Home Aktualności Sąd Najwyższy odrzuca próbę znaku towarowego „Trump Too Small”.

Sąd Najwyższy odrzuca próbę znaku towarowego „Trump Too Small”.

20
0


Jednak w 2022 r. jednomyślny panel Federalnego Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych stwierdził, że zakaz naruszania prywatności danej osoby jest nieproporcjonalny do przysługującego Elsterowi prawa do krytykowania urzędników publicznych, przewidzianego w Pierwszej Poprawce.

NA ustne wystąpienia w listopadzie wewnątrz Vidal przeciwko ElsterowiPrezes Sądu Najwyższego John G. Roberts Jr. stwierdził, że decyzja w sprawie Elstera może utrudnić innym wyrobienie sobie własnej opinii na temat Trumpa, republikańskiego kandydata na prezydenta.

Elster wpadł na pomysł koszulek „Trump Too Small” po wymianie zdań w szatni w 2016 roku pomiędzy Trumpem a senatorem Marco Rubio (Fla.), ówczesnym rywalem Partii Republikańskiej. kandydaturę na prezydenta. Zmęczony odmową Trumpa nazywania go „Małym Marco” Rubio skrytykował rozmiar dłoni Trumpa podczas przerwy w kampanii.

„Wiesz, co mówią o facetach z małymi dłońmi” – Rubio – powiedział tłum w Salem w stanie Wirginia, zatrzymując się, aby rozśmieszyć publiczność. „Nie można im ufać”.

Trump odpowiedział kilka dni później podczas telewizyjnej debaty prezydenckiej z nadzwyczajnymi roszczeniami o wielkości dłoni i innych kończyn.

„Spójrz na tę rękę, czy to mała dłoń?” – powiedział Trump, podnosząc go, aby widzowie mogli go zobaczyć. „I miał na myśli moje dłonie: «Jeśli są małe, musi być coś innego, co jest małe». Gwarantuję, że nie będzie żadnych problemów. Gwarantuję.”

Prokurator generalna Elizabeth B. Prelogar powiedziała przed sądem, że Elster może używać wyrażenia „Trump za mały”, jak mu się podoba, ale rząd nie musi zapewniać mu takiej ochrony, jaką zapewnia rejestracja znaku towarowego.

Żywi ludzie mają cenne prawa do własnego nazwiska, Prelogar napisał przed ustnymi argumentami. „Niekwestionowane prawo Elstera do krytykowania byłego prezydenta wynikające z Pierwszej Poprawki nie daje mu prawa do wykorzystywania mechanizmów egzekwowania praw własności w imieniu innych”.