Home Biznes FG powinno zachęcać nigeryjskich rolników uprawiających ryż, zamiast zezwalać na import –...

FG powinno zachęcać nigeryjskich rolników uprawiających ryż, zamiast zezwalać na import – RIFAN

10
0


Oddział stanowy Stowarzyszenia Plantatorów Ryżu Nigerii (RIFAN) w Lagos oświadczył, że rząd federalny powinien wspierać lokalnych plantatorów ryżu w kraju, zamiast zezwalać na jego import.

Przewodniczący RIFAN w stanie Lagos, pan Rapheal Hunsa, stwierdził to w wywiadzie dla NAN, odpowiadając na niedawną politykę rządu federalnego, który zezwolił na bezcłowy import przez następne 150 dni w celu załamania cen produktów rolnych.

Zauważył, że polityka ta wcale nie przynosi korzyści rolnikom i że rząd federalny powinien ją wspierać, tak jak robią to rządy krajów, z których importujemy, wspierając lokalnych rolników.

Oświadczył, „Wyjątek od ceł importowych, jaki rząd przyznał na import ryżu, będzie miał ogromny wpływ na lokalną produkcję ryżu”.

„To pozwoli na licencjonowanie i da przedsiębiorcom możliwość bezpłatnego importowania ryżu. Ten rozwój sytuacji wcale nie zachęca lokalnych rolników uprawiających ryż, nie jest korzystny dla nas. Oznacza to, że rząd zachęca do większego importu ryżu kosztem naszego lokalnego ryżu”.

„O co prosimy rząd, to o wzmocnienie pozycji lokalnych rolników uprawiających ryż, aby kraj mógł się rozwijać. Kraje, z których importujemy, jeśli ich rząd nie wzmocni pozycji swoich rolników w celu zwiększenia produkcji ryżu, nie wyprodukują wystarczająco dużo, aby eksportować”.

„Więc niech nasz rząd również wesprze rolników uprawiających ryż i niech to wsparcie trafi do właściwych osób, aby nie było to oszustwo. Uważamy, że jakaś grupa osób wprowadziła ten rząd w błąd i błędnie doradzała mu w tej polityce”.
„Producenci ryżu nie są zadowoleni z tej polityki, jesteśmy przez nią pokrzywdzeni. Nie byliśmy brani pod uwagę w tej formule polityki”

Historia

Nairametrics wcześniej informował, że rząd federalny, za pośrednictwem Ministerstwa Rolnictwa i Bezpieczeństwa Żywnościowego, ogłosił plany bezcłowego importu wybranych produktów spożywczych, takich jak ryż, kukurydza i pszenica. Ta inicjatywa ma na celu zwiększenie podaży żywności i uzupełnienie strategicznych rezerw zbożowych rządu. Minister Rolnictwa potwierdził, że rząd ma nadzieję obniżyć ceny żywności w drugiej połowie roku.

  • Nigeria zmaga się obecnie z jednym z najgorszych kryzysów żywnościowych od pokolenia, a inflacja cen żywności przekroczy 40% w maju 2024 r. Dane NBS ujawniają, że ceny podstawowych produktów spożywczych, takich jak ryż, kukurydza, pszenica, chleb i fasola, wzrosły ponad dwukrotnie w ciągu ostatniego roku.
  • Prognozy międzynarodowych organizacji rozwoju, w tym Banku Światowego, FAO i Światowego Programu Żywnościowego (WFP), wskazują, że około 16% Nigeryjczyków doświadczy dotkliwego głodu w 2024 r. z powodu trwającego kryzysu żywnościowego.Source link