Home Aktualności Dwóch kolejnych turystów zaginęło w Grecji podczas intensywnej fali upałów – National

Dwóch kolejnych turystów zaginęło w Grecji podczas intensywnej fali upałów – National

31
0


Jak temperatury w Grecja w czwartek nadal rosła, władze szukają dwóch turystów, którzy zniknęli osobno podczas pieszych wędrówek po wyspach Morza Śródziemnego.

Po znalezieniu ciała zgłoszono zaginięcie turystów, jednego Amerykanina i jednego Holendra Brytyjski prezenter telewizyjny Michael Mosley odkryto w niedzielę na wyspie Simi. Według jego żony 5 czerwca 67-letni Mosley podczas samotnej wędrówki skręcił w złym kierunku w stronę przystani i ostatecznie upadł.

Władze podały, że Mosley zmarł z przyczyn naturalnych. Nie ma podejrzeń o przestępstwo.

Władze pracują nad szybkim zlokalizowaniem dwóch ostatnich zaginionych turystów, którzy zniknęli podczas fali upałów, która w czwartek w niektórych częściach kraju miała osiągnąć nawet 43 stopnie Celsjusza.

Amerykański turysta Eric Albert Calibet (59 l.) samotnie wędrował po wyspie Amorgos, kiedy zaginął we wtorkowe popołudnie. Władze lokalne podały, że Calibet szedł w stronę wioski Katapola.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Przyjaciele Calibeta zgłosili jego zaginięcie, gdy nie wrócił.

11 czerwca 2024 roku zgłoszono zaginięcie Erica Alberta Calibeta (59 l.) na wyspie Amorgos.

Facebook za pośrednictwem gminy Amorgos

Służby i wolontariusze straży przybrzeżnej szukają zarówno lądowe, jak i wodne za zaginionego turystę. Do poszukiwań wykorzystano także drony.

Adres e-mail, którego potrzebujesz na dany dzień
najważniejsze wiadomości z Kanady i całego świata.

Urzędnicy nie mogli połączyć się z telefonem komórkowym Calibeta.

Popi Despotidi, zastępca burmistrza ds. turystyki w Amorgos, powiedział CNN, że Calibet tak zaznajomiony z wyspą i odwiedzał co roku przez prawie dekadę.

Na początku tygodnia anonimowy 74-letni holenderski turysta zaginął podczas wędrówki po wyspie Samos.

Grecki zespół ratunkowy z Samos, który od kilku dni kieruje akcją poszukiwawczą, powiedział, że mężczyzna zaginął w niedzielę w rejonie Marathokampos. Od czasu jego zniknięcia ratownicy używają dronów i psów poszukiwawczych, próbując zlokalizować mężczyznę.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Ratownicy szukają zaginionego 74-letniego holenderskiego turysty na Samos, 9 czerwca 2024 r.

Facebook za pośrednictwem Hellenic Rescue Team of Samos

We wtorek ratownicy kontynuowali poszukiwania holenderskiego turysty, używając łodzi do przeskanowania wybrzeża wyspy. Do poszukiwań z powietrza wysłano także helikopter. Wysiłek był bezowocny.

Następnego dnia ratownicy wrócili na poszukiwania pomimo upału panującego w ciągu dnia wynoszącego 39,5 stopnia Celsjusza.

12 czerwca 2024 r. na Samos kontynuowano poszukiwania zaginionego 74-letniego holenderskiego turysty, pomimo utrzymującej się w regionie fali upałów.

Facebook za pośrednictwem Hellenic Rescue Team of Samos

Zarówno Calibet, jak i holenderski turysta nadal są zaginieni. Poszukiwania ich trwają. Oczekuje się, że fala upałów w Grecji osiągnie swój szczyt w czwartek, zanim w kolejnych dniach nastąpi ochłodzenie.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W środę i czwartek w niektórych szkołach w kraju Zamknięte w wyniku fali upałów, podczas gdy inne atrakcje turystyczne, takie jak Akropol, ograniczyły godziny zwiedzania.

Oczekuje się, że tego lata w Europie wystąpią bardzo wysokie temperatury i długie okresy upałów. Kontynent to najszybciej się ociepla ze wszystkich siedmiu, przy czym według doniesień temperatura rośnie mniej więcej dwukrotnie w stosunku do średniej światowej.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Source link