Home Aktualności Republikanie NIE NAKŁADAJĄ na Merricka Garlanda kary pieniężnej w wysokości 10 tys....

Republikanie NIE NAKŁADAJĄ na Merricka Garlanda kary pieniężnej w wysokości 10 tys. dolarów za zatrzymanie nagrań audio Bidena, podczas gdy głosowanie spektakularnie spada

28
0


Wysiłki Partii Republikańskiej mające na celu utrzymanie Prokuratora Generalnego Garland Merricka odpowiedzialny za „ukrycie” nagrań audio prezydenta Bidena poniósł spektakularną porażkę w głosowaniu, które pokazało narastające zamieszki zarówno w obozie Partii Republikańskiej, jak i Demokratów.

Zgodnie z rezolucją Garland miał zostać ukarany grzywną w wysokości 10 000 dolarów za każdy dzień, w którym nie przekaże nagrań audio z przesłuchania specjalnego prokuratora Bidena, w których sprawiał wrażenie „starego i podeszłego w latach”.

Rezolucja została wniesiona na salę po tym, jak przedstawicielka Partii Republikańskiej z Florydy Anna Paulina Luna wymusiła głosowanie nad nią, nadając jej status „uprzywilejowany”. Niestety, uchwała ta nie przeszła na sali stosunkiem głosów 210 do 204 – 12 Republikanów nie oddało głosu, podobnie jak siedmiu Demokraci.

Tuż przed skazanym na niepowodzenie głosowaniem republikanie w Izbie Reprezentantów nie uchwalili również własnego projektu ustawy wydatkowej mającej na celu finansowanie władzy ustawodawczej w 2025 r.

Mieli nadzieję, że wykorzystają chaos wśród Demokratów po katastrofalnym występie Bidena w debacie, demonstrując jedność. 10 Demokratów z Izby Reprezentantów publicznie wezwało Bidena do rezygnacji ze stanowiska w wyborach w 2024 r.

Zgodnie z rezolucją Garland miałby zostać ukarany grzywną w wysokości 10 000 dolarów za każdy dzień, w którym nie przekaże nagrań audio z przesłuchania specjalnego prokuratora Bidena, w których sprawiał wrażenie „starego i podeszłego w latach”

Utrzymywanie urzędnika w pogardzie oznacza zazwyczaj, że po głosowaniu Izby sierżant-at-brothers otrzyma polecenie aresztowania urzędnika, co Luna pierwotnie zaproponowała. Jednak obawiając się, że tak drastyczne środki nie zostaną przyjęte, zmieniła konsekwencje na wysoką grzywnę.

Nie jest jasne, jakie środki Izba mogłaby podjąć, aby zmusić Garlanda do zapłacenia grzywny.

Były prezydent Donald Trump wyraził swoje poparcie dla działań Luny w poście na portalu Truth Social w środę.

„ZGADZAM się z Anną Pauliną Luną i wieloma członkami Izby Reprezentantów, którzy uważają, że Merrick Garland powinien zostać uznany za osobę z NIEODŁĄCZNĄ POGARDĄ za odmowę udostępnienia nagrań Bidena, mimo że otrzymał wezwanie sądowe!”, napisał.

Ten Floryda Republikanka z przeszłością wpływową w mediach społecznościowych nie zniechęciła się krytyką, jaką wzbudziła jej propozycja.

Taśmy Hur nie są tylko kwestią bezpieczeństwa narodowego, jak widać Joe Biden jest upośledzony, ale stał się teraz przestępczą, zorganizowaną próbą przejęcia władzy Kongres jako równorzędna gałąź rządu — powiedziała Luna.

Luna zasygnalizowała, że ​​planuje zgłosić swoją rezolucję, aby uznać Garland za „nieodłączną pogardę” Kongresu w tym tygodniu. Republikanin z Florydy skrytykował odmowę Departamentu Sprawiedliwości przekazania nagrania audio z wywiadu prezydenta Bidena ze specjalnym prokuratorem Robert Jak w sprawie sposobu, w jaki obchodził się z tajnymi dokumentami, wnosząc o pociągnięcie prokuratora generalnego do odpowiedzialności za obrazę sądu.

Zamiast nakazać sierżantowi broni Izby aresztować Garlanda w celu wyegzekwowania Partia Republikańska wezwanie do sądu w sprawie taśm, Luna postanowiła nałożyć na Garlanda karę grzywny w wysokości 10 000 dolarów dziennie, dopóki nie odda nagrania.

Rezolucja została wniesiona na salę obrad po tym, jak przedstawicielka Anny Pauliny Luny wymusiła głosowanie nad nią, nadając jej status „uprzywilejowanej”

Rezolucja została wniesiona na salę obrad po tym, jak przedstawicielka Anny Pauliny Luny wymusiła głosowanie nad nią, nadając jej status „uprzywilejowanej”

Luna powiedziała w niedawnym wpisie na platformie społecznościowej X, że w środę przeprowadzi głosowanie nad rezolucją. W oświadczeniu argumentowała, że ​​pociągnięcie Garlanda do odpowiedzialności za obrazę sądu jest „JEDYNYM mechanizmem, który można wykorzystać do wymuszenia przestrzegania wezwań sądowych”.

„Nagrania Hur nie są tylko kwestią bezpieczeństwa narodowego, gdyż jest oczywiste, że Joe Biden jest upośledzony, ale stały się teraz przestępczą, zorganizowaną próbą przejęcia Kongresu jako równorzędnej gałęzi rządu” – powiedziała.

„Zagłosuję za tym, ale jako prawnik konstytucyjny, były prawnik konstytucyjny, wolę postępować zgodnie z procesem prawnym i postępowaniami prawnymi, które chronią instytucję. Szczerze mówiąc, mam chwilę na zastanowienie”, powiedział spiker Mike Johnson powiedział na konferencji prasowej we wtorek.

W czwartek nieco zmienił zdanie. Nazwał to „ekstremalnym środkiem”, ale powiedział, że to odpowiednia „ostatnia kropla” w programie Mornings with Maria w Fox Business.

Johnson stwierdził, że nie jest pewien, w jaki sposób grzywna mogłaby zostać wyegzekwowana. „Nigdy wcześniej tego nie zrobiono, więc nie ma precedensu, który pokazywałby, jak to zrobić… zobaczymy, jak będzie egzekwowana”.

Błędnie przewidział, że rezolucja zostanie przyjęta.

Wrodzona pogarda, która po raz ostatni została zastosowana w 1934 r. wobec waszyngtońskiego prawnika Williama MacCrackena, który spędził 10 dni w więzieniu za odmowę wykonania wyroku Senat wezwanie sądowe.

Garland przekazał transkrypcje wywiadu specjalnego prokuratora Bidena, ale nie dźwięk. Departament Sprawiedliwości upierał się, że odtworzenie dźwięku zaszkodziłoby ich możliwościom nagrywania wywiadów w przyszłości.

Nawet ci, którzy stali na czele wysiłków zmierzających do impeachmentu Bidena, dystansowali się od działań Luny.

Po debacie prezydenckiej przewodniczący Partii Republikańskiej Tom Emmer zasugerował, że nagrania audio mogą być w tym momencie nieistotne.

„Teraz myślę, że wiemy, dlaczego nie chcą ujawnić nagrań specjalnego prokuratora Hur. Może już ich nie potrzebujemy. Zobaczyliśmy to, co musieliśmy zobaczyć” – powiedział Emmer.

„Myślę, że gdyby kongresmenka Anna Paulina Luna chciała to zaproponować, niech Bóg ją błogosławi, poparłbym to” – powiedział przewodniczący Komisji Sądowniczej Jim Jordan portalowi DailyMail.com. „Ale myślę, że skupiamy się na pójściu do sądu i wygrywaniu w sądzie”.

„Zagłosuję za tym, jeśli sprawa zostanie poddana pod głosowanie” – powiedział DailyMail.com przewodniczący Oversight James Comer. „Nie sądzę, żeby było choć trochę głosów na tak. Nie sądzę, żeby to było konieczne i obawiam się, że w jakiś sposób nieumyślnie zaszkodziłoby to sprawie sądowej”.

„Ostatnim razem, gdy to zostało użyte, myślę, że członkowie Kongresu jechali konno do Kapitolu. Więc, wiesz, nikt nie wie, jak to wdrożyć. I nie sądzę, żeby to było konieczne, ponieważ już go oskarżyliśmy o obrazę sądu”.

Comer i Jordan twierdzą, że nagranie audio jest niezbędne nie po to, aby ośmieszyć Bidena, ale jako sposób na sprawdzenie, czy Departament Sprawiedliwości edytował przekazany mu zapis wywiadu, który skłonił specjalnego prokuratora Roberta Hura do opisania Bidena jako „starszego mężczyzny ze słabą pamięcią”.

W zeszłym miesiącu Republikanie w Izbie Reprezentantów zagłosowali za uznaniem Garlanda za winnego obrazy sądu, a Komisja Sądownicza wniosła pozew w sprawie taśm.Source link