Home Aktualności Władze USA wydają więcej ostrzeżeń o zagranicznej ingerencji w miarę zbliżania się...

Władze USA wydają więcej ostrzeżeń o zagranicznej ingerencji w miarę zbliżania się wyborów – Narodowe

64
0


Urzędnicy amerykańscy śledzący kampanie dezinformacyjne twierdzą, że wydali więcej ostrzeżeń pod adresem kandydatów politycznych, przywódców rządów i innych osób kierowane przez grupy zagraniczne w ostatnich miesiącach, gdy przeciwnicy Ameryki próbowali wpłynąć na wynik wyborów Wybory 2024.

Nie podając szczegółów, urzędnik Biura Dyrektora Wywiadu Narodowego powiedział w środę, że liczba ta jest wyższa, przynajmniej częściowo, ponieważ „wybory prezydenckie przyciągają większą uwagę naszych przeciwników”.

Wzrost liczby ostrzeżeń, który rozpoczął się jesienią ubiegłego roku, może również odzwierciedlać rosnące zagrożenie lub lepsze możliwości wykrywania przez rząd lub jedno i drugie, powiedział urzędnik, który był jednym z kilku, którzy informowali reporterów pod warunkiem zachowania anonimowości zgodnie z podstawowymi zasadami określonymi przez biuro ds. dyrektor.

Ustawodawcy obu partii wyrazili obawy dotyczące gotowości narodu na zagraniczną dezinformację podczas wyborów prezydenckich oraz jej destrukcyjny wpływ na zaufanie wyborców i instytucje demokratyczne. Kwestionują także, czy rząd federalny jest w stanie ostrzec wyborców, gdy kraje takie jak Rosja i Chiny wykorzystują dezinformację, próbując kształtować amerykańską politykę.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Operacje wywierania wpływu mogą obejmować dezinformację i propagandę mające na celu wprowadzenie wyborców w błąd co do konkretnych kandydatów, kwestii lub rasy. Mogą również obejmować posty w mediach społecznościowych lub inne treści cyfrowe, które mają na celu stłumienie głosowania poprzez zastraszenie lub przekazywanie wyborcom fałszywych informacji na temat procedur wyborczych.

Najświeższe wiadomości z Kanady i całego świata
wysłane na Twój e-mail, tak się dzieje.

Urzędnicy twierdzą, że lista krajów rozpoczynających takie kampanie obejmuje znanych wrogów, takich jak Rosja, Chiny i Iran, a także rosnącą liczbę graczy drugorzędnych, takich jak Kuba. Odnotowali także oznaki wskazujące, że niektóre narody sprzymierzone z USA mogą organizować własne kampanie mające na celu wywarcie wpływu na wyborców.


Kliknij, aby odtworzyć wideo: „Blinken ostrzega przed ryzykiem dezinformacji i kłamstw na temat wyborów w USA”


Blinken ostrzega przed ryzykiem dezinformacji i kłamstw na temat wyborów w USA


Największym zagrożeniem jest Rosja, stwierdził jeden z urzędników, zauważając, że jej głównym celem jest zmniejszenie poparcia społecznego dla Ukrainy i ogólne zmniejszenie zaufania do amerykańskiej demokracji.

Urzędnicy twierdzą, że Chiny są bardziej ostrożne w prowadzeniu internetowych kampanii dezinformacyjnych i bardziej niż Rosja zaniepokojone potencjalnym atakiem ze strony Stanów Zjednoczonych. Iran jest postrzegany jako „agent chaosu”, który chętniej eksperymentuje z technikami internetowymi, aby wzbudzić gniew wyborców, a nawet przemoc.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Urzędnicy nie podają, ile prywatnych ostrzeżeń skierowali do kandydatów, organizacji politycznych lub lokalnych biur wyborczych. Takie ostrzeżenia są wydawane po stwierdzeniu przez międzyagencyjny panel urzędników wywiadu, że operacja wywierania wpływu może wpłynąć na wynik wyborów lub uniemożliwić niektórym grupom głosowanie.

Ostrzeżenia są wydawane tylko wtedy, gdy urzędnicy mogą przypisać operację źródłom zagranicznym, co pozwala im „przyjąć bardziej defensywną postawę” – powiedział urzędnik.

Biuro w społeczności wywiadowczej, które kieruje pracami, czyli Centrum Wpływu Złośliwych Zagranicznych, nie ma jurysdykcji nad grupami krajowymi. Urzędnicy, którzy w środę informowali reporterów, oświadczyli, że pracują nad tym, aby uniknąć jakichkolwiek pozorów, że Amerykanie będą uważać przemówienia policjantów lub odgrywać rolę faworytów, jeśli chodzi o kandydatów.

Funkcjonariusze wywiadu wydali jak dotąd tylko jedno publiczne ostrzeżenie – w 2020 r., kiedy grupy powiązane z Iranem wysłały e-maile do wyborców Demokratów, najwyraźniej próbując zastraszyć ich, aby głosowali na Donalda Trumpa.

Potężne programy oparte na sztucznej inteligencji, które umożliwiają szybkie tworzenie obrazów, plików audio i wideo, stanowią coraz większy problem, ponieważ przeciwnicy chcą wykorzystać tę technologię do tworzenia realistycznych podróbek, które mogłyby z łatwością wprowadzić wyborców w błąd.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji pojawiło się już przed wyborami w Indiach, Meksyku, Mołdawii, Słowacji i Bangladeszu, a także w USA, gdzie niektórzy wyborcy w New Hampshire otrzymali automatyczne połączenie telefoniczne oparte na sztucznej inteligencji imitujące głos prezydenta Joe Bidena.

Urzędnicy twierdzą, że deepfake sztucznej inteligencji wykorzystywane przez amerykańskich przeciwników pozostają głównym zagrożeniem.

© 2024 Prasa Kanadyjska

Source link