Home Aktualności Dziwna odpowiedź Bidena, gdy zapytano go o oszałamiające wezwanie George’a Clooneya do...

Dziwna odpowiedź Bidena, gdy zapytano go o oszałamiające wezwanie George’a Clooneya do wycofania się: „AFL-CIO. Dalej, dalej, dalej!”

19
0


Prezydent Joe Biden podczas środowego spotkania z nowym brytyjskim premierem Keirem Starmerem spotkał się z lawiną pytań na temat George ClooneyOszałamiający felieton „S” wzywa go do ustąpienia.

Odpowiedź Bidena na wezwania Kongres ustąpić, to znaczyło powiedzieć: „AFL-CIO. Naprzód, naprzód, naprzód!” Jego odpowiedź sugeruje, że pokłada większe nadzieje w potężnym związku zawodowym, który 3 lipca wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że jest z nim „silnie solidarny” po jego fiasku debaty.

Kakofonia głosów w Gabinecie Owalnym nastąpiła, gdy reporterzy mieli pierwszą dłuższą okazję, aby zapytać Bidena o wezwanie gwiazdy Hollywood do wycofania się z wyścigu – zaledwie kilka tygodni po tym, jak pomógł mu zebrać prawie 30 milionów dolarów podczas zbiórki funduszy w Los Angeles.

Z pewnością będzie musiał odpowiedzieć na więcej pytań w tej sprawie, gdy będzie miał to, co biały Dom zwołuje teraz „wielką konferencję prasową” na czwartek podczas szczytu NATO, który organizuje w Waszyngtonie.

„Joe Biden jest bohaterem; uratował demokrację w 2020 roku. Potrzebujemy, żeby zrobił to ponownie w 2024 roku” – powiedział Clooney napisał w swojej bombie New York Times artykuł redakcyjny.

„Uwielbiam Joe Bidena… Ale jedyną walką, której nie może wygrać, jest walka z czasem. Żaden z nas nie może. To druzgocące, ale Joe Biden, z którym byłem trzy tygodnie temu na zbiórce funduszy, nie był Joe „wielkim k…” Bidenem z 2010 roku. Nie był nawet Joe Bidenem z 2020 roku. Był tym samym człowiekiem, którego wszyscy widzieliśmy na debacie” — powiedział.

Biden został zapytany o wezwanie aktora George’a Clooneya, aby wycofał się z ubiegania się o reelekcję

Spotkanie Bidena ze Starmerem i krótka obecność prasy na początku konferencji prasowej były dla niego kolejną okazją do zademonstrowania, że ​​ma wszystko, czego potrzeba, by wygrać w listopadzie.

Starmer pogratulował Bidenowi „naprawdę udanego szczytu”. Obaj panowie rozmawiali o piłce nożnej – Biden zauważył, że oba kraje używają innych słów na określenie tego sportu, a Starmer opowiedział o oglądaniu części półfinału EuroCup ze swoim holenderskim odpowiednikiem.

Biden odpowiedział banalnie: „. Nawiasem mówiąc, piłka nożna stała się niesamowicie popularna tutaj, w Stanach Zjednoczonych”.

Starmer mówił o „specjalnych stosunkach” łączących USA i Wielką Brytanię.

„Dużo dzieje się w dążeniu do zacieśnienia więzi z Europą. Dobrze dla nas wszystkich, sojusz transatlantycki. Myślę, że to świetny pomysł, nad którym będziemy wspólnie pracować” – powiedział Biden.

Biden wskazał na swoje poparcie dla związków zawodowych w odpowiedzi na niepowodzenie

Biden wskazał na swoje poparcie dla związków zawodowych w odpowiedzi na niepowodzenie

Dożywotni demokrata George Clooney wezwał Bidena do wycofania się z wyścigu w 2024 r. po jego katastrofalnej debacie, nawet po tym, jak pomógł mu zebrać 28 milionów dolarów podczas czerwcowej zbiórki funduszy

Dożywotni demokrata George Clooney wezwał Bidena do wycofania się z wyścigu w 2024 r. po jego katastrofalnej debacie, nawet po tym, jak pomógł mu zebrać 28 milionów dolarów podczas czerwcowej zbiórki funduszy

Mając na uwadze swoją własną przyszłość polityczną, Biden powrócił do swojej dyplomatycznej sterówki i z zadowoleniem przywitał światowych przywódców NATO szczyt w Waszyngtonie w środę.

Po serii wyborów Demokraci wezwał Bidena do ustąpienia, prezydent wykorzystuje szczyt, który organizuje w Waszyngtonie, aby spróbować wykazać się znajomością sceny międzynarodowej, a także zapałem, którego krytycy z jego własnej partii nie doświadczyli podczas jego nieudanej debaty w Atlancie.

