Home Aktualności Wimbledon: Alex De Minaur wycofuje się z ćwierćfinału Novaka Djokovica z powodu...

Wimbledon: Alex De Minaur wycofuje się z ćwierćfinału Novaka Djokovica z powodu kontuzji | Wiadomości tenisowe

26
0


Alex De Minaur zmuszony był wycofać się z Wimbledonu przed ćwierćfinałem z Novakiem Djokoviciem z powodu kontuzji biodra.

De Minaur, chłopak brytyjskiej numer jeden Katie Boulter, doznał urazu pod koniec swojego poniedziałkowego zwycięstwa w czwartej rundzie nad Arthurem Filsem.

Dziewiąty w rankingu zawodnik zbagatelizował swoje obawy, mimo że początkowo pokręcił głową w stronę swojego pola na korcie pierwszym, ale krótko po południu w dniu zaplanowanego meczu na korcie centralnym z Djokoviciem De Minaur wycofał się z Mistrzostw.

„To zdecydowanie nie było oświadczenie, jakie chciałem złożyć” – powiedział De Minaur na konferencji prasowej w środę po południu.

„Tak, byłem załamany, ale musiałem się wycofać z powodu kontuzji biodra”.

Dzięki temu zwycięstwu Djoković po raz 13. w karierze awansował do półfinału Wimbledonu, co oznacza, że ​​zrównał się z Rogerem Federerem pod względem liczby takich wyczynów w historii turnieju.

Zdjęcie:
Dzięki temu zwycięstwu Novak Djoković po raz trzynasty awansował do półfinału męskiego Wimbledonu, wyrównując tym samym rekord.

Djoković, drugi w rankingu tenisista, wygrał siedem z 24 męskich tytułów Wielkiego Szlema na Wimbledonie.

De Minaur dodał o swojej kontuzji: „Poczułem mocne pęknięcie podczas ostatnich trzech punktów meczu z Fils i wczoraj przeszedłem skan. Skan potwierdził, że to była kontuzja i istniało duże ryzyko pogorszenia jej, gdybym wszedł na kort.

„Nie jest tajemnicą, że na tym etapie mojej kariery jest to najważniejszy mecz w mojej karierze.

„Wczoraj znałem wynik, ale miałem nadzieję, że dziś się obudzę i poczuję jakiś cud.

„Kiedy wychodzę na boisko i gram, problem polega na tym, że jedno naciągnięcie, jeden poślizg, jedna rzecz może sprawić, że kontuzja będzie trwała od trzech do sześciu tygodni, a nawet czterech miesięcy”.

Co będzie można zobaczyć w Sky Sports Tennis?

Aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo, użyj przeglądarki Chrome.

Dowiedz się, jak oglądać tenis w Sky Sports, w tym US Open, ATP i WTA

Przed ostatnim Wielkim Szlemem 2024 roku – US Open – możesz oglądać w akcji wszystkie największe gwiazdy tenisa na żywo w Sky Sports ponieważ rywalizują przez cały sezon na nawierzchni twardej.

  • Hamburg Open (ATP 500) 15-21 lipca
  • Newport Hall of Fame Open (ATP 250) 15–21 lipca
  • Swiss Open (ATP 250) 15-21 lipca
  • Bastad Open (ATP 250) 15-21 lipca
  • Palermo Ladies Open (WTA 250) 15-21 lipca
  • Grand Prix Węgier (WTA 250) 15-21 lipca
  • Prague Open (WTA 250) 21-26 lipca
  • Otwarte wypełnienie (WTA 250) 21-26 lipca
  • Umag Open (ATP 250) 21-26 lipca

Oglądaj turnieje WTA i ATP w 2024 roku na kanale Sky Sports Tennis. Oglądaj Sky Sports Tennis i więcej dzięki członkostwu NOW Sports Month. Bez umowy, anuluj w dowolnym momencie.