Home Aktualności Redbox Business zamyka się z powodu likwidacji w ramach upadłości na podstawie...

Redbox Business zamyka się z powodu likwidacji w ramach upadłości na podstawie rozdziału 7

27
0


Nazwij to Deadbox.

Kolejnym gwoździem do trumny nośników fizycznych jest Czerwone pudełko zamknięto po ponad dwóch dekadach świadczenia usług wypożyczania płyt DVD za pośrednictwem tysięcy kiosków w całych Stanach Zjednoczonych.

Sieć wypożyczalni DVD i serwis streamingowy Redbox, liczący 24 000 kiosków, zostanie zamknięty po zamknięciu spółki macierzystej, Kurczakowa zupa dla rozrywki duszyprzekształciła sprawę upadłościową z rozdziału 11 w postępowanie likwidacyjne z rozdziału 7 w środę. W związku z decyzją o likwidacji aktywów wszyscy pracownicy Chicken Soup for the Soul Entertainment są teraz bezrobotni i nie otrzymają odprawy ani dodatkowych świadczeń. Pod koniec czerwca firma podała, że ​​zatrudniała 1033 pracowników.

Redbox Business ma jest w stanie spadku od ponad dekady zanim w 2020 r. kupiło ją Chicken Soup for the Soul Entertainment. Przychody sieci osiągnęły szczyt w 2013 r., osiągając 1,97 mld dolarów, a sieć kiedyś obsługiwała ponad 43 000 kiosków w USA i Kanadzie, w których można było kupić filmy, programy telewizyjne i gry.

28 czerwca CSSE składa wniosek o reorganizację na podstawie rozdziału 11, mając łączne długi w wysokości 970 milionów dolarów i skonsolidowane aktywa w wysokości 414 milionów dolarów na dzień 31 marca 2024 r. Do wierzycieli należą Universal Studios Home Entertainment, Sony Pictures Home Entertainment, Warner Bros. Home Entertainment, Paramount Pictures, Lionsgate, BBC Studios Americas, Walgreens, Walmart i Vizio.

W środę sędzia Thomas M. Horan z Sądu Upadłościowego Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Delaware, który nadzoruje sprawę upadłości Chicken Soup for the Soul, przychylił się do wniosku firmy o przejście do likwidacji w ramach Rozdziału 7. „Nie ma możliwości dalszego wypłacania wynagrodzeń pracownikom ani płacenia rachunków” – powiedział Horan, według Dziennik Wall StreetDodał, że zostanie powołany syndyk masy upadłościowej, który zbada, czy fundusze powiernicze dla pracowników zostały niewłaściwie wykorzystane. „1000 osób straci pracę i nie otrzymają nawet zapłaty za wykonaną pracę” – powiedział sędzia.

Chicken Soup for the Soul Entertainment nie wypłacało wynagrodzeń pracownikom i dostawcom przez co najmniej cztery tygodnie przed złożeniem wniosku o upadłość na podstawie rozdziału 11. W dokumentach sądowych HPS, główny pożyczkodawca firmy, zarzucił firmie poważne niegospodarność. Prezes i dyrektor generalny Chicken Soup for the Soul Entertainment, Bill Rouhana Jr., w oświadczeniu popierającym wniosek o upadłość, twierdził, że problemy finansowe firmy były spowodowane częściowo „odmową” wywiązania się z zobowiązań przez jej pożyczkodawców, co skutkowało niewywiązywaniem się z zobowiązań i/lub rozwiązaniem umów z kluczowymi dostawcami treści i usług.

Kurczakowa zupa dla rozrywki duszy sfinalizowała przejęcie podupadającego przedsiębiorstwa Redbox w sierpniu 2020 r.w transakcji o wartości 370 milionów dolarów. Dzięki przejęciu Chicken Soup for the Soul Entertainment przejmuje dług Redbox w wysokości 359,9 miliona dolarów. W oświadczeniu Rouhana powiedział, że zdolność CSSE do obsługi długu Redbox „opiera się na częściowym powrocie do poziomów sprzed COVID-19 w zakresie wolumenu i rytmu premier kinowych dostępnych dla firmy w jej sieci kiosków, a także na synergiach kosztowych. Oczekuje się, że odpowiednie ożywienie popytu na wynajem fizycznych kiosków powróci do około jednej trzeciej poziomów z 2019 r.”.

Notowana na giełdzie spółka Chicken Soup for the Soul Entertainment jest spółką zależną Chicken Soup for the Soul LLC, która wydaje popularną serię książek i produkuje karmę dla zwierząt pod marką Chicken Soup for the Soul.

Oprócz Redbox, Chicken Soup for the Soul Entertainment jest operatorem Crackle i innych usług przesyłania strumieniowego, a także zajmuje się produkcją, nabywaniem i dystrybucją filmów i seriali telewizyjnych za pośrednictwem swoich spółek zależnych, Screen Media i Chicken Soup for the Soul TV Group.