Home Biznes FG udziela zrzeczenia się licencji kinom społecznościowym

FG udziela zrzeczenia się licencji kinom społecznościowym

11
0


Rząd federalny Nigerii podjął znaczący krok w celu ożywienia lokalnego przemysłu filmowego, udzielając zwolnienia z licencji inwestorom chcącym założyć kina wiejskie lub kina osiedlowe na terenie całego kraju.

Oświadczenie to zostało wydane przez dr Husseini Shaibu, dyrektora wykonawczego i dyrektora generalnego Krajowej Rady Cenzorów Filmu i Wideo (NFVCB), w oświadczeniu wydanym w poniedziałek w Abudży.

Zrzeczenie się wpisuje się w program ustalony przez Ministra Sztuki, Kultury i Gospodarki Kreatywnej Hanatu Musawę, którego celem jest zapewnienie niezbędnych zachęt w celu pobudzenia inwestycji w sektorze kreatywnym. Dr Shaibu podkreśliła, że ​​oczekuje się, że inicjatywa ta zwiększy generowanie dochodów zarówno dla rządu, jak i twórców filmowych, jednocześnie tworząc możliwości zatrudnienia dla młodych Nigeryjczyków w całym kraju.

„Decyzja o przyznaniu zwolnienia z licencji miałaby ogromny efekt mnożnikowy na najniższym szczeblu piramidy wystawców kin” – dodał. stwierdził. Podkreślił, że inicjatywa nie tylko zwiększy liczbę sal kinowych, ale także wypromuje lokalną kasę filmów z Nollywood.

W ramach tej inicjatywy NFVCB udzieliła inwestorowi tymczasowej zgody na przeprowadzenie dwunastomiesięcznego okresu próbnego projektu kina społecznościowego, po uzyskaniu zgody ministra. Jeżeli projekt pilotażowy zakończy się sukcesem, zarząd zamierza zalecić zainteresowanym stronom szersze odstępstwa, ułatwiając w ten sposób rozwój sektora wystaw filmowych, zwłaszcza w przypadku treści lokalnych.

Co warto wiedzieć

Dr Shaibu nalegał, aby zainteresowane strony z branży rozważyły ​​utworzenie kin lokalnych, zwracając uwagę na korzyści płynące z powrotu na duży ekran widzów z lokalnych społeczności, miast i wsi. Przytoczył udane przykłady z krajów takich jak Indie, gdzie kina lokalne współistnieją z większymi, bardziej wyrafinowanymi kinami.

Ponadto NFVCB bada możliwości współpracy między lokalnymi operatorami kin a uznanymi właścicielami kin w celu zapewnienia wyjątkowych wrażeń kinowych dostosowanych do potrzeb lokalnej publiczności. Chcąc jeszcze bardziej zachęcić branżę, zarząd zaproponował obniżenie opłat licencyjnych za wystawy i dystrybucję dla operatorów, mając na celu poszerzenie krajobrazu biznesowego w zakresie wystaw kinowych w Nigerii.

Opisując te polityki jako mądre decyzje strategiczne, dr Shaibu potwierdziła zaangażowanie NFVCB w angażowanie filmowców i twórców treści, podkreślając znaczenie zgłaszania ich filmów do klasyfikacji przed wystawą zarówno na platformach tradycyjnych, jak i cyfrowych. Przypomniał o niedawnych spotkaniach zainteresowanych stron w Lafia w stanie Nassarawa, których celem było wspieranie jedności i współpracy w branży.

„Jedną z reform, które zarząd już rozpoczął, jest skrócenie czasu klasyfikacji utworów filmowych i wideo” – wyjaśnił. „Skróciliśmy już czas trwania/czas powrotu do klasyfikacji filmów do maksymalnie 48 godzin w przypadku pełnometrażowych filmów fabularnych i klasyfikacji tego samego dnia w przypadku krótkich treści teatralnych (skeczów) i teledysków”.

Aby usprawnić pracę twórców filmowych, wprowadzono także możliwość składania wniosków online.

Utworzona na mocy ustawy nr 85 z 1993 r., obecnie zwanej ustawą nr 40 Krajowej Rady Cenzorów Filmowych i Wideo (2004 r., ze zmianami), NFVCB pełni funkcję organu regulacyjnego dla branży filmowej i wideo w Nigerii. Odpowiada za klasyfikację wszystkich filmów i nagrań wideo, wyprodukowanych lokalnie lub importowanych, oraz prowadzenie kompleksowego rejestru kin na terenie całego kraju.



Source link