Home Aktualności Intel odrzuca wnioski RMA dotyczące procesorów stacjonarnych 14. i 13. generacji, które...

Intel odrzuca wnioski RMA dotyczące procesorów stacjonarnych 14. i 13. generacji, które mają problemy z niestabilnością. Dostawcy systemów zwracają się w stronę AMD Ryzen

81
0


Problemy z niestabilnością procesorów Intel 14. i 13. generacji nadszarpnęły reputację firmy, ponieważ nie reagowała ona na zgłoszenia klientów, a nawet na prośby RMA.

Intel ma teraz kłopoty, ponieważ firma nie potrafi odpowiedzieć na obawy klientów i klientów w związku z powszechnymi problemami z niestabilnością procesorów stacjonarnych 14. i 13. generacji

Intel i jego firmy Procesory stacjonarne 14. i 13. generacji zdają się niepokoić wielu konsumentówa problem zaszedł już za daleko. Ta katastrofa trwa już od dłuższego czasu, a Intel początkowo nie miał pojęcia, co powoduje problem. Firma planowała wydać oficjalną aktualizację kilka miesięcy temu, ale nic z tego nie wyszło, poza zmuś producentów płyt głównych do używania domyślnego limitu mocy I wydano poprawkę na błąd eTVB co również zostało odkryte podczas gdy firma badała poważny problem.

Nasz redaktor, Hassan, stwierdził, że doświadcza tego problemu od początku 2023 r. Tysiące innych graczy również doświadcza podobnych problemów. Wspólną cechą jest to, że większość tych przypadków dotyczy układów Intel 14. i 13. generacji.

Chociaż problem nie został w pełni rozwiązany, firma Intel jest coraz bardziej irytująca dla klientów, ponieważ nie zapewnia im odpowiedniej obsługi klienta, ani w formie próśb o autoryzację zwrotu (RMA), ani nawet pytań o możliwe naprawy lub sam problem.

Czas sprzętowy ujawnił jeden taki incydent, w którym omawiali, jak Intel odrzucił RMA dla „problematycznego” Core i9-13900KF, mimo że firma oferowała go na samym początku. Punkt sprzedaży poinformował, że mieli dwa urządzenia, które chcieli przejść przez proces RMA, Core i9-13900KF i Core i7-14700KF. Intel zdecydował się pomyślnie kontynuować RMA dla tego drugiego procesora, ale firma odrzuciła prośbę o wariant Core i9.

W artykule napisano, że jednostka Core i9-13900KF miała błąd PCIe, który ograniczał wykorzystanie magistrali. Podczas korzystania z linii PCIe Gen 5 komputer w ogóle nie działał i wyświetlał BSOD. Jednak po zmianie interfejsu na PCIe Gen 4 x4 komputer działał, ale jego przepustowość była znacznie ograniczona.

Gdy problem zgłoszono firmie Intel, wymieniła ona procesory 13. generacji na zupełnie nowe, ale nawet w tych urządzeniach problem zaczął występować dopiero po dwóch miesiącach użytkowania, a rejestrator zdarzeń wykazał łącznie 44 242 wystąpienia błędu w ciągu czterech miesięcy.

Źródło obrazu: HardwareTimes

Niestety, Intel odrzucił wniosek RMA dla drugiego urządzenia, mimo że początkowo zgodził się na zwrot pieniędzy. Ten problem osiągnął teraz nowy poziom, a incydent ten przydarzył się tylko jednemu konsumentowi, który padł ofiarą problemu. Kilka takich incydentów nie ujawnia się publicznie; pokazuje to zatem, że Intel po prostu nie jest w stanie załagodzić problemu niestabilności, przynajmniej jeśli chodzi o zatwierdzanie „rozsądnych” wniosków RMA.

W innym opracowaniu dane z Technik poziomu 1 pokazuje, że procesory Intel 13. i 14. generacji stanowią większość dzienników błędów w danych telemetrycznych gry Oodle, które są połączone z procesorami 14. i 13. generacji. Team Blue odnotował 1431 błędów dekompresji, podczas gdy AMD z kolei odnotowało tylko cztery takie błędy, co jest znacznie mniej niż w przypadku Intela. Podział pokazuje, że ponad 70% procesorów Intel jest podatnych na błąd w porównaniu do 30% procesorów AMD, co pokazuje, że sytuacja jest niepokojąca dla Intela.

Niektóre problemy, jak błąd „Brak pamięci wideo”, są również związane z wadliwymi i wadliwymi procesorami Intel, ponieważ takie procesory zazwyczaj zawodzą podczas procesu kompilacji shaderów, co zmusza układ do pracy na granicy jego możliwości. W związku z tym gry często się zawieszają lub, co gorsza, wyświetlają BSOD.

Źródło obrazu: Level1Techs

Reakcja klientów, klientów profesjonalnych, a nawet producentów płyt głównych sugeruje, że Intel musi znaleźć „definitywne” rozwiązanie problemu, ponieważ na razie nie wydaje się, aby miał zniknąć. Problem niestabilności ma potencjał, aby sabotując premierę nadchodzących procesorów Arrow Lake do komputerów stacjonarnych Ponadto, stawiając Intela daleko w tyle za konkurencją. Wcześniej informowano, że kilku producentów komputerów PC przechodzi z procesorów Intel Core 14. i 13. generacji na układy AMD Ryzen ze względu na mniejszą liczbę błędów, a to samo dotyczy kilku dostawców systemów, którzy obecnie aktywnie przechodzą na Ryzen, aby sprostać potrzebom klientów.

Podziel się tą historią

Indonezja

Świergot