Home Biznes Kim jest nowa minister ds. emerytur Emma Reynolds? Otrzymała ona „połączoną” podwójną...

Kim jest nowa minister ds. emerytur Emma Reynolds? Otrzymała ona „połączoną” podwójną rolę w DWP i Skarbie Państwa

28
0


Emma Reynolds: Nowa minister ds. emerytur, która będzie pełnić podwójną rolę w Ministerstwie Skarbu i Departamencie ds. Pracy i Emerytur

Emma Reynolds została nowym ministrem ds. emerytur. Będzie pracować zarówno w Ministerstwie Skarbu, jak i w Departamencie Pracy i Emerytur.

Nowa podwójna rola posła Partii Pracy z Wycombe została przyjęta z zadowoleniem przez ekspertów branży emerytalnej, którzy wyrazili nadzieję, że skłoni ona do bardziej spójnego podejścia do polityki emerytalnej.

Reynolds powrócił do parlamentu po wyborach, po tym jak w latach 2010–2019 był posłem z okręgu Wolverhampton North East.

Obejmowało to okresy pełnienia funkcji ministra ds. zagranicznych i mieszkalnictwa w gabinecie cieni, a następnie ministra ds. społeczności i samorządu lokalnego w gabinecie cieni, aż do 2015 r.

Po tym, jak w 2019 r. przegrała wybory w okręgu Wolverhampton, Reynolds została szefową działu kontaktów publicznych i polityki w grupie lobbingowej branży finansowej TheCityUK.

Partia Pracy planuje gruntowny przegląd emerytur, a my już się temu przyjrzeliśmy co to może oznaczać dla ulg podatkowych od emerytur, plany wykorzystania oszczędności emerytalnych obywateli w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego, państwowych emerytur i innych działań.

Czytelnicy This is Money mają również nadzieję, że Reynolds upora się z problemami administracyjnymi i obsługą klienta w DWP po ​​skandalach związanych z niedopłatami i długim opóźnienia w przetwarzaniu uzupełnień emerytur państwowych i rozwiązywanie innych problemów.

Czytelnicy wielokrotnie narzekają, że kiedy zadzwoń do DWP, pracownicy call center składają puste obietnice że obawy te zostaną rozpatrzone, ale później zignorowane.

Inne kwestie, z którymi będzie musiał zmierzyć się Reynolds, to m.in. długo odkładany panel emerytalny, wdrożenie rozszerzenia automatycznego zapisu do systemu dla młodych i nisko opłacanych oszczędzających, termin podniesienia wieku emerytalnego do 68 lat oraz kwestia, czy zrekompensować kobietom Waspi.

Raynolds zastępuje Konserwatywny poseł Paul Maynard, który został mianowany ministrem ds. emerytur ostatni listopad.

On przejęła obowiązki od koleżanki, posłanki Laury Trott, który nadzorował publikację pierwszych oficjalnych pomiarów różnicy emerytur ze względu na płeć i rozwiązał długotrwały bałagan, w wyniku którego niewinne błędy w przyznawaniu zasiłków na dzieci doprowadziły do ​​utraty przez rodziców dziesiątków tysięcy funtów z tytułu państwowych emerytur.

Steve Webb, Były minister ds. emerytur w czasach koalicji konserwatystów i liberałów, a obecnie felietonista działu emerytur w This is Money, twierdzi: „Wiele przemawia za tym, aby stanowisko ministra obejmowało zarówno Ministerstwo Skarbu Jej Królewskiej Mości, jak i Ministerstwo Pracy i Emerytur.

W przeszłości oba departamenty nie zawsze były ze sobą „połączone”, jeśli chodzi o politykę emerytalną, a zmiany wprowadzane przez Skarb Państwa w zakresie ulg podatkowych na emerytury niekiedy podważały wysiłki DWP zmierzające do zