Home Aktualności Rozpoczynają się zacięte walki wewnętrzne w partii Reform, gdy Nigel Farage skutecznie...

Rozpoczynają się zacięte walki wewnętrzne w partii Reform, gdy Nigel Farage skutecznie zwalnia posła Bena Habiba, zastępując go Richardem Tice’em, i mianuje Lee Andersona „głównym whipem” – a odsunięty sojusznik mówi, że „rozważa swoją pozycję” w partii

23
0


Dziś w Reformie pojawiły się napięcia po Nigel Farage skutecznie zwolnił swojego zastępcę Bena Habiba.

Pan Farage ogłosił powołanie nowego „zespołu kierowniczego”, mianując Richarda Tice’a swoim zastępcą.

Lee Anderson – kolejny z pięciu parlamentarzystów wybranych 4 lipca – zostaje przewodniczącym klubu, a Zia Yusuf przewodniczącym organizacji.

Jednak pan Habib powiedział serwisowi MailOnline, że „rozważa swoją pozycję” w Reformie po tym, jak pan Farage „poinformował” go, że nie ma już pracy.

„Rozważam swoje stanowisko szerzej w świetle tej zmiany” – powiedział.

Od dawna martwi mnie kwestia kontroli nad partią i procesu podejmowania decyzji.

„Zastanowię się nad tym wszystkim. Kluczem dla mnie jest to, aby Reform UK pozostał wierny obietnicom złożonym Brytyjczykom.

„Ruch, który stworzyliśmy, nie należy do nas, należy do ludu. Jesteśmy zobowiązani i dłużni ludowi brytyjskiemu”.

Pan Farage powiedział: „Te nominacje są pierwszym krokiem mającym na celu zapewnienie, że Reform UK jest w stanie i jest gotowy do przekazywania swojego pozytywnego przesłania.

„Nie mam wątpliwości, że uda nam się sprofesjonalizować partię i raz na zawsze zmienić politykę”.

Jednak ostatnie manewry wzbudzą obawy, że Reforma będzie rozdarta przez te same walki wewnętrzne, które często nękały UKIP.

Jeden z weteranów poprzedniej działalności politycznej pana Farage’a nazwał Reformę „show Nigela” i przewidział dezercje.

Nigel Farage i jego parlamentarzyści z Partii Reform pozowali do zdjęć w Westminster w tym tygodniu po przybyciu na rozpoczęcie nowej kadencji po przełomie wyborczym

Ben Habib powiedział serwisowi MailOnline, że „rozważa swoje stanowisko” w Reform, po tym jak nie został wymieniony w nowym składzie

Ben Habib powiedział serwisowi MailOnline, że „rozważa swoje stanowisko” w Reform, po tym jak nie został wymieniony w nowym składzie

Pan Habib powiedział, że „od dawna miał obawy dotyczące kontroli nad partią i procesów decyzyjnych”

Pan Habib powiedział, że „od dawna miał obawy dotyczące kontroli nad partią i procesów decyzyjnych”

Pan Anderson, który na początku tego roku odszedł z Partii Konserwatywnej, powtórzył swój pogląd, że „lis jest w kurniku” po sukcesie Reform w wyborach.

„Wykorzystanie mojego doświadczenia w zakresie zawiłości życia parlamentarnego i procedur w celu zapewnienia, że ​​nasz zespół jest skoncentrowany i działa na rzecz naszego okręgu wyborczego oraz ponad 4 milionów wyborców, będzie dla mnie wielkim zaszczytem i przyjemnością”.

Reforma – co jest nietypowe dla partii politycznych, w których większościowym udziałowcem jest pan Farage – przeszła już drastyczną przebudowę tuż przed wyborami.

Kiedy pan Farage ogłosił, że zamierza kandydować do parlamentu, oświadczył, że przejmuje stanowisko lidera od pana Tice’a.

Były przywódca objął następnie funkcję przewodniczącego.

Pan Farage wykorzystał swoją pierwszą interwencję w Izbie Gmin we wtorek, aby skrytykować byłego spikera Jan Bercow.

Pan Farage wykorzystał sesję potwierdzającą wybór na stanowisko ponownie wybranego przewodniczącego Izby Lindsay Hoyle wziąć na celownik swojego niskiego poprzednika, który był solą w oku zwolenników Brexitu, zanim ustąpił w 2019 r.

Pochwalił ponowny wybór Sir Lindsaya na bezstronną funkcję, mówiąc, że pełnił on swoją funkcję z „wielką neutralnością… w przeciwieństwie do zwykłego człowieka, który był tam przed tobą”.

Zażartował też, że do Izby Gmin dostanie się dopiero za ósmą próbą.

Pan Farage powiedział, że jego partia to „nowicjusze na rynku”, dodając: „Nie mamy żadnego doświadczenia w tym Parlamencie, chociaż niektórzy z nas próbowali wiele razy na przestrzeni lat”.

Kwintet prawicowców pozował do zdjęć w Westminsterze po przybyciu na rozpoczęcie nowej kadencji po wybór przełom.

Pan Farage wykorzystał sesję zatwierdzającą ponownie wybranego przewodniczącego Izby Reprezentantów, Sir Lindsaya Hoyle'a, aby skrytykować swojego drobnego poprzednika (poniżej), który był solą w oku zwolenników Brexitu, zanim ustąpił w 2019 r.

Pan Farage wykorzystał sesję zatwierdzającą ponownie wybranego przewodniczącego Izby Reprezentantów, Sir Lindsaya Hoyle’a, aby skrytykować swojego drobnego poprzednika (poniżej), który był solą w oku zwolenników Brexitu, zanim ustąpił w 2019 r.

Farage i spółka: milionerzy, „chłopak z miasta” i były konserwatysta na zielonych ławach dla Reform

Richard Tice: Boston i Skegness

Pan Tice jest milionerem, byłym deweloperem nieruchomości z zielonego Surrey. 59-latek jest byłym eurosceptykiem Partii Konserwatywnej, który był europosłem Partii Brexitu i nieskutecznie przewodził Reform, zanim Nigel Farage powrócił na pierwszą linię polityki przed wyborami. Prywatnie wykształcony i pochodzący z bogatej rodziny, dorobił się pieniędzy w branży nieruchomości, idąc w ślady swojego dziadka, który kiedyś chciał zburzyć słynny londyński hotel Ritz, aby zrobić miejsce na biura. Rozwiedziony ojciec trójki dzieci jest w związku z byłą dziennikarką Isabel Oakshott.

Lee Anderson: Ashfield

Lee Ashfield to kontrowersyjna postać, która do początku tego roku była przewodniczącym Partii Konserwatywnej. 57-latek, były radny Partii Pracy, uciekł z Partii Konserwatywnej po tym, jak został ukarany za uwagi na temat burmistrza Londynu Sadiqa Khana. Ale już wcześniej był w centrum innych kontrowersji. Nadano mu przydomek „30p Lee” po tym, jak zasugerował, że rodziny korzystające z banków żywności są po prostu kiepskie w oszczędzaniu i mogą przygotować posiłek za 30 pensów. Były sprzątacz był jedynym posłem Reform przed wyborami i zachował swoje miejsce, stając się pierwszym kandydatem partii, który wygrał przy urnie wyborczej.

Rupert Lowe: Wielki Yarmouth

Były milioner prezes Southampton Football Club w końcu wygrał wybory na wschodnim wybrzeżu, na miejscu, które wcześniej zajmował minister gabinetu torysów Brandon Lewis. Były europoseł Partii Brexitu, zarządzał klubem Premier League w latach 1999-2006 i nadal budzi kontrowersje wśród kibiców ze względu na stan, w jakim klub się znalazł po spadku. Ponownie objął władzę w 2008 r., ale zrezygnował w następnym roku, po tym jak klub został objęty zarządem komisarycznym z długami sięgającymi 30 mln funtów, co spowodowało spadek do League 1.

James McMurdock: Południowy Basildon i Wschodni Thurrock

38-letni były bankier, który niespodziewanie wygrał wybory w okręgu Essex 98 głosami w ostatecznym wyniku wyborów, który zostanie ogłoszony w Anglii. Po wyborach pan Farage powiedział, że był „kandydatem papierowym”, którego nie spodziewano się wygrać. Lider partii powiedział, że był „byłym chłopakiem z miasta”, który został powołany w ostatniej chwili i pokonał kandydata Partii Pracy Jacka Fergusona. Pan McMurdock zdobył 12 178 głosów, co dało mu 30,8 proc. udziału – podczas gdy pan Ferguson uzyskał 12 080 i 30,5 proc.Source link