Home Aktualności Katy Perry spotyka się z krytyką za zlecenie Dr. Luke’owi wyprodukowania piosenki...

Katy Perry spotyka się z krytyką za zlecenie Dr. Luke’owi wyprodukowania piosenki „Woman’s World” po jego dramacie prawnym z Keshą

153
0


Katy Perry spotyka się z rosnącą krytyką za współpracę z Doktor Łukaszproducentka stojąca za jej nadchodzącym hymnem dla dziewcząt „Woman’s World”, ale która również została kiedyś pozwana przez Kesha pod zarzutem molestowania seksualnego, fizycznego i emocjonalnego.

Podczas gdy nadchodzący album Perry’ego 143ma zawierać utwór, który ma być „potężną celebracją kobiecości we wszystkich jej formach”, ale fani nie umknęli uwadze, że singiel został napisany wspólnie przez sześć osób, z czego czterech to mężczyźni – Perry, autorkę tekstów piosenek Chloe Angelides oraz producentów Dr. Luke’a, Vaughna Olivera, Aarona Josepha i Rocco Valdesa.

Ale to zaangażowanie dr. Luke’a w sprawę Perry’ego pierwszy album od czterech lat (wcześniej współpracowała z nim przy utworze „I Kissed a Girl” z 2008 r. i innych), co rozgniewało niektórych fanów, szczególnie z powodu jego trwającej prawie dekadę batalii prawnej z Keshą. Ona pozwał doktora Luke’a w 2014 r. twierdząc, że zgwałcił ją i odurzył po imprezie w 2005 roku. stanowczo zaprzeczył zarzuty, a następnie pozwał ją za zniesławienie. Pozew Keshy został oddalony w 2016 r. po tym, jak sędzia, zgodnie z Kamień toczący sięorzekł, że jej roszczenia są zbyt stare. Jego pozew o zniesławienie trwał pośród kilku apelacji i licznych opóźnień. A zaledwie kilka tygodni przed rozprawą w lipcu 2023 r. Kesha i dr Luke, którego prawdziwe nazwisko brzmi Lukasz Gottwald, osiągnęliśmy porozumienie.

Kesha na premierze swojego albumu „Gag Order” 11 maja 2023 r. w Londynie w Anglii.Getty

„Tylko Bóg wie, co wydarzyło się tamtej nocy” – napisała Kesha w swoim oświadczeniu po osiągnięciu ugody. „Jak zawsze mówiłam, nie jestem w stanie opowiedzieć wszystkiego, co się wydarzyło. Nie mogę się doczekać, aby zamknąć ten rozdział mojego życia i rozpocząć nowy. Życzę wszystkim zaangażowanym stronom wyłącznie pokoju”.

Ze swojej strony dr Luke stwierdził: „Chociaż doceniam, że Kesha ponownie przyznała, że ​​nie może opowiedzieć, co wydarzyło się tamtej nocy w 2005 r., jestem absolutnie pewien, że nic się nie stało. Nigdy jej nie odurzyłem ani nie zaatakowałem i nigdy bym tego nie zrobił nikomu. Dla dobra mojej rodziny przez prawie 10 lat energicznie walczyłem o oczyszczenie swojego imienia. Nadszedł czas, abym zostawił tę trudną sprawę za sobą i poszedł dalej ze swoim życiem. Życzę Keszy wszystkiego dobrego”.

Dr Luke 23 kwietnia 2014 r. w Hollywood w Kalifornii.Getty

Niemniej jednak zaangażowanie Dr. Luke’a nadal rzuca cień na nowy hymn Perry’ego, który ma na celu uczczenie kobiet, przynajmniej z perspektywy wielu fanów. Ci sami fani wyrazili swoje niezadowolenie z zaangażowania Dr. Luke’a w nadchodzący album Perry’ego.

Jeden z fanów napisał na Twitterze: „Przepraszam, ale nie mogę słuchać żadnej nowej piosenki Katy Perry napisanej i/lub wyprodukowanej przez Dr. Luke’a. Nie lubię Dr. Luke’a z wielu powodów i po prostu nie mogę osobiście wspierać jego kariery. Przykro mi, Katy, ale jestem bardzo rozczarowana”.

Dr Luke, Katy Perry i producent Cirkut na 56. gali rozdania nagród GRAMMY w Staples Center, 26 stycznia 2014 r. w Los Angeles w Kalifornii.Getty

Nawet nominowana do Oscara aktorka Abigail Breslin wypowiedziała się na temat ponownego połączenia Perry’ego i Dr. Luke’a na jej nowym albumie. Małe słoneczko gwiazda tweetował„Po prostu mówię… praca ze znanymi przestępcami w branży przyczynia się do narracji, że mężczyźni mogą robić obrzydliwe g**no i uchodzi im to na sucho. Z drugiej strony uwielbiam @KeshaRose i dała jeden z najlepszych występów, na jakich byłam w zeszłym roku <3 stream Kesha!”

W serii kolejnych tweetów Breslin poinformowała, że ​​jej wpis spotkał się z negatywnymi reakcjami, w tym z groźbami śmierci.

„(W)ięc napisałam post, w którym potępiam nadużywających i wspieram artystę, którego kocham” ona tweetowała. „(A) i najwyraźniej oznacza to otrzymywanie gróźb śmierci… super.”

Kesha ze swojej strony najwyraźniej zareagowała na tę próbę. Ona tweetował po prostu „lol” zaledwie kilka godzin później Perry drażnił się „Woman’s World” na swoich kanałach społecznościowych.

Perry’ego 143 Album ukaże się 20 września nakładem Capitol Records.

POWIĄZANA ZAWARTOŚĆ:

Source link