Home Biznes BIZNES NA ŻYWO: Crest Nicholson odnotowuje spadek zysków; Mądry potraja zyski;...

BIZNES NA ŻYWO: Crest Nicholson odnotowuje spadek zysków; Mądry potraja zyski; Fuller jest podtrzymany; Fed utrzymuje stopy procentowe w USA

10
0


Do firm udostępniających obecnie raporty i aktualizacje handlowe należą Crest Nicholson, Wise, Fuller, Smith & Turner, Virgin Money UK, Motorpoint Group, Halma i St James’s Place.

> Jeśli korzystasz z naszej aplikacji lub witryny strony trzeciej, kliknij tutaj, aby przeczytać Business Live

„Ożywienie na rynku mieszkaniowym odwraca się” – wynika z najnowszego badania Rics

Zdaniem geodetów i agentów nieruchomości sytuacja na rynku mieszkaniowym ponownie się odwraca, ponieważ kupujący czekają na obniżki stóp procentowych jeszcze w tym roku.

Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Królewski Instytut Dyplomowanych Rzeczoznawców (Rics), w zeszłym miesiącu liczba zapytań nowych kupujących spadła jeszcze bardziej do poziomu ujemnego i osiągnęła najniższy poziom od listopada.

Fuller’s osiąga wyższe zyski pomimo presji inflacyjnej

Fuller, Smith & Turner ogłosił „doskonały” rok, odnotowując zwiększone zyski w kontekście zwiększonej presji kosztowej.

Grupa hotelarska, prowadząca puby i hotele w Londynie i na południu, odnotowała, że ​​w roku kończącym się 30 marca zyski przed opodatkowaniem wzrosły o 40 procent, do 14,4 miliona funtów.

Virgin Money widzi wzrost zysków przed zbliżającą się transakcją ogólnokrajową

Virgin Money potwierdziła, że ​​opóźniła plany restrukturyzacyjne ze względu na zbliżającą się wielką fuzję z Nationwide Building Society.

Za sześć miesięcy kończących się 31 marca ustawowy zysk Virgin Money UK przed opodatkowaniem wyniósł 279 milionów funtów, czyli o 18 procent więcej niż rok temu.

Lifetime Isa: Ponad 185 000 oszczędzających ukarano grzywną za wycofanie własnej gotówki

Jak wynika z żądania dotyczącego wolności dostępu do informacji, ponad 185 000 osób oszczędzających w ramach programu Lifetime Isa zostało ukaranych grzywną za wycofanie własnych pieniędzy.

Jak wynika z wniosku złożonego przez pożyczkodawcę hipotecznego MPowered, odsetek posiadaczy rachunków ukaranych grzywną za dokonywanie „nieautoryzowanych wypłat” wzrósł ponad dwukrotnie w ciągu zaledwie trzech lat.

Jak torysi pokochali opodatkowanie bogatych

Jak Covid zapewnił sześciocyfrowe miejsca pracy w WFH z ofertami wynagrodzeń w wysokości 150 000 funtów

Kiedy Wielka Brytania pogrążyła się w pierwszym Covid izolacjawielu wierzyło, że WFH to rozwiązanie tymczasowe i że normalne nawyki pracy powrócą po pandemii.

Jednak ponad dwa lata od zniesienia ostatnich ograniczeń w Wielkiej Brytanii i po tym, jak szefowie wielokrotnie prosili pracowników o powrót do funkcjonariusza, ludzie nadal pracują zdalnie.

Crest Nicholson wydaje ostrzeżenie dotyczące zysków i obniża dywidendę dla akcjonariuszy

Crest Nicholson ostrzegł, że jego roczny zysk spadnie o około jedną trzecią i poinformował w czwartek o 88-procentowym spadku zysków półrocznych w związku ze słabym popytem w branży.

Spółka notowana na giełdzie FTSE 250 obniżyła dywidendę dla akcjonariuszy o 82 procent i stwierdziła, że ​​dynamika handlu „nieznacznie osłabła” od Wielkanocy, w miarę jak brytyjskie firmy i konsumenci czekają na kolejny ruch Komisji Polityki Pieniężnej Banku Anglii w sprawie stóp procentowych w przyszłym tygodniu.

RAPORT RYNKOWY: Akcje M&S rosną po ponownym wsparciu akcji HSBC

Ulubiona spółka Mark and Spencer z High Street wzrosła po tym, jak HSBC zachęcił klientów do ponownego zakupu akcji.

Bank stwierdził, że postępy poczynione przez M&S są „zbyt dobre, aby je zignorować” w związku z rosnącą popularnością i atrakcyjnością firmy.

Fed utrzymuje stopy procentowe, ale giełda w USA osiąga nowy szczyt

Wczoraj wieczorem Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych ponownie utrzymała stopy procentowe i wskazała, że ​​w tym roku dokona tylko jednej obniżki.

Jednak lepsze niż oczekiwano dane o inflacji, które pojawiły się wcześniej tego dnia, uspokoiły nerwy inwestorów i sprawiły, że zarówno S&P 500, jak i Nasdaq odnotowały dalsze wzrosty.

Richard Hunter z Interactive Investor powiedział: „Inwestorom najwyraźniej podoba się nowy porządek. Podczas gdy indeks Dow Jones spadł nieznacznie po niestabilnej sesji giełdowej, indeksy S&P500 i Nasdaq poszybowały w górę, po raz kolejny osiągając nowe rekordowe maksima na zamknięciu.

Publikacja wskaźnika cen towarów i usług konsumenckich ujawniła niezmieniony poziom za maj, który w ujęciu rocznym wyniósł 3,3 proc., przy czym oba były lepsze od oczekiwanych odpowiednio wzrostu o 0,1 proc. i 3,4 proc., a także krok we właściwym kierunku w porównaniu z kwietniowym poziomem 0,3 proc. wzrost procentowy i 3,4 procentowy wzrost. Ponadto inflacja bazowa po wyłączeniu zmiennych cen energii i żywności również była niższa od szacunków.

„Pałeczka przejdzie teraz jeszcze dziś do indeksu cen producentów i cotygodniowych danych o liczbie bezrobotnych”.

Apple wyprzedza Microsoft jako największą firmę na świecie, a akcje rosną o 5%

Apple prześcignął Microsoft i stał się najcenniejszą firmą na świecie, gdy inwestorzy kibicowali jej planom wykorzystania sztucznej inteligencji (AI).

Na Wall Street akcje producenta iPhone’a wzrosły o ponad 5 procent, do rekordowego poziomu powyżej 218 dolarów, co dało mu wartość ponad 3,3 biliona dolarów, czyli 2,6 biliona funtów.

Elon Musk przygotowywał się do decydującego głosowania w sprawie umowy o płaceniu Tesli za 44 miliardy funtów

Przyszłość Elona Muska na stanowisku dyrektora generalnego Tesli wisi na włosku, gdy akcjonariusze firmy produkującej samochody elektryczne głosują nad jego umową płacową o wartości 44 miliardów funtów.

Napięcia wzrosły po tym, jak sąd w Delaware unieważnił jego pakiet odszkodowawczy, stwierdzając, że został on niewłaściwie ustalony przez zarząd.

Miliarderzy atakują gigantów FTSE: Peltz wbija pazury w Rentokila

Dwóch najbogatszych ludzi na świecie kupiło udziały w czołowych spółkach londyńskiej giełdy.

W wyniku posunięć, które wywołają zdziwienie w salach konferencyjnych w całym mieście, meksykański miliarder Carlos Slim kupił ponad 3 procent BT, podczas gdy amerykański aktywista Nelson Peltz objął większościowe udziały w Rentokil.

Cyfrowy bank Starling kreśli kurs akcji na giełdzie

Cyfrowy bank Starling powiedział, że rozważa notowanie na giełdzie w Londynie, ponieważ ujawnił, że zyski wzrosły o 55 procent.

Tymczasowy szef John Mountain powiedział, że zarząd pożyczkodawcy regularnie prowadzi rozmowy z inwestorami na temat pierwszej oferty publicznej (IPO).

Indeks FTSE 100 otworzył się na poziomie 8215,48

Funt o godzinie 8:00 wyniósł 1,2776 dolara w porównaniu do 1,2841 dolara na poprzednim zamknięciu.

Source link