Zaplanował ważne spotkanie z nowym premierem Wielkiej Brytanii Keira Starmerawraz z Minister spraw zagranicznych David Lammy i sekretarz obrony John Healey. Było to ich pierwsze oficjalne spotkanie od czasu Starmera Partia Pracy zakończyło 14 lat rządów konserwatystów.

Wcześniej Biden przywitał przywódców 31 państw NATO serią zdjęć z uśmiechem i uściskami dłoni, do których dołączyli ustępujący Sekretarz Generalny Jens Stoltenberg uścisnął dłoń.

Wśród nich był Premier Włoch Giorgia Meloni, która gościła Bidena i innych G7 narody podczas organizacji szczytu w Bari, Włochy.

W sieci pojawił się klip przedstawiający dwójkę aktorów, na którym widać, jak Meloni kładzie ręce na ramieniu Bidena i prowadząc go z powrotem w stronę grupy liderów, aby zrobić sobie z nimi zdjęcie po pokazie spadochronowym, po tym jak Biden odszedł kilka stóp dalej aby porozmawiać ze spadochroniarzem znajdującym się w pobliżu.

W ten sposób: Prezydent Joe Biden powitał włoską premier Giorgię Meloni na szczycie NATO w Waszyngtonie. W zeszłym miesiącu gościła go na G7 w Bari we Włoszech, w pewnym momencie prowadząc go na sesję zdjęciową

W ten sposób: Prezydent Joe Biden powitał włoską premier Giorgię Meloni na szczycie NATO w Waszyngtonie. W zeszłym miesiącu gościła go na G7 w Bari we Włoszech, w pewnym momencie prowadząc go na sesję zdjęciową

Sekretarz prasowa Białego Domu, Karine Jean-Pierre, nazwała to „tandetną podróbką”, gdy DailyMail.com zapytało ją o to. „Prezydent podszedł, żeby pokazać kciuk do góry nurkom, którzy właśnie wylądowali tuż przed nim” – powiedziała na konferencji prasowej w zeszłym miesiącu.

Spotkanie Starmera w Gabinecie Owalnym było dla Bidena okazją do nawiązania na solidnych podstawach relacji z pierwszym od 14 lat rządem Partii Pracy.

Jako znak, jak uważnie Biały Dom przygląda się optyce spotkania, Biały Dom odepchnięty gdy na koncie Komitetu Krajowego Partii Republikańskiej X porównano go do „figury woskowej” w krótkim materiale wideo ze szczytu.

Zastępca sekretarza prasowego Białego Domu Andrew Bates opublikował wideo RNC, które jest przycięte, i dodał własny link. Ten link pokazuje prezydenta czekającego i stojącego, z rękami u boku, przed powitaniem i uściskiem dłoni premiera Niemiec Olaf Scholtz.

Biden uśmiecha się i unosi brwi podczas uścisku dłoni z Scholtzem.

Biden wziął również udział w tradycyjnego „zdjęcia rodzinnego”, które wymagało od nich patrzenia w obiektyw aparatu przez osiem sekund.

Jego własne polityczne losy podążają za nim na szczycie, a światowi przywódcy, a także jego sojusznicy i wrogowie w Kongresie obserwują, czy uda mu się przejąć władzę w przyszłym roku.

Biden nie odpowiedział na pytanie, czy nadal popiera byłą przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi po jej komentarzach w MSNBC, ale potrząsnął pięścią na znak pewności siebie.

Biden zaplanował swoje pierwsze oficjalne spotkanie z premierem Wielkiej Brytanii Keirem Starmerem (l)

Biden zaplanował swoje pierwsze oficjalne spotkanie z premierem Wielkiej Brytanii Keirem Starmerem (l)

Meloni była przewodnikiem Bidena podczas jego przyjęcia na szczycie G7 we Włoszech

Meloni była przewodnikiem Bidena podczas jego przyjęcia na szczycie G7 we Włoszech

Biden poświęcił swoją karierę na kontakty z zagranicznymi przywódcami jako wiceprezydent przez dwie kadencje i były przewodniczący senackiej Komisji Spraw Zagranicznych.

Wysłał sygnał, że polityka krajowa jest jego najwyższym priorytetem w drodze na szczyt, który odbywał się kilka minut jazdy od Białego Domu. Zatrzymał się w AFL-CIO, gdzie mówił o gospodarce USA i wkładzie amerykańskich pracowników.

Podczas swojego pierwszego wystąpienia na szczycie Biden czytał wydrukowane uwagi, ale od czasu do czasu podnosił wzrok, aby podkreślić jakiś punkt widzenia.

„Poproszę teraz prasę o opuszczenie sali, żebyśmy mogli rozpocząć obrady” – powiedział na zakończenie swojego wystąpienia.Source link