Home Aktualności Osoby, które przeżyły strzelaninę w Sandy Hook, biorą udział w emocjonującej ceremonii...

Osoby, które przeżyły strzelaninę w Sandy Hook, biorą udział w emocjonującej ceremonii zakończenia szkoły średniej

17
0


Była to pełna emocji ceremonia zakończenia roku szkolnego dla uczniów ostatniej klasy szkoły średniej w Newtown w stanie Connecticut, którzy uczcili minutą ciszy pamięć swoich 20 kolegów z klasy, którzy zostali zastrzeleni w szkole podstawowej Sandy Hook.

Dyrektor Kimberly Longobucco odczytała nazwiska uczniów pierwszej klasy, którzy zginęli 14 grudnia 2012 r., wraz z sześcioma nauczycielami, tak jak w środę wyglądała klasa 2024 i ich rodziny, podało Hearst Connecticut Media.

„Pamiętamy ich za odwagę, życzliwość i ducha” – powiedział Longobucco. „Starajmy się je uhonorować dzisiaj i każdego dnia”.

Kurator Newtown Schools, Chris Melillo, powiedział 335 absolwentom: „Życie jest za krótkie, aby robić coś, co nie rozpala twojej duszy – coś, co nie napełni cię celem i znaczeniem. Nigdy nie zadowalaj się niczym innym niż to, co rozpala twoje serce. “

Około 60 absolwentów Newtown High uczęszczało do szkoły podstawowej Sandy Hook i przeżyło jedną z najbardziej śmiercionośnych strzelanin szkolnych w historii Stanów Zjednoczonych.

Podczas ceremonii rozpoczęcia absolwent klasy Newtown High School w 2024 r. otrzymuje kwiat. (H. John Voorhees III/Hearst Connecticut Media/The Associated Press)

„Idziemy z nami przez tę scenę”

Środowa ceremonia wręczenia dyplomów była zamknięta dla mediów, z wyjątkiem dwóch lokalnych organizacji informacyjnych. Osoby, które przeżyły Sandy Hook, które rozmawiały z Associated Press przed ukończeniem szkoły, powiedziały, że myśli o ich poległych kolegach z klasy.

„Zdecydowanie będę mieć mieszane uczucia” – powiedziała Emma Ehrens, 17 lat. „Jestem bardzo podekscytowana faktem, że skończę szkołę średnią i przejdę do następnego rozdziału w moim życiu. Ale jestem także takie… smutne, jak sądzę, że muszę przechodzić przez tę scenę samotnie.… Lubię myśleć, że oni będą tam z nami i przejdą z nami przez tę scenę”.

Niektórzy ocaleni z Sandy Hook mówili o swojej społeczności jako o „bańce” chroniącej ich przed światem zewnętrznym.

Salutatorka klasy Grace Chiriatti powiedziała podczas ceremonii, że częściowo pragnie, aby wszystko pozostało bez zmian ze względu na „poziom komfortu, jaki mamy” jako maturzyści.

Młoda kobieta przemawia na podium z tabliczką z napisem „Zakończ przemoc z użyciem broni”.  Za nią, przed budynkiem, chłopiec i dziewczynka trzymają znaki.
Emma Ehrens (w środku), która przeżyła strzelaninę w szkole podstawowej Sandy Hook w 2012 r., przemawia, stojąc wraz z innymi ocalałymi podczas wiecu przeciwko przemocy z użyciem broni w zeszłym tygodniu w Newtown w stanie Connecticut. (Bryan Woolston/Associated Press)

„Wszystko wydaje się takie idealne w otoczeniu ludzi, których kocham… trudno jest wyjechać, gdy już wszystko mam zaplanowane” – powiedziała Chiriatti. „Ale zaczynając coś nowego, nie musimy zaczynać od nowa”.

Uczniowie i rodziny Sandy Hook padają ofiarą gróźb i prześladowań w wyniku teorii spiskowych na temat strzelaniny, na czele których stoi gospodarz InfoWars Alex Jones.

Jones przegrał dwa procesy sądowe i nakazano mu zapłacić 1,5 miliarda dolarów krewnym ofiar, które brały udział w procesie. Pozwali Jonesa za nazwanie strzelaniny mistyfikacją, zarzucając zniesławienie i spowodowanie niepokoju emocjonalnego.

Na piątek w Houston zaplanowano rozprawę sądową w ramach propozycji sprzedaży majątku Jonesa, w tym InfoWars.Source link