Home Aktualności Kanadyjskie wojsko śledzi statki rosyjskiej marynarki wojennej odwiedzające Kubę – National

Kanadyjskie wojsko śledzi statki rosyjskiej marynarki wojennej odwiedzające Kubę – National

20
0


Kanadyjska armia monitoruje sytuację Rosyjski statki marynarki wojennej, w tym okręt podwodny o napędzie atomowym, odwiedzające Kubę.

Kanadyjskie Siły Zbrojne śledzą ruchy i działania rosyjskiej flotylli morskiej” – powiedział w oświadczeniu Departament Obrony Narodowej Global News.

Rzecznik powiedział, że samolot CP-140 Aurora Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych i HMCS Ville de Québec „obserwowały działania rosyjskiej flotylli”.

Rosyjski okręt podwodny i fregata marynarki wojennej w środę wpłynął do portu w Hawaniedołączenie do holownika i statku paliwowego, który już przybył.

Wizyta jest powszechnie postrzegana jako kremlowski pokaz siły w obliczu rosnącego napięcia w związku z rosyjską inwazją na Rosję Ukraina.

Flotylla przybyła po przeprowadzeniu szkolenia w zakresie „precyzyjnej broni rakietowej” na Oceanie Atlantyckim, poinformowało agencji Reuters ministerstwo obrony Rosji.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Kreml poinformował także, że okręt podwodny i fregata są uzbrojone w rakiety hipersoniczne, manewrujące i przeciwokrętowe.

Adres e-mail, którego potrzebujesz na dany dzień
najważniejsze wiadomości z Kanady i całego świata.

Rządy Kuby i USA oświadczyły, że flota nie przewozi broni nuklearnej.


Kliknij, aby odtworzyć wideo: „Putin twierdzi, że Rosja nie musi używać broni nuklearnej, aby pokonać Ukrainę”


Putin twierdzi, że Rosja nie musi używać broni nuklearnej, aby pokonać Ukrainę


Doradca Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział reporterom, że ćwiczenia morskie są rutynowe.

„Widzieliśmy już coś takiego i spodziewamy się zobaczyć coś takiego ponownie, ale nie zamierzam doszukiwać się w tym żadnych konkretnych motywów” – powiedział Sullivan.

Stany Zjednoczone monitorowały statki, które pływały wzdłuż pobliskiego wybrzeża Florydy, ale stwierdziły, że nie stanowią zagrożenia.

„Rutynowe monitorowanie podejścia do Ameryki Północnej jest częścią naszego mandatu obrony Kanady i Ameryki Północnej” – stwierdzono w oświadczeniu DND.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Oczekuje się, że rosyjskie okręty pozostaną na Kubie do 17 czerwca, w czasie wizyty fregaty kanadyjskiej marynarki wojennej.

Według kanadyjskiego wspólnego dowództwa operacyjnego HMCS Margaret Brooke od 14 czerwca będzie odwiedzać Hawanę przez trzy dni Wpis na Facebooku.

Wizyta jest „w uznaniu długotrwałych dwustronnych stosunków między Kanadą a Kubą” – czytamy w poście.

Global News zapytało, czy CAF zmienił jakikolwiek status alarmowy w związku z wizytą rosyjską lub czy komunikował się z Rosją w sprawie flotylli.

DND nie odpowiedział.

— z plikami Dave’a Sherwooda z Reuters

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Source link