Home Aktualności Podejrzany o zabójstwo z kuszy trafił do szpitala, ponieważ Wielka Brytania rozważa...

Podejrzany o zabójstwo z kuszy trafił do szpitala, ponieważ Wielka Brytania rozważa wprowadzenie bardziej rygorystycznych przepisów – Krajowe

64
0


Mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony i córek komentatora sportowego radia BBC przy użyciu kuszy, przebywał w czwartek w szpitalu po tym, jak znaleziono go rannego na cmentarzu około 15 mil (22 kilometrów) od miejsca zbrodni.

Policja spędziła prawie cały dzień na poszukiwaniach Kyle’a Clifforda po ataku na Carol Hunt, 61 lat, i jej córki Hannah, 28 lat i Louise, 25 lat w ich domu w Bushey, na północny zachód od Londynu. Policja i ekipy pogotowia ratunkowego wezwane do podmiejskiej ślepej uliczki we wtorek wieczorem próbowały je uratować, ale uznano je za zmarłe na miejscu.

Po gorączkowych poszukiwaniach na północnych obrzeżach Londynu, 26-letniego Clifforda odnaleziono w środę w dzielnicy Enfield na północy Londynu, niedaleko jego domu.

Policja w Wielkiej Brytanii rozpoczęła 9 lipca 2024 r. obławę na 26-letniego Kyle’a Clifforda, oskarżonego o zamordowanie trzech kobiet przy użyciu kuszy w miasteczku Bushey na północ od Londynu.

Policja Herts

Materiał filmowy Sky News pokazał podejrzanego wynoszonego na noszach z cmentarza Lavender Hill. Uzbrojeni policjanci, personel medycyny sądowej i personel karetki pogotowia gromadzili się wokół cmentarza przez cały dzień.

Historia jest kontynuowana poniżej reklamy

Policja nie powiedziała, jak został ranny, ale podkreśliła, że ​​nie oddano żadnych strzałów. Powiedzieli, że Clifford nie został jeszcze aresztowany.

Najnowsze wiadomości z Kanady i całego świata
tak się składa, że ​​zostało to wysłane na Twój adres e-mail.

„Po szeroko zakrojonym dochodzeniu udało się ustalić podejrzanego i na chwilę obecną nie poszukuje się nikogo innego w związku ze śledztwem” – powiedziała detektyw inspektor Justine Jenkins z wydziału do spraw poważnych przestępstw w hrabstwie Bedfordshire, Cambridgeshire i Hertfordshire.


Kliknij, aby odtworzyć wideo: „Morderstwa w Bushey: w Wielkiej Brytanii trwa obława na podejrzanego o zabójstwo z użyciem kuszy, 3 kobiety nie żyją”


Morderstwa w Bushey: w Wielkiej Brytanii trwa obława na podejrzanego zabójcę z kuszą, 3 kobiety nie żyją


Policja nie powiedziała, w jaki sposób lub czy Clifford był powiązany z kobietami, ale powiedziała, że ​​uważa, że ​​atak był celowy. Brytyjskie media podały, że Clifford był byłym chłopakiem jednej z ofiar.

Jenkins powiedział, że śledztwo postępuje „w szybkim tempie” i że formalna identyfikacja ofiar nie nastąpiła jeszcze.

BBC potwierdziło, że ofiarami byli członkowie rodziny komentatora sportowego Johna Hunta. Hunt jest głównym komentatorem wyścigów w BBC 5 Live, głównym kanale informacyjnym i sportowym korporacji. Jego głos jest znany milionom ludzi dzięki relacjonowaniu słynnych na cały świat wyścigów Grand National i The Derby.

Historia jest kontynuowana poniżej reklamy

Zszokowani sąsiedzi przyszli w środę późnym wieczorem, aby złożyć kwiaty w pobliżu miejsca ataku.

„Byli najwspanialszą, najłagodniejszą rodziną” – powiedział Su Kehinde, który mieszka w pobliżu. „Byli najłagodniejszymi ludźmi. Nie zasłużyli na to. Byli pięknymi duszami”.

Policjanci na miejscu zdarzenia w Ashlyn Close, gdzie trzy kobiety zginęły w ataku kuszą w ich domu, we wtorek, w Bushey w Anglii, w czwartek, 11 lipca 2024 r.

Jonathan Brady/PA przez AP

W Wielkiej Brytanii nie jest wymagane pozwolenie na posiadanie kuszy, ale noszenie jej w miejscach publicznych bez uzasadnionego powodu jest nielegalne.

Nowy rząd Partii Pracy, który objął urząd w zeszłym tygodniu, oświadczył, że „szybko rozważy” ustalenia niedawno rozpoczętego przeglądu mającego na celu ustalenie, czy należy zaostrzyć kontrolę posiadania kusz.

Minister bezpieczeństwa Dan Jarvis powiedział, że minister spraw wewnętrznych Yvette Cooper „przyjrzy się dokładnie temu, co wydarzyło się wczoraj – druzgocącym wydarzeniom – i w niedalekiej przyszłości zajmie stanowisko”.

Historia jest kontynuowana poniżej reklamy

Broń ta była używana w kilku głośnych przestępstwach w ostatnich latach. W grudniu 2021 r. potencjalny napastnik z załadowaną kuszą włamał się do zamku w Windsorze po tym, jak został zachęcony przez chatbota AI do zabicia królowej Elżbiety II. Jaswant Singh Chail przyznał się do winy w sprawie o zdradę i został skazany na dziewięć lat więzienia.

© 2024 Prasa Kanadyjska

Source link