Home Aktualności Wstrząsające odkrycie 84 martwych kangurów z poważnymi ranami po potrąceniu przez samochód...

Wstrząsające odkrycie 84 martwych kangurów z poważnymi ranami po potrąceniu przez samochód w Gobarup w środkowej Victorii

18
0


Co najmniej 84 martwe kangury znaleziono z ranami postrzałowymi i obrażeniami pourazowymi, które powstały w wyniku potrącenia przez pojazd w regionalnej Victorii.

Organ nadzorujący ochronę przyrody prowadzi dochodzenie w sprawie znalezienia co najmniej 65 martwych młodych i dorosłych kangurów wschodnich w Gobarup w środkowej Victorii.

Około 19 kolejnych kangurów znaleziono martwych i cierpiących na podobne obrażenia w pobliżu Hotham.

W Gobarup upoważnieni funkcjonariusze znaleźli ciała kangurów rozrzucone na obszarze o powierzchni 190 ha, po tym jak 22 czerwca zostali powiadomieni o masowych zgonach przez lokalne schronisko dla zwierząt, które znalazło dziesiątki martwych torbaczy na prywatnych wybiegach.

Opiekun, który natknął się na zwierzęta, musiał uśpić trzy żywe kangury z powodu ich poważnych obrażeń.

Dwa kangurki zostały uratowane i znajdują się pod opieką lokalnego schroniska.

Funkcjonariusze rozmawiali z właścicielem gruntu, który nie jest osobą będącą przedmiotem zainteresowania w związku z domniemanym przestępczość.

Około 270 km na zachód od miejsca zdarzenia, w pobliżu Hotham, 23 czerwca, znaleziono również ciała około 19 wschodnich kangurów szarych.

Władze prowadzą dochodzenie po znalezieniu 84 martwych kangurów w regionalnej Victorii, co najprawdopodobniej było wynikiem serii zabójstw

Polowanie na dzikie zwierzęta w Victorii bez zezwolenia jest nielegalne, a kary obejmują grzywny i więzienie

Polowanie na dzikie zwierzęta w Victorii bez zezwolenia jest nielegalne, a kary obejmują grzywny i więzienie

Organy regulacyjne zostały powiadomione o śmierci zwierząt przez opiekuna zwierząt dzikich po tym, jak osoba postronna zgłosiła te informacje.

Podejrzewa się, że zabójstwa w obu miejscach miały miejsce pomiędzy godziną 17:00 dnia 21 czerwca a godziną 12:00 dnia 23 czerwca.

W stanie Wiktoria polowanie, niszczenie lub ranienie dzikich zwierząt jest nielegalne. Za każde wykroczenie grozi kara grzywny w wysokości ponad 9000 dolarów i sześć miesięcy więzienia.

Dodatkowe naruszenia przepisów dotyczących znęcania się nad zwierzętami mogą kosztować sprawców ponad 98 tys. dolarów lub dwa lata więzienia.

Każda osoba posiadająca informacje na temat śmierci kangurów proszona jest o kontakt z organizacją Crime Stoppers.Source link