Home Aktualności Lagardère Travel Retail France zdobywa nagrodę „Transformacja kultury zarządzania”: raport Moodie Davitt

Lagardère Travel Retail France zdobywa nagrodę „Transformacja kultury zarządzania”: raport Moodie Davitt

14
0


FRANCJA. Obserwatorium Jakości Życia w Pracy przyznał nagrodę Puchar Lagardère Travel Retail France za „Transformację kultury zarządzania” (Transformation de la Culture Managériale).

Nagroda jest wyrazem uznania dla projektu „Managerial Pact” firmy Lagardère Travel Retail France, uruchomionego ponad dwa lata temu, którego celem jest poprawa kultury zarządzania. Inicjatywa koncentruje się na wspieraniu pozytywnej energii i tworzeniu środowiska pracy, w którym każdy może się rozwijać i przyczyniać do wspólnego sukcesu.

Lagardère francuski handel detaliczny podróże wymienione na LinkedIn:„Umowa menedżerska, która została opracowana w sposób wspólny, aby zarządzanie w firmie stało się motorem zaangażowania, atrakcyjności i zrównoważonej wydajności – zarówno w siedzibie głównej, jak i w terenie”.

Pakt ten opiera się na pięciu kluczowych zasadach i podstawowych praktykach zarządzania, które zachęcają do dialogu i zaufania w zarządzaniu, jednocześnie promując środowisko sprzyjające integracji.

Pięć ról „Umowy menedżerskiej” obejmuje: wyznaczanie kierunku, zarządzanie wydajnością, rozwój pracowników, zachęcanie do współpracy i uwalnianie energii.

Firma ma podejście skoncentrowane na pracownikach: „Bycie menedżerem oznacza dbanie o największy majątek naszej firmy: naszych ludzi. Jak możemy zapewnić naszym klientom wysokiej jakości doświadczenie, jeśli nie oferujemy naszym zespołom ram współpracy opartych na słuchaniu, szacunku i zaufaniu?”

Jak donosi9 lipca Lagardère Travel Retail zaprezentowało odnowioną strukturę organizacyjną z kilkoma kluczowymi rolami. Na zdjęciu (od lewej do prawej): Frédéric Chevalier, Lylian Vignau i Charlotte Delmas objęli nowe role.

Kierownik Lagardère Travel Retail France wspiera pracowników, kierując nimi, podejmując decyzje i skutecznie angażując ich w zmieniające się otoczenie.

„Bycie menedżerem w Lagardère Travel Retail France jest wymagające, ale też satysfakcjonujące. Jesteśmy zobowiązani do wspierania i mentoringu menedżerów i pracowników każdego dnia” – dodała firma.