwszą konferencję prasową od czasu debaty z Trumpem

Biden zorganizuje pierwszą konferencję prasową od czasu debaty z Trumpem

19
0


Przewodniczący Demokratycznego Komitetu Krajowego Jaime Harrison odrzucił apele niektórych Demokratów, domagających się ustąpienia Bidena po jego słabym występie w debacie w zeszłym miesiącu.

W wywiadzie dla programu „Morning Joe” w stacji MSNBC gospodarz Willie Geist zapytał Harrisona, czy ma wątpliwości, że Biden powinien zostać kandydatem Demokratów na prezydenta.

„Nie ma co do tego wątpliwości” – powiedział Harrison, zauważając, że 14 milionów wyborców poparło Bidena jako kandydata na prezydenta w prawyborach — argument ten prezydent przedstawił również w obronie swojej obietnicy pozostania w wyścigu.

„Czas, abyście uklękli, nabrali sił i poparli tego prezydenta” – apelował Harrison do sceptyków prezydenta.

Harrison argumentował, że demokratyczne osobistości publiczne częściej mówiły o Bidenie niż o Trumpie i Projekcie 2025, planie politycznym zaproponowanym przez konserwatywną Fundację Dziedzictwa na potencjalną drugą administrację Trumpa, od którego były prezydent starał się zdystansować, dodając, że muszą „skorygować kurs”.

„Musimy skupić się na największym zagrożeniu dla amerykańskiej demokracji, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, czyli na Donaldzie Trumpie, człowieku, który po raz pierwszy od 50 lat odbiera kobietom prawo do kontrolowania własnych ciał, dziewczynkom, które dorastają teraz z mniejszą liczbą praw niż ich matki i babcie” – powiedziała, odnosząc się do mianowania przez Trumpa trzech konserwatywnych sędziów Sądu Najwyższego, którzy w 2022 r. uchylił przełomowe orzeczenie w sprawie Roe v. Wade, które gwarantowało konstytucyjne prawo do aborcji.

„Nie możemy pozwolić, aby tak się działo. Musimy się skupić na pokonaniu Donalda Trumpa, a Joe Biden już to zrobił i może to zrobić ponownie” – dodał Harrison.

Źródło