Home Biznes FG osiąga porozumienie z producentami ropy naftowej w sprawie dostaw ropy naftowej...

FG osiąga porozumienie z producentami ropy naftowej w sprawie dostaw ropy naftowej do lokalnych rafinerii

16
0


Rząd federalny, za pośrednictwem Nigeryjskiej Komisji Regulacji Wydobycia Ropy Naftowej (NUPRC), zawarł porozumienie z producentami, które umożliwi sprzedaż ropy naftowej krajowym rafineriom po cenach rynkowych.

Uchwała ta kończy spór o dostawy, który nadwyrężył stosunki z międzynarodowymi firmami naftowymi.

Nigeryjska Komisja Regulacji Wydobycia Ropy Naftowej (NUPRC) oświadczyła, że ​​nie może pozwolić, aby kwestie cenowe utrudniały rafinację na rynku krajowym.

NUPRC podkreśliło swoje zaangażowanie w zapobieganie „hańbieniu dostaw ropy naftowej” i dbanie o to, aby wydobycie ropy pozostało opłacalne.

Powiedział, „Nigdy nie pozwolimy, aby zaniżanie cen zniechęciło nas do optymalizacji naszych krajowych mocy rafineryjnych”

Oświadczył, że organ regulacyjny będzie działał na rzecz zapobiegania „hańbieniu dostaw ropy naftowej”, a jednocześnie zadba o to, aby wydobycie ropy pozostało opłacalne.

Aby zapewnić przejrzystość, ten Szef Wykonawczy NUPRC Gbenga Komolafe zwróciła się do producentów i rafinerii z prośbą o miesięczne wyceny cen ładunków w zakresie dostaw ropy naftowej.

Podkreślił, że obowiązkiem regulatora jest zrównoważenie rozwoju górnictwa ze zrównoważonym krajowym łańcuchem dostaw energii.

Historia

Wcześniej w tym roku, NUPRC nakazał lokalnym i międzynarodowym firmom naftowym priorytetowe traktowanie dostaw ropy naftowej do lokalnych rafinerii. Regulator ustalił ponadto cel 483 000 baryłek dla lokalnych rafinerii, a rafineria w Dangote ma otrzymywać 325 000 baryłek dziennie.

  • Dodatkowe rafinerie, które mają skorzystać z dostaw ropy naftowej, to rafinerie Warri i Port Harcourt, które mają otrzymywać odpowiednio 75 000 i 54 000 baryłek ropy naftowej dziennie. Tymczasem mniejsze rafinerie, takie jak Waltersmith, OPAC i Niger Delta Petroleum Refinery, między innymi, mają otrzymywać 10 000 baryłek dziennie lub mniej.
  • Edwin twierdził, że IOC-i celowo utrudniają rafinerii zakup lokalnej ropy naftowej poprzez zawyżanie cen premii powyżej stawek rynkowych. Zmusza to rafinerię do importowania ropy naftowej z odległych krajów, takich jak Stany Zjednoczone, co powoduje znacznie wyższe koszty.
  • Nigeryjczycy spodziewali się, że rafineria Dangote, o mocy 650 tys. baryłek, w znacznym stopniu ograniczy lub zakończy zależność kraju od importu benzyny po zniesieniu subsydiów.Source link