Home Biznes Bitget osiąga 700 milionów dolarów napływu kapitału w drugim kwartale, przyciąga 10...

Bitget osiąga 700 milionów dolarów napływu kapitału w drugim kwartale, przyciąga 10 milionów odwiedzających miesięcznie

14
0


Bitget, średniej wielkości giełda kryptowalut, osiągnęła w drugim kwartale roku wynik powyżej swojej wagi, zajmując trzecie miejsce na liście największych giełd kryptowalut pod względem napływu kapitału w drugim kwartale.

Bitget poinformował o napływie kapitału w wysokości 700 milionów dolarów i 50-procentowym wzroście ruchu na swojej stronie internetowej, co oznacza dobry kwartał dla giełdy kryptowalut.

Giełda kryptowalut znalazła się na trzecim miejscu za Binance i Bitfinex pod względem napływu kapitału netto, a aktywność na platformie wzrosła o 50%.

O osiągnięciu tego kamienia milowego poinformowała dyrektor generalna Bitget, Gracy Chen, na swojej stronie X, gdzie zamieściła infografikę popierającą jej słowa.

“Zadowolony aby podzielić się z wami naszymi osiągnięciami! Bitget jest w pierwszej trójce pod względem napływu kapitału w Q2Gracy Chen napisała na Twitterze.

Drugi kwartał Bitget w liczbach

Bitget odnotował znaczny wzrost funduszy użytkowników, przy czym zasoby Bitcoinów (BTC), Tetherów (USDT) i Ethereum (ETH) wzrosły odpowiednio o 73%, 80% i 153% w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku.

Według najnowszego raportu CCData H2 Outlook Report, Bitget odnotował największy wzrost udziału w rynku wśród giełd scentralizowanych, wynoszący 38,4% od drugiego półrocza 2023 r. do pierwszego półrocza 2024 r., podczas gdy większość jego pozostałych konkurentów odnotowała niewielki spadek.

W wolumenie obrotu spot Bitget nadal utrzymuje się w pierwszej piątce scentralizowanych giełd pod względem wolumenu obrotu spot. Wolumen obrotu spot Bitget wzrósł o ponad 10% z 28 mld USD w Q1 do 32 mld USD w Q2.

Pomimo imponującego wzrostu wolumenu obrotu spot na giełdzie Bitget, giełda kryptowalut wciąż nie plasuje się w pierwszej dziesiątce giełd kryptowalut pod względem wolumenu obrotu.

Jeśli chodzi o ruch na stronie internetowej, liczba odwiedzających ją użytkowników miesięcznie osiągnęła 10 milionów, a łączny ruch w drugim kwartale przekroczył 82 miliony.

Sponsorowanie i nowe produkty

Bitget, dążąc do rozszerzenia swojej działalności na cały świat, podpisał umowy sponsorskie ze sportem i wypuścił na rynek nowe produkty.

Bitget nawiązał współpracę z trzema tureckimi sportowcami narodowymi w ramach kampanii #MakeItCount. W kampanii wystąpił również Lionel Messi, a umowa ze słynnym piłkarzem została podpisana w lutym, aby zbudować obecność marki w Ameryce Łacińskiej.

Giełda wprowadziła również dwa nowe produkty do początkowego notowania tokenów, PoolX i Pre-market, które łącznie uruchomiły ponad 100 projektów.

BGB, natywny token Bitget, został uznany za najlepiej prosperujący scentralizowany token giełdowy w czerwcu i znalazł się w pierwszej dziesiątce kryptowalut według rankingu Forbesa.

Co wiedzieć

  • Binance odnotowała najwyższy napływ kapitału w drugim kwartale 2024 r., osiągając oszałamiającą kwotę 908 milionów dolarów, co umocniło jej pozycję największej giełdy kryptowalut w branży.
  • Bitget uruchomił w drugim kwartale fundusz ekosystemowy o wartości 20 milionów dolarów, którego celem jest przyspieszenie rozwoju ekosystemu Open Network (TON) i wsparcie wczesnych etapów projektów w tym ekosystemie.Source link