Home Aktualności Zasłaniając usta ręką, Baldwin oglądał nagranie, na którym widać, jak strzela z...

Zasłaniając usta ręką, Baldwin oglądał nagranie, na którym widać, jak strzela z pistoletu… JAN MOIR jest w sądzie, ponieważ rozpoczyna się proces hollywoodzkiego aktora w sprawie śmiertelnego postrzelenia

24
0


O godzinie 8 rano, gdy temperatura przekroczyła już 70 stopni, Alec Baldwinw towarzystwie żony Hilarii i grupy prawników w butach i garniturach, przybył do sądu w Santa Fe.

Kto wie, jaka jest strategia, ale Hilaria przyzwyczaiła się do tego, że wchodzi do sądu osobno od męża, szybko przemieszczając się przez plac, w strojach królowej jogi i z rozwianymi lśniącymi włosami, ignorując wszelkie pytania reporterów.

Alec Baldwin przybył do sądu w Nowym Meksyku ze swoją żoną Hilarią i grupą prawników

Baldwin próbował ukryć twarz, gdy pokazano mu nagranie z incydentu, w którym zastrzelono Halynę Hutchins – a jego żona oglądała to wraz z resztą sądu na ekranie nad głową

Baldwin próbował ukryć twarz, gdy pokazano mu nagranie z incydentu, w którym zastrzelono Halynę Hutchins – a jego żona oglądała to wraz z resztą sądu na ekranie nad głową

Nadal upośledzony niedawną operacją biodra, postępy Baldwina są wolniejsze i bardziej ospałe. Ciężki duchem i chwiejnym krokiem, wygląda jak człowiek z ciężarem świata na ramionach. I dobrze.

Baldwin jest oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci operatorki Halyny Hutchins przy okazji kręcenia jej filmu Rust w październiku 2021 r.

Na planie filmowym w Bonanza Creek, 20 mil na południe od Santa Fe, celował bronią w Hutchins podczas próby w kościele, gdy wystrzelił, zabijając ją i raniąc reżysera Joela Souzę. Baldwin nie przyznał się do winy.

Lekarze próbują uratować Hutchinsa, ukraińskiego operatora filmowego, który został postrzelony i zginął na planie filmu Rust

Lekarze próbują uratować Hutchinsa, ukraińskiego operatora filmowego, który został postrzelony i zginął na planie filmu Rust

Na jego cześć, jak zwykle, przed budynkiem sądu zebrał się cyrk, gdzie 41 agencji informacyjnych z całego świata uzyskało akredytację do relacjonowania wydarzenia.

Wśród nich wywiadów udzielała 83-letnia Gloria Allred, znana prawniczka, która reprezentowała rodzinę ofiary. Allred podniosła zdjęcie Hutchins w milczącym oskarżeniu, wyjaśniając, że jej rodzina nie mogła podróżować z rodzinnej Ukrainy z powodu wojny.

Reprezentuje ich w pozwie cywilnym, który złożyli przeciwko panu Baldwinowi i wyraziła pewne zaniepokojenie jego nadchodzącym reality show, The Baldwins. „To nie jest reality show!” krzyknęła, dodając, że byłoby „obrzydliwe”, gdyby włączył momenty z tego procesu do swojego nowego serialu. Aby być uczciwym, nie ma absolutnie żadnych dowodów na to, że ma taki zamiar.

Wkrótce po wejściu na salę sądową rozpoczęliśmy wygłaszanie oświadczeń wstępnych pierwszego dnia procesu 66-letniego aktora.

Hannah Gutierrez-Reed, młoda rusznikarka Rust odpowiedzialna za bezpieczeństwo broni na planie, już trafiła za kratki po oskarżony o to samo przestępstwo.

Baldwin nie tylko mógł liczyć na wsparcie swojej żony Hilarii w sądzie, ale obecny był także jego brat aktor Stephen

Baldwin nie tylko mógł liczyć na wsparcie swojej żony Hilarii w sądzie, ale obecny był także jego brat aktor Stephen

Obecnie odwołuje się od wyroku, ale prokuratura nie traciła czasu i od razu obarczyła go winą za brak kontroli bezpieczeństwa i procedur dotyczących broni.

„Za każdym razem, gdy brał do ręki tę broń, nie sprawdzał jej bezpieczeństwa przy tej niedoświadczonej rusznikarce. Powodem tego było to, że nie chciał jej urazić” – twierdzi prokurator Erlinda Ocampo Johnson.

„Naruszył podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące broni palnej”.

W imieniu obrony Alex Spiro stwierdził: „To była niewypowiedziana tragedia, ale Alec Baldwin nie popełnił żadnego przestępstwa.

Był aktorem grającym. Spiro odparł, że stare przysłowie mówiące, że nigdy nie należy mierzyć do kogoś bronią, jeśli nie ma się zamiaru go zastrzelić, w tym przypadku nie ma zastosowania.

Świadkowie ujawnili, że ostatnie słowa Hutchins wypowiedziane chwilę po tym, jak została postrzelona przez Aleca Baldwina na planie jego filmu Rust. Pani Hutchins, dyrektor zdjęć do westernu, zmarła 21 października 2021 r. po tym, jak pan Baldwin wystrzelił z broni palnej podczas ćwiczenia techniki dobywania broni na planie w Nowym Meksyku. Kilka sekund po tym, jak została postrzelona, ​​pani Hutchins krzyknęła do operatora mikrofonu: „To nie było dobre. To w ogóle nie było dobre”, według raportu Los Angeles Times opartego na wywiadach z 14 członkami ekipy.

Świadkowie ujawnili, że kilka sekund po tym, jak została postrzelona, ​​pani Hutchins krzyknęła do operatora wysięgnika: „To nic nie dało. To w ogóle nic nie dało” – wynika z raportu Los Angeles Times opartego na wywiadach z 14 członkami załogi

„Te podstawowe zasady nie są podstawowymi zasadami na planie filmowym. W filmach widzimy ludzi, którzy cały czas celują do siebie z broni”.

A potem zaczął wygadywać bzdury na temat tego, że filmy muszą przedstawiać wszystko tak, aby wyglądało realistycznie, skarbie.

„Kaskader musi skakać. Wąż musi syczeć” – bełkotał, zanim oskarżenie wniosło sprzeciw, a on kontynuował, prosząc ławę przysięgłych o rozdzielenie Aleca Baldwina jako aktora i Aleca Baldwina jako człowieka.

Jury zobaczyło materiał filmowy z obsadą i ekipą ćwiczącą tę fatalną scenę. był Alec Baldwin w kostiumie bandyty Harlanda Rusta, w komplecie ze stetsonem na głowie i łobuzerską brodą, raz po raz wyciągający broń z kabury na ramieniu.

Przy stole obrony Alec Baldwin, osoba, obserwował to z ręką na ustach. Kilka rzędów za nim, jego żona Hilaria uczyła się do przodu na swoim miejscu, z brodą opartą na dłoniach, obserwując chciwie.

Z mojego miejsca w ławie prasowej sali sądowej wydawało się oczywiste, że palec Baldwina był na spuście. W przeszłości Baldwin zaprzeczał pociągnięciu za spust, co jest kluczowym, ale spornym czynnikiem w jego sprawie.

Zbrojmistrz Hannah Gutierrez-Reed, operatorka broni na planie filmowym, która ładowała broń dla aktora Aleca Baldwina, zanim wystrzeliła i zabiła operatora, została skazana w kwietniu na 18 miesięcy więzienia

Zbrojmistrz Hannah Gutierrez-Reed, operatorka broni na planie filmowym, która ładowała broń dla aktora Aleca Baldwina, zanim wystrzeliła i zabiła operatora, została skazana w kwietniu na 18 miesięcy więzienia

„Dowody, które usłyszycie, są takie, że nie jest to możliwe, broń nie wystrzeli bez naciśnięcia spustu” — powiedział Johnson w imieniu oskarżenia. „Nawet gdyby to zrobił” — powiedział Spiro w imieniu obrony — „to tylko uczyniłoby jego oświadczenie nieprawdziwym. To nie czyni go winnym zabójstwa”. Pod koniec porannej sesji przypomniano sobie tragedię leżącą u podstaw tej sprawy.

Pokazano nam niepokojące nagranie z kamery umieszczonej na klapie samolotu, na którym widać 42-letnią Hutchins walczącą o życie na klepisku planu Bonanza Creek. „Halyna, Halyna, głęboki oddech, głęboki oddech” – woła jakiś głos. „Grzeczna dziewczynka, grzeczna dziewczynka” – mówi inny. „Jezu Chryste” – woła ktoś, gdy medyk wbiega z butlą tlenową.

Ich panika była wyczuwalna, gdy ranną kobietę przenoszono na noszach do helikoptera, a następnie przetransportowano do szpitala, gdzie lekarzom nie udało się jej uratować.

Na sali sądowej Alec Baldwin przyglądał się beznamiętnie, robiąc notatki na żółtym notesie prawniczym. Za nim jego żona, matka jego siedmiorga małych dzieci, wyglądała na wyczerpaną i napiętą.Source link