Home Aktualności Roger Goodell komentuje apelację NFL od wyroku w sprawie „Sunday Ticket” o...

Roger Goodell komentuje apelację NFL od wyroku w sprawie „Sunday Ticket” o wypłatę odszkodowania zbiorowego w wysokości ponad 4,7 miliarda dolarów

15
0


W zeszłym miesiącu sędzia federalny nakazuje NFL zapłatę 4,7 miliarda dolarów w ramach odszkodowań za szkody mieszkaniowe i 96 milionów dolarów komercyjnego pozwu zbiorowego w sprawie NFL „Sunday Ticket”. Po tym, jak ława przysięgłych uznała, że ​​liga naruszyła przepisy antymonopolowe, płacąc ponad 2,4 miliona klientów wyższe stawki za produkt na mecze poza rynkiem, liga ogłosiła, że ​​odwoła się od tej decyzji.

Rozprawa odbędzie się 31 lipca, a NFL odwoła się do Sądu Apelacyjnego 9. Okręgu.

Komisarz NFL Roger Goodell skomentował apelację i stanowisko ligi w sprawie, która pierwotnie została wszczęta w 2015 r.

„Cóż, z pewnością nie zgadzamy się z werdyktem ławy przysięgłych i jesteśmy zobowiązani do przestrzegania procedury prawnej” – powiedział Goodell w wywiadzie dla CNBC, za pośrednictwem Pro Football Talk„To długi proces. Jesteśmy tego świadomi, ale jesteśmy pewni naszego stanowiska i naszej polityki, szczególnie w mediach, że udostępniamy nasz sport jak najszerszej publiczności. „Sunday Ticket” to tylko produkt uzupełniający. Dlatego zobowiązujemy się do śledzenia procesu sądowego do końca i upewnienia się, że zrobimy to dobrze”.

Powodowie argumentowali, że liga współpracowała z partnerami sieciowymi, aby podnieść cenę produktu i stwierdzili, że jest on nieosiągalny dla większości fanów. NFL argumentowała, że ​​cena odzwierciedlała to, co fani otrzymują od „Sunday Ticket”, mówiąc, że jest to produkt premium.

Według AP sprawa dotyczy około 2,5 miliona osób, klientów indywidualnych i komercyjnych w latach 2012–2022.