Home Aktualności Wpływ WWE na kulturę popularną: filmy, muzyka i nie tylko | Wiadomości...

Wpływ WWE na kulturę popularną: filmy, muzyka i nie tylko | Wiadomości WWE

20
0


Wrestling, wielomiliardowy przemysł z niesamowitymi postaciami i ogromnymi fandomami, od dziesięcioleci wywiera znaczący wpływ na kulturę popularną. Kiedy wrestling pojawił się w telewizji, gospodarstwa domowe były przyklejone do tego show. Programy takie jak „WCW Nitro” i „WWE Raw‘ zyskało wielu widzów. To spowodowało Profesjonalny wrestler mają dużą rzeszę fanów i wpływ na kulturę popularną: muzykaIndonezyjski: Film i wiele innych. Dramat, atletyzm i rozrywka wartości pomogły programowi osiągnąć szczyt.

Jak popularność WWE wpływa na filmy, muzykę i nie tylko

Z Zapaśnicy WWE zasięg sławni ludzie status i całe pokolenie fanów, którzy ich podziwiają, nie trwało długo, zanim odcisnęli swoje piętno w Hollywood. Dwayne Johnson, znany jako The Rock, miał jedną z najbardziej dochodowych karier w przemyśle filmowym z wieloma hitami na koncie. Dwayne Johnson wystąpił również w licznych teledyskach i na okładkach magazynów, co zapewniło mu wszechstronną karierę. Podobnie Dave Bautista przeszedł do filmu wraz ze swoją udaną karierą wrestlera.
Z drugiej strony, John Cena osiągnął szczyt sukcesu nie tylko w wrestlingu, ale także w innych aspektach. Pozostawił po sobie ślad swoją wrestlingową personą, śpiewając rapy przed swoimi walkami. Potem zagrał w kilku komediowych rolach i programach telewizyjnych. Osiągnął szczyt sukcesu dzięki reklamom i rekomendacjom, które otrzymał. Filmy takie jak Iron Claw i Nacho Libre oparte na wrestlingu pomogły ukształtować publiczne postrzeganie gry we właściwym kierunku.
W tym samym czasie WWE miało również ogromny wpływ na przemysł muzyczny, ponieważ artyści wydawali piosenki o tematyce WWE. Dotyczy to zespołów takich jak Kid Rock i artystów rapowych takich jak Wale.

Zawodnicy WWE zyskali dzięki programowi status celebrytów i szerokie uznanie.

Będąc mieszanką lekkoatletyka i teatralności, WWE udało się znaleźć sposób na reklamowanie swoich wrestlerów. Dzięki własnej linii produktów mogli sprzedawać produkty od odzieży po figurki akcji. To możliwe tylko dzięki dużej bazie fanów, którzy są przyklejeni do ekranów, aby zobaczyć więcej akcji i dramatyzmu. Frazy z serialu, takie jak slogan The Rocka „Czy czujesz zapach tego, co gotuje The Rock?”, Steve’a Austina „Czy możesz dać mi coś wspaniałego?”, The Undertaker „Spoczywaj w pokoju”, Johna Ceny „Chcesz czegoś, przyjdź po coś” i inne stały się ogromną częścią kulturowego leksykonu.
WWE również weszło na rynek gier wideo i zyskuje na popularności. Jego popularność wzrosła dzięki serii WWE 2k z postaciami inspirowanymi wrestlingiem. Gra „Street Fighter” doprowadza fanów do szaleństwa.

Pozytywny wpływ WWE na społeczeństwo: wzmacnianie pozycji kobiet i filantropia

Z drugiej strony, WWE odegrało ogromną rolę w podniesieniu rangi kobiet w wrestlingu zawodowym. WWE pomogło kobietom przejść od zwykłych atrakcji pobocznych do głównych gwiazd. Ikony takie jak Becky Lynch, Sasha Banks, Tiffany Stratton i inne udowodniły, że gdy tylko dostaną szansę, błyszczą tak samo jak ich koledzy. Innym pozytywnym wpływem WWE na społeczeństwo są działania filantropijne. Marka i jej supergwiazdy zawsze były siłą napędową różnych działań filantropijnych.
WWE nawiązało współpracę z Make-a-Wish i od ponad czterech dekad współpracują, aby spełniać życzenia dzieci, u których zdiagnozowano poważne choroby. WWE Superstars spełniło ponad 6000 życzeń, a John Cena jest liderem z 650 spełnionymi życzeniami. Wywarło to pozytywny wpływ na WWE Universe, ponieważ ich dobra wola została doceniona.

Źródło