Home Aktualności Shelley Duvall, aktorka z filmów „Lśnienie” i „Popeye”, zmarła w wieku 75...

Shelley Duvall, aktorka z filmów „Lśnienie” i „Popeye”, zmarła w wieku 75 lat

23
0


Shelley Duvall nie żyje. Aktorka, najbardziej znana z ról w Lśnienie I Papieżzmarła w czwartek w wieku 75 lat. Dan Gilroy, partner aktorki przez ponad 30 lat, powiedział Reporter z Hollywood że Duvall zmarła we śnie w swoim domu w Blanco w Teksasie na skutek powikłań wywołanych cukrzycą.

„Moja droga, słodka, cudowna partnerka życiowa i przyjaciółka nas zostawiła. Ostatnio za dużo cierpienia, teraz jest wolna. Odleć, piękna Shelley” – powiedział Gilroy portalowi.

Duvall zadebiutowała jako aktorka W Brewster McCloud w 1970 roku, po tym jak została odkryta przez reżysera Roberta Altmana. Otrzymała głośne główne role w Papież I Lśnieniei zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w Cannes za rolę w dramacie z 1977 r. 3 kobietyW latach 80. zajęła się produkcją programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, zdobywając dwie nominacje do nagrody Primetime Emmy.

W 2002 roku Duvall zagrała w swoim ostatnim filmie, Manna z niebazanim ogłosiła przejście na emeryturę. W długim New York Times profil opublikowany w kwietniu 2024 r., Duvall podzieliła się powodem wycofania się z życia publicznego w najlepszym okresie swojej kariery.

Dan Gilroy i aktorka Shelley Duvall w 1989 roku.Kolekcja Rona Galelli/Getty Images

„Byłam gwiazdą; grałam główne role” – powiedziała portalowi. „Ludzie myślą, że to po prostu starzenie się, ale tak nie jest. To przemoc. Jak byś się czuł, gdyby ludzie byli naprawdę mili, a potem nagle, w okamgnieniu” – pstryknęła palcami – „odwracają się od ciebie? Nigdy byś w to nie uwierzył, dopóki nie przytrafiłoby się to tobie. Dlatego się ranisz, bo tak naprawdę nie możesz uwierzyć, że to prawda”.

Gilroy opowiedział portalowi, że życie pary w Los Angeles było „naprawdę wspaniałe”, dopóki trzęsienie ziemi w Northridge w 1994 r. nie zniszczyło domu Duvall, a po tym, jak jej bracia zachorowali, przeprowadzili się do Teksasu.

„Sprawy potoczyły się w dół, kiedy zaczęła się czegoś bać, może nie chciała pracować. Naprawdę trudno jest zrzucić to na jedną rzecz” – dodał. „Stała się paranoiczna i po prostu miała urojenia, myśląc, że jest atakowana. Próbowała dzwonić do FBI i prosiła naszego sąsiada, żeby nas chronił… To było po prostu szokujące, że nagle, z normalnego, wszystko poszło na dno”.

Sytuacja zmieniła się, gdy Duvall był gościem kontrowersyjny odcinek talk-show emitowanego w ciągu dnia Dr Phil w 2016 roku. Odcinek nosił tytuł „Upadek gwiazdy Hollywood: ratowanie Shelley Duvall z „Lśnienia”” i, według Gilroya, został nakręcony bez jego wiedzy.

Shelley Duvall w filmie „Lśnienie”Warner Brothers/Getty Images

„Jestem bardzo chory. Potrzebuję pomocy” – powiedział Duvall prowadzącemu dr Philowi ​​McGrawowi w pewnym momencie odcinka. „Cóż, dlatego tu jestem” – odpowiedział.

W tym czasie Brewster McCloud w wypowiedziach gwiazdy znalazło się stwierdzenie, że widziała zmarłego Robina Williamsa, z którym grała w latach 80. Papież — odkąd zmarł w 2014 roku. Twierdziła, że ​​tak naprawdę nie umarł, a jedynie „zmieniał kształt”. Twierdziła również, że „szeryf Nottingham” jej groził i że w jej wnętrzu znajdował się „niepokojący” dysk.

Chociaż odcinek nigdy nie został wyemitowany w całościszkoda już została wyrządzona.

„To nic dla niej nie znaczyło” – powiedział Gilroy o programie. „Po prostu umieściło ją na mapie jako dziwadło”.

W czerwcu ubiegłego roku były gospodarz programu dziennego pojawił się w Kto rozmawia z Chrisem Wallace’empodczas którego powiedział, że nie żałuje wywiadu, pomimo wielu – w tym Córka Stanleya Kubricka, Vivian — publicznie krytykując program za jego wyzysk i sensacyjność.

Duvall wróciła z emerytury rolą Mamy w niezależnym horrorze scenarzysty i reżysera Scotta Goldberga, Wzgórza Leśne.

W filmie wystąpili również Edward Furlong, Chiko Mendez, Dee Wallace i Felissa Rose. Wzgórza Leśne opowiada historię chorego psychicznie mężczyzny, którego dręczą koszmarne wizje po urazie głowy, którego doznał podczas biwakowania w Górach Catskill.

Gdy aktorka rozmawiała z ET przed pierwotną datą premiery filmu w marcu 2023 r. z entuzjazmem podchodziła do powrotu na duży ekran.

„Wiem, że minęło dużo czasu” – powiedział Duvall ET – „ale było wspaniale. Naprawdę tak jest, to przyjemne uczucie. Sprawia, że ​​chcę grać więcej”.

„To naprawdę świetna zabawa grać w filmie” – powiedziała o powrocie na plan. „Powinnam doceniać każdą minutę”.

Współpracownicy Duvall również wyrazili ekscytację pracą z nią. „Nie dałbym rady bez niej” — powiedział Mendez. „Potrzebujemy siebie nawzajem, ponieważ aktorstwo to nie aktorstwo, to reagowanie”.

To była długa przerwa, ale Duvall była pewna, że ​​wraca z odpowiednią rolą i obsadą. „Nie chcesz brać każdej roli, która się pojawi, każdego filmu, który się pojawi” – ​​powiedziała. „Chcesz móc wybierać”.

POWIĄZANA ZAWARTOŚĆ:Source link