Home Aktualności IRS zebrało 1 miliard dolarów zaległych podatków od milionerów w niecały rok

IRS zebrało 1 miliard dolarów zaległych podatków od milionerów w niecały rok

18
0Kota Waszyngton
Wiadomości CNN

Służba Skarbowa Stanów Zjednoczonych (IRS) poinformowała w czwartek, że od ubiegłej jesieni zebrała od milionerów ponad 1 miliard dolarów zaległych podatków – dzięki zwiększeniu wysiłki organów ścigania finansowane przez popieraną przez Demokratów ustawę o ograniczaniu inflacji, którą Kongres uchwalił prawie dwa lata temu.

Administracja Bidena chce pokazać, jak IRS wykorzystuje pieniądze, aby rozprawić się z bogatymi oszustami podatkowymi i poprawić usługi dla podatników. Republikanie, którzy krytykowali finansowanie jako marnotrawstwo, podjęli kilka prób ograniczenia 10-letniej inwestycji przewidzianej w ustawie.

Jesienią ubiegłego roku IRS uruchomiło inicjatywę pobierania podatków od bogatych osób, które nie zapłaciły należnych podatków. Agencja zidentyfikowała około 1600 podatników o dochodach przekraczających 1 milion dolarów, którzy są winni ponad 250 000 dolarów podatków. Do tej pory od tych osób zebrano ponad 1 miliard dolarów, a działania te są kontynuowane.

Jak powiedział komisarz IRS Danny Werfel w rozmowie z reporterami, przed uchwaleniem ustawy o ograniczaniu inflacji (Inflation Reduction Act) urząd IRS nie dysponował odpowiednią liczbą pracowników ani zasobami, aby ścigać podatników o wysokich dochodach, o których wiedział, że zalegają z podatkami.

„Podatek ten jest ewidentnie nakładany na te osoby, ale nie mamy ludzi ani zasobów, aby się tym zająć” – powiedział Werfel.

Proces ściągania zaległych podatków rozpoczyna się od wysłania listu do domu podatnika. Podatnikowi przyznawany jest określony czas na zapłatę zaległych podatków lub złożenie sprzeciwu. Następny proces zależy od sytuacji podatnika.

W ciągu ostatnich dwóch lat urząd IRS podjął szereg inicjatyw mających na celu ściganie bogatych osób uchylających się od płacenia podatków.

Na przykład to jest poprawić audyt zamożnych podatników, korporacji i dużych partnerstw biznesowych poprzez zatrudnienie większej liczby pracowników i wykorzystanie sztucznej inteligencji. Agencja bada również prywatne użytkowanie samolotów korporacyjnych.

Część pieniędzy z ustawy o redukcji inflacji została wykorzystana na modernizację usług dla podatników. W rezultacie agencja była w stanie odpowiedzieć w tym roku na 1 milion więcej telefonów niż w poprzednich sezonach podatkowych. Wysiłek, aby zdigitalizować 1 miliard arkuszy papieru agencji również w toku.

Na początku tego roku IRS uruchomiło wersję pilotażową własnej usługi składania zeznań podatkowych, która umożliwia Amerykanom składanie zeznań podatkowych bezpłatnie bezpośrednio w IRS. Z programu skorzystało ponad 140 000 osób, znany jako Live Fileaby pomyślnie złożyć zeznania podatkowe, a IRS planuje rozszerzyć program Następny rok.

To Prawo o redukcji inflacjiustawa, która została przyjęta bez żadnego głosu republikanów, upoważniła IRS do przekazania około 80 miliardów dolarów w ciągu 10 lat.

Republikanie podjęli jednak kilka prób odzyskania pieniędzy. umowa dotycząca limitu zadłużenia i uniknąć bankructwa USA w ubiegłym roku, Demokraci zgodzili się na pozbawienie funduszy ustawy o redukcji inflacji kwotą 20 miliardów dolarów.

W styczniu Partia Demokratyczna przyznała się do porażki. Przyspieszenie cięć finansowania o wartości 20 miliardów dolarów w celu uchwalenia na czas całorocznej ustawy o wydatkach federalnych i uniknięcia częściowego zamknięcia rządu.