Home Aktualności Po tym, co przeszedł ostatnim razem, rozumiemy, dlaczego DJ Uiagalelei z Florida...

Po tym, co przeszedł ostatnim razem, rozumiemy, dlaczego DJ Uiagalelei z Florida State opuścił ACC Media Days.

16
0


Piłka nożna akademicka Kultyści uwielbiają chwalić — a potem krytykować — swoje gwiazdy, zwłaszcza w sezonie lipcowych tematów do rozmów, gdy letni upał podsyca gorące opinie na konferencjach medialnych w całym kraju. Każdy jest krytykiem. Nikt się nie myli. A żaden rozgrywający nie był w centrum większej liczby debat w ciągu ostatnich trzech lat niż DJ Uiagalelei.

Nic dziwnego, że Uiagalelei, który jest teraz w trzecim roku szkoły, jest ponownie jednym z najgorętszych tematów w tym sporcie. Zawodnik, który czasami pojawia się, a czasami pojawia się w Angielski: Clemson ożywić swoją karierę w Stan Oregon w 2023 r. i powrót do ACC jako Stan Floryda Kolejny rozgrywający, zastępujący Jordana Travisa, mający nadzieję na wygranie przez FSU dwóch tytułów mistrzowskich konferencji z rzędu.

To właśnie ta pomieszana historia doprowadza fanów i media do szaleństwa na punkcie wizerunku wschodzącej lub upadającej gwiazdy. Jest tylko jeden problem: Uiagalelei nie jest zainteresowana karmieniem potwora.

Po raz pierwszy w swojej karierze Uiagalelei nie będzie w centrum uwagi na ważnym wydarzeniu medialnym, gdzie będą mu zadawane pytania o jego umiejętności jako rozgrywającego i czy jego powrót do ACC będzie niezapomniany ze wszystkich dobrych (lub złych) powodów. ACC chce, aby był Szarlotka pod koniec tego miesiąca odbędzie się coroczny dzień mediów, ale Debiutant z Florida State zrezygnował.

W końcu rozgrywający drużyny Florida State już to zrobił.

„Jestem głęboko przekonany, że drużynę Florida State powinni reprezentować zawodnicy, którzy w zeszłym roku byli częścią mistrzowskiej drużyny ACC” – wyjaśnił w poniedziałkowym oświadczeniu.

Dojrzałość Uiagalelei i jego odrzucenie blasku fleszy nie są niczym nowym. Przypomnijmy sobie sytuację Uiagalelei w 2022 roku, kiedy rozgrywający Clemson wszedł na coroczny dzień mediów ACC pod presją, a jego praca była wątpliwa zarówno wśród mediów, jak i fanów. Obok niego stał przyszły trener Hall of Fame, zmuszony bronić go przed setkami reporterów. „To rozczarowujące” — powiedział wówczas Dabo Swinney. Przez trzy godziny Uiagalelei odpowiadał na pytanie za pytaniem o swój rozczarowujący debiut jako starter Clemson w 2021 roku (więcej przechwytów niż przyłożeń i nieobecność w College Football Playoff) i czy poradziłby sobie z nowymi graczami. Klub Cade do wczesnej pracy w nadchodzącym sezonie.

Jego obecność przed kamerą i mikrofonem nie była tylko imponująca — był wzorem do naśladowania dla wszystkich graczy w centrum uwagi. Uiagalelei nie tylko zdawał się swobodnie i pewnie przemieszczać z pokoju do pokoju w Westin w Charlotte; wydawał się wdzięczny za niestabilną atmosferę. Jeden po drugim, tłum ponad 200 reporterów zmniejszył się do jednego pytającego pod koniec dnia — a wszyscy chcieli rozmawiać o jego porażkach. Uiagalelei odpowiadał na każde pytanie, a gdy nastawała cisza, odchylał się na krześle, czekając, aż inny reporter podejdzie i zada to samo pytanie, na które odpowiadał już kilkanaście razy. Nigdy nie pękał. Nigdy nie wydawał się niewdzięczny ani agresywny. Nigdy też nie krytykował nikogo innego, zwłaszcza tych, którzy zadawali pytania.

„Cóż, jeśli chodzi o mnie, będę sobą” – powiedział wówczas. „Nie mam nic przeciwko odpowiadaniu na pytania o Cade’a. To świetna osoba. Uwielbiam Cade’a. To świetny rozgrywający i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć go grającego w tym roku”.

Wielu wie, jak skończyła się historia w Clemson. Uiagalelei poprawił się w 2022 r. (22 przyłożenia w porównaniu z siedmioma wyborami), ale ostatecznie został odsunięty od składu na rzecz Klubnika, ponieważ nadzieje Clemson na play-offy osłabły z powodu mało wybuchowego ataku. Uiaglelei nigdy nie wydawał się pasować do ataku Clemson po znakomitym debiucie z ławki przeciwko Matka Boska w 2020 r. Zrzucił nawet 30 funtów, aby poprawić swoją technikę, ale problemy Clemson nie były całkowicie jego winą, zwłaszcza ze względu na wyraźny spadek talentu na pozycji odbiorcy. Były jednak problemy, które uniemożliwiły Uiagalelei osiągnięcie jego pięciogwiazdkowego potencjału. Wlókł się i miał problemy z biodrami podczas rzucania. Był niedokładny w dół boiska. Jego ocena rozgrywającego była najniższa wśród starterów w ACC w 2021 r.

Uiagalelei zaczął nowy sezon w Oregon State, gdzie w tle w telewizji odtwarzano późnonocne kickoffy. Beavers nie zwracali zbytniej uwagi, ponieważ Kota Waszyngton I Stan Oregon nagłówki w Pac-12 oraz supermocarstwa z regionu Środkowego Zachodu i Południowego Wschodu awansują do play-offów.

DJ Uiagalelei

FSU • QB • #4

193 cm, waży 113 kg

YDS (2023)2638 osób

TTD21

DO7

QBR81

Uiagalelei, student ostatniego roku w Kalifornii, jest sklasyfikowany jako kandydat nr 2 w rankingu rekrutacyjnym klasy 2020 — zaraz za swoim dobrym przyjacielem Bryce’em Youngiem. Były starter Clemson wraca do ACC po sezonie zbiórek w Oregon State. Jako starter ma 30-10.

Pokaż profil

Dla tych, którzy badali Uiagalelei, wydaje się, że czuje się bardziej jak w domu z Beavers. Jego linia ofensywna należy do najlepszych w kraju. Jego gra biegowa jest niezawodna i wybuchowa. Uiagalelei, który grał głównie jako rozgrywający, zakończył sezon z najlepszymi wynikami w karierze jako podający i rozgrywający, zajmując 12. miejsce w kraju w tej drugiej kategorii. Był znacznie lepszy w długich rzutach, ustanawiając rekord kariery w wybuchowych zagraniach z 30 celnymi podaniami na 25 jardów lub więcej. Jego atak jest znacznie bardziej wybuchowy niż Clemson, osiągając średnio 6,5 jarda na zagranie, podczas gdy Clemson zajmował 98. miejsce w tej samej kategorii w zeszłym sezonie.

„Naprawdę podoba mi się to, co obserwuję u DJ-a w jego rozwoju i dorastaniu” Trener Florida State Mike Norvell powiedział tej wiosny:„Kiedy trafił do Oregon State, nastąpiła duża zmiana w systemie i tym, co robić. Widzieliście to na środku boiska i w grze z podaniami pionowymi, która wyszła. To, co był w stanie zrobić, to rozwinąć się jako rozgrywający dzięki swojemu rozwojowi i ogólnemu zrozumieniu, gdzie biec z piłką, pewności siebie, która się z tym wiąże.

„Nawet za każdym razem, gdy przechodzi przez portal i mamy okazję zabrać go na kampus, po prostu słuchaj, jak mówi. Mam na myśli, że przeszedł wiele, miał naprawdę świetne chwile, miał trudne chwile, przez które musiał przejść — po prostu dojrzałość, osoba, którą jest, charakter, który ma, pragnienie bycia częścią czegoś, co jest nawet większe od niego samego. Ma potencjał, aby świetnie pasować”.

Uiagalelei może nie stanąć przed żadnymi poważnymi pytaniami w przyszłym tygodniu na ACC Media Days, ale nadal będzie tematem rozmów na korytarzach Westin. Swinney nadal broni rozgrywającego prawie dwa lata po tym, jak Uiagalelei ostatni raz pojawił się w ACC.

„Słuchaj, wygrał 22-6 w Clemson, okej?” Świnka powiedział w maju. „Dwie z tych porażek to podwójne porażki w dogrywce na wyjeździe, a trzecia to pick-szóstka Polski:Georgiaktóry wygrał mistrzostwa kraju. Zmieniasz około czterech gier i zamiast iść 22-6, on ma 26-2. Ale tak mały jest margines błędu. Podsumowując, dobrzy gracze, tacy jak DJ i Cade, stają się lepsi z wiekiem i ciągle grają i uczą się na swoich błędach”.

Jedynym sposobem, aby poprawnie odpowiedzieć na to pytanie, jest działanie w terenie.