Home Biznes BlackRock przewiduje, że akcje brytyjskie osiągną lepsze wyniki dzięki „stabilności politycznej” po...

BlackRock przewiduje, że akcje brytyjskie osiągną lepsze wyniki dzięki „stabilności politycznej” po wyborach

33
0


Firma badawcza BlackRock, amerykańskiego giganta inwestycyjnego, wspierała wyniki akcji brytyjskich na poziomie wyższym niż oczekiwano, a zagranicznych inwestorów przyciągnęła „względna stabilność polityczna”.

BlackRock Investment Institute w tym tygodniu zmienił pozycję na „ponadprzeważoną” w akcjach notowanych na giełdzie w Londynie, wychodząc z założenia, że ​​nowy rząd ze znaczną większością głosów zachęci inwestorów do uznania „atrakcyjnych wycen”.

BII przewiduje jednak, że rok pełen wyborów na całym świecie nie będzie rokiem, który skłoni wszystkie łodzie do podniesienia się na duchu, a bardziej wzburzone wody spodziewane są w przypadku akcji w USA i Francji.

Wsparcie dla City, ponieważ BII przewiduje, że akcje notowane w Londynie będą miały lepsze wyniki

W ostatnich latach akcje spółek brytyjskich są coraz częściej postrzegane jako tanie, ponieważ nadal wypadają gorzej od swoich konkurentów. Wielu międzynarodowych inwestorów odstrasza niepewność co do przyszłego kierunku polityki po referendum w sprawie Brexitu i kilku zmianach na stanowisku premiera.

Indeks MSCI UK, który mierzy wyniki dużych i średnich spółek na rynku brytyjskim, wzrósł odpowiednio o 6,94, 5,74 i 2,7 proc. w ciągu trzech, pięciu i dziesięciu lat.

Tymczasem indeks MSCI World w tych samych okresach wzrósł odpowiednio o 7,38, 12,32 i 9,73 procent.

Akcje notowane na giełdzie w Londynie pozostają w tyle za globalnymi konkurentami

Akcje notowane na giełdzie w Londynie pozostają w tyle za globalnymi konkurentami

Dane pokazują, że przepaść między wynikami mniejszych brytyjskich firm i ich międzynarodowych odpowiedników jest jeszcze większa.

Indeks MSCI UK Small Cap spadł o 2,67 proc. w ciągu trzech lat, podczas gdy w ciągu trzech i dziesięciu lat wzrósł zaledwie o 1,97 i 5,03 proc.

Międzynarodowe spółki o małej kapitalizacji zanotowały wzrost odpowiednio o 2,15, 7,5 i 10,04 procent w ciągu trzech, pięciu i dziesięciu lat.

Jednak BlackRock II uważa, że ​​wynik ubiegłotygodniowych wyborów powszechnych może oznaczać zmianę postrzegania akcji spółek notowanych na londyńskiej giełdzie.

W raporcie stwierdzono: „Stabilność polityczna i przyspieszenie wzrostu gospodarczego mogą poprawić nastawienie inwestorów, co zrównoważy niską wycenę Wielkiej Brytanii w porównaniu z innymi rynkami akcji (rozwiniętych rynków)”.

BII stwierdził wcześniej, że rynki brytyjskie mogłyby skorzystać na przywództwie Partii Pracy skłonnym do „pielęgnowania bardziej kooperacyjnych stosunków z UE, w tym zacieśnienia partnerstwa w kwestii obronności, biorąc pod uwagę wojnę na Ukrainie”.

„A ukierunkowane umowy handlowe mogłyby przynieść korzyści kluczowym sektorom, takim jak energetyka i chemikalia” – dodano.

„Poprawa relacji z UE mogłaby zmniejszyć niepewność na rynku, wesprzeć inwestycje zagraniczne i poprawić perspektywy wzrostu gospodarczego Wielkiej Brytanii”.

BII porównał to z latami wyborczymi w USA, gdzie „żaden kandydat ani żadna z głównych partii… nie uczyniła z długu i deficytu głównego tematu kampanii, podobnie jak we Francji.

Prezes Tom Donilon powiedział: „Naszym zdaniem bezprecedensowy impas polityczny we Francji po wyborach parlamentarnych i słabe perspektywy fiskalne wzbudzą większe zainteresowanie inwestorów.

„Globalne wybory zwiększają geopolityczną zmienność, którą widzimy. To trudny czas dla urzędujących”.

John Ions, dyrektor generalny notowanej na giełdzie w Londynie firmy zarządzającej funduszami Liontrust w tym tygodniu powiedział również, że spodziewa się większej stabilności politycznej, która przyniesie korzyści brytyjskim akcjomawersja rynku do czego uderzyła w sektor zarządzania aktywami w Wielkiej Brytanii.

Jednak Goldman Sachs Asset Management poinformował w środę, że nowy rząd raczej nie będzie miał kluczowego wpływu na wahania cen akcji w przewidywalnej przyszłości.

W dokumencie stwierdzono: „Polityka manifestu Partii Pracy zakłada stosunkowo niewielkie zmiany w polityce fiskalnej.

Oczekuje się, że nowy rząd przedstawi w nadchodzących tygodniach i miesiącach dalsze szczegóły swojego programu politycznego, obejmujące wydatki i podatki.

„Oczekujemy, że inwestorzy nadal będą koncentrować się na postępie dezinflacji i potencjalnych obniżkach stóp procentowych przez BoE”.

Środki na wsparcie odbudowy Wielkiej Brytanii

Najlepsze typy funduszy na ożywienie rynku akcji w Wielkiej Brytanii, według dyrektora zarządzającego FundCalibre Dariusa McDermotta:

Chociaż nadal mamy przed sobą długą drogę, liderzy biznesu i rynki w dużej mierze przyjęli nowy rząd Partii Pracy jako mile widzianą zmianę, zapewniającą bardziej stabilne środowisko polityczne (szczególnie w porównaniu z innymi częściami rozwiniętego świata).

„Ta odbudowana stabilność, w połączeniu z atrakcyjnymi wycenami, odwróceniem niekorzystnych czynników makroekonomicznych i obniżeniem stóp procentowych, otwiera Wielkiej Brytanii możliwości potencjalnego ożywienia gospodarczego.

„Inwestorzy chcący skorzystać z tego wzrostu mogą znaleźć coś dla siebie w funduszach inwestycyjnych skoncentrowanych na Wielkiej Brytanii”.

Schroder British Opportunities Trust (SBO)

Po długim okresie pozostawania w centrum cyklonu, spółki o małej kapitalizacji zaczęły odnotowywać pewne ożywienie, co – w połączeniu ze zwiększoną aktywnością w zakresie fuzji i przejęć oraz atrakcyjnymi wycenami – może okazać się niezwykle atrakcyjną okazją.

SBO oferuje dostęp do odpornych na kryzys spółek o małej i średniej kapitalizacji w Wielkiej Brytanii, ze szczególnym uwzględnieniem niedowartościowanych przedsiębiorstw o ​​potencjale wzrostu.

Ekspertyza analityczna Schroders pozwala firmie identyfikować najlepsze okazje na rynkach publicznych i prywatnych, co sprawia, że ​​jej oferta jest naprawdę wyjątkowa.

Wartości specjalne Fidelity (FSV)

Inną ciekawą opcją jest FSV, fundusz zarządzany przez Alexa Wrighta, który ma udokumentowane doświadczenie w identyfikowaniu niedowartościowanych średnich i dużych spółek w Wielkiej Brytanii.

Mimo że generowanie dochodu nie jest priorytetem fundacji, odnotowuje ona stały wzrost dywidendy od czasu, gdy Wright objął stery w 2012 r.

Fundusz ten skierowany jest do inwestorów poszukujących wartościowej inwestycji na rynku brytyjskim, z perspektywą średnio- lub długoterminową.

PLATFORMY INWESTYCYJNE DIY

Łatwe inwestowanie i gotowe portfele

AJ Dzwon

Łatwe inwestowanie i gotowe portfele

AJ Dzwon

Łatwe inwestowanie i gotowe portfele

Bezpłatne pomysły na inwestowanie i zarządzanie funduszami

Hargreaves Lansdown

Bezpłatne pomysły na inwestowanie i zarządzanie funduszami

Hargreaves Lansdown

Bezpłatne pomysły na inwestowanie i zarządzanie funduszami

Inwestowanie z opłatą ryczałtową od 4,99 GBP miesięcznie

interaktywny inwestor

Inwestowanie z opłatą ryczałtową od 4,99 GBP miesięcznie

interaktywny inwestor

Inwestowanie z opłatą ryczałtową od 4,99 GBP miesięcznie

Inwestowanie w akcje: społeczność licząca ponad 30 milionów osób

eToro

Inwestowanie w akcje: społeczność licząca ponad 30 milionów osób

eToro

Inwestowanie w akcje: społeczność licząca ponad 30 milionów osób

Bezpłatne transakcje akcjami i brak opłat za prowadzenie konta

Handel 212

Bezpłatne transakcje akcjami i brak opłat za prowadzenie konta

Handel 212

Bezpłatne transakcje akcjami i brak opłat za prowadzenie konta

Linki partnerskie: Jeśli wybierzesz produkt This is Money może zarobić prowizję. Te oferty są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, ponieważ uważamy, że warto je wyróżnić. Nie wpływa to na naszą niezależność redakcyjną.

Porównaj najlepsze konto inwestycyjne dla siebie

Niektóre linki w tym artykule mogą być linkami afiliacyjnymi. Jeśli na nie klikniesz, możemy zarobić niewielką prowizję. Pomaga nam to finansować This Is Money i zachować jego bezpłatne użytkowanie. Nie piszemy artykułów w celu promowania produktów. Nie pozwalamy, aby jakiekolwiek relacje komercyjne wpływały na naszą niezależność redakcyjną.Source link