Home Aktualności Shelley Duvall, gwiazda „Lśnienia” i kilku klasyków Roberta Altmana, zmarła w wieku...

Shelley Duvall, gwiazda „Lśnienia” i kilku klasyków Roberta Altmana, zmarła w wieku 75 lat

40
0


Shelley Duvall, nieustraszona gwiazda filmowa urodzona w Teksasie, której szeroko otwarte oczy i czarująca osobowość były nieodłącznym elementem filmów Roberta Altmana i która zagrała u boku Jacka Nicholsona w filmie Stanleya Kubricka Lśnienienie żyje. Miała 75 lat.

Duvall zmarła w czwartek we śnie w swoim domu w Blanco w Teksasie, poinformował jej wieloletni partner, Dan Gilroy. Przyczyną były powikłania cukrzycy, powiedział jej przyjaciel, rzecznik prasowy Gary Springer.

„Moje drogie, słodkie, cudowne życie, partner i przyjaciel opuścił nas wczoraj wieczorem” – powiedział Gilroy w oświadczeniu. „Ostatnio za dużo cierpienia. Teraz jest wolna. Odleć piękna Shelley”.

Duvall uczęszczał do szkoły wyższej w Teksasie, gdy ekipa Altmana przygotowywała się do kręcenia filmu Brewster McCloudSpotkałem ją na przyjęciu w Houston w 1970 roku.

Przez kolejną dekadę była stałą bywalczynią Altmana, występując w jego westernowym dziele McCabe i Pani Millerrozległy, chwalony przez krytyków Nashvillepojazd Paula Newmana Buffalo Bill i Indianie, czyli lekcja historii Siedzącego Byka i wersja kinowa Papież u boku Robina Williamsa.

Programy dla dzieci nominowane do nagrody Emmy

Duvall zagrała także niewielką rolę w nagrodzonym Oscarem filmie Woody’ego Allena Annie Halljak również w Bandyci czasu i komedia ze Stevem Martinem Roksana.

W latach 80. pomagała tworzyć i grać główne role w telewizyjnych serialach dla dzieci Teatr Baśni Wróżek jak również jego folklorystyczny odpowiednik, Opowieści i legendy Shelley Duvall. Ten ostatni program, jak również animowany film krótkometrażowy z 1992 r. Opowieści na dobranoc Shelley Duvall zdobył nominacje do nagrody Emmy.

W późniejszych latach Duvall zmagał się z problemami ze zdrowiem fizycznym i psychicznym, pojawiając się w kontrowersyjny Odcinek z 2016 roku Dr PhilNiektórzy widzowie telewizyjni i krytycy krytykowali prowadzącego program za, jak powiedzieli, segment wyzyskujący.Source link