Home Biznes Członkowie Costco w Kanadzie będą musieli płacić więcej od tej jesieni –...

Członkowie Costco w Kanadzie będą musieli płacić więcej od tej jesieni – Krajowe

20
0


Costco jesienią tego roku podwyższa swoje roczne składki członkowskie w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Firma ogłosiła tę informację w środę, publikując wyniki sprzedaży za czerwiec.

Costco poinformowało, że od 1 września Kanadyjczycy posiadający członkostwo indywidualne, firmowe lub dodatkowe członkostwo biznesowe zobaczą wzrost rocznej opłaty członkowskiej o 5 do 65 dolarów.

Posiadacze członkostwa Executive otrzymają podwyżkę o 10 USD do 130 USD, a także zwiększą swoje maksymalne roczne nagrody.

Członkowie Costco w USA otrzymają takie same podwyżki.

Przedstawiciele hurtownika twierdzą, że podwyżki opłat obejmą około 52 milionów członków, z czego nieco ponad połowa to członkostwa klasy executive.

Członkostwo w programie sprzedawcy detalicznego oferuje klientom szereg zachęt, w tym możliwość testowania bezpłatnych próbek, zniżki na żywność, benzynę, ubezpieczenia domu, podróże i artykuły spożywcze, a także roczną nagrodę w wysokości 2 procent za kwalifikujące się zakupy w magazynach sprzedawcy.

Historia jest kontynuowana poniżej reklamy


Kliknij, aby odtworzyć wideo: „Dyrektor Costco mówi parlamentarzystom, że firma nie starała się zwiększać zysków w obliczu inflacji”


Dyrektor naczelny Costco mówi parlamentarzystom, że firma nie starała się zwiększać zysków w obliczu inflacji


Ostatni raz wysokość opłaty rocznej została podniesiona w czerwcu 2017 r.

Wiadomości i spostrzeżenia finansowe
dostarczane na Twój adres e-mail w każdą sobotę.

Costco poinformowało, że maksymalna roczna nagroda w wysokości 2 procent przyznawana członkom kategorii executive wzrośnie z 1000 do 1250 dolarów.

Akcje spółki, które w tym roku wzrosły o ok. 34 proc., na sesji giełdowej wzrosły o 2,2 proc.

„Rynek spodziewał się (dyskusji na temat) podwyżki opłat członkowskich od kilku lat… Zarząd historycznie rzecz biorąc, zwykle podnosi stawki członkowskie co 5–6 lat” – powiedział Michael Ashley Schulman, dyrektor ds. inwestycji w Running Point Capital Advisors.

„To ogłoszenie będzie mile widzianą ulgą dla tych, którzy na nie czekali i powinno zapewnić solidny wzrost przychodów, a także akcji” – dodał Schulman.

Przychody z opłat członkowskich wzrosły o około 7,6 proc. w trzecim kwartale kończącym się 12 maja. W roku fiskalnym 2023 przychody z opłat członkowskich stanowiły 1,9 proc. całkowitych przychodów spółki.

Historia jest kontynuowana poniżej reklamy

W środę Costco poinformowało o wzroście sprzedaży netto o 7,4 proc. do 24,48 mld dolarów w handlu detalicznym w czerwcu.

— z plikami od Grantha Vanaika z Reutersa

© 2024 Prasa Kanadyjska

Source link