Home Aktualności DHL Global Forwarding ogłasza nowego dyrektora generalnego na Indonezję

DHL Global Forwarding ogłasza nowego dyrektora generalnego na Indonezję

40
0


DŻAKARTA, INDONEZJA – 11 lipca 2024 r. – DHL Global Forwarding, specjalista ds. spedycji w DHL Group, mianował Nicholasa Bongsosartono nowym dyrektorem generalnym DHL Global Forwarding Indonesia. Bongsosartono, mający siedzibę w Dżakarcie, będzie podlegał Thomasowi Tieberowi, dyrektorowi generalnemu DHL Global Forwarding na Azję Południowo-Wschodnią i Południowy Pacyfik.

Na nowym stanowisku Bongsosartono będzie odpowiedzialny za rozwój, poprawę efektywności operacyjnej i zapewnienie najlepszej obsługi klientom na rynku indonezyjskim.

„Indonezja jest jednym z najbardziej dynamicznych rynków w regionie, a wzrost PKB ma wynieść w tym roku 5,1%1. Cieszymy się, że udało nam się awansować wewnętrznie, co jest dowodem naszego zaangażowania w pielęgnowanie talentów i zapewnianie naszym pracownikom możliwości rozwoju i doskonalenia się w ich rolach.

Wiedza Nicholasa na temat rynku i naszej działalności odegra kluczową rolę we wzmocnieniu naszej pozycji w Indonezji i zapewnieniu naszym klientom niezawodnych i zrównoważonych rozwiązań logistycznych. Jego bogate doświadczenie w różnych aspektach branży logistycznej, w tym w transporcie lotniczym i morskim, transporcie lądowym, pośrednictwie celnym i logistyce kontraktowej, czyni go idealnym kandydatem na to stanowisko kierownicze”, powiedział Thomas Tieber, CEO, DHL Global Forwarding Southeast Asia and South Pacific.

Bongsosartono dołączył do DHL Global Forwarding Indonesia w maju 2023 r. jako Head of Airfreight. Wcześniej pełnił funkcję Head of Product Management w AP Moller-Maersk na Indonezję i Filipiny, gdzie projektował i zarządzał kompleksowym portfolio produktów i usług komercyjnych.

Bongsosartono wnosi również cenne doświadczenie ze swoich poprzednich stanowisk, gdzie jego obowiązki obejmowały zdrowie, bezpieczeństwo, ochronę i środowisko, a także zaopatrzenie w towary i usługi, takie jak magazynowanie, transport i usługi celne. Ponadto zdobył duże doświadczenie w zakresie technologii informatycznych jako menedżer IT w firmie logistycznej na początku swojej kariery.

„Indonezja jest bardzo atrakcyjnym rynkiem, na którym spodziewany jest stały wzrost dzięki rosnącym inwestycjom i wydatkom konsumentów. Jestem optymistycznie nastawiony do szybko rozwijającego się sektora przewozów towarowych w Indonezji i jestem przekonany, że moje doświadczenie w połączeniu z wybitnym zespołem DHL Global Forwarding Indonesia odegra kluczową rolę w zwiększeniu zasięgu DHL i wspieraniu regionalnej łączności”, powiedział Bongsosartono.

DHL Global Forwarding Indonesia nadal rozszerza swoją obecność i ulepsza swoją ofertę usług, aby odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby klientów. W marcu 2024 r. firma uruchomiła Pierwszy węzeł logistyczny dla pojazdów elektrycznych w Batam w Indonezji przyczynić się do rozwoju zintegrowanego łańcucha dostaw pojazdów elektrycznych w kraju. Firma jest również liderem w dziedzinie dostaw elektrycznych na duże odległości w Dżakarcie, stając się pierwszym spedytorem, który korzysta z samochodów elektrycznych w mieście. Niedawno DHL Global Forwarding Indonesia również certyfikowane jako Great Place to Work®osiągnięcie wyniku ponad 90 procent.

(1) Bank Światowy zwiększa wzrost PKB Indonezji do 5,1 procent (jakartaglobe.id)

https://group.dhl.com/tekan

https://www.linkedin.com/perusahaan/dhl-global-forwarding

https://www.twitter.com/DHLglobal

Wydawca ponosi pełną odpowiedzialność za treść niniejszego ogłoszenia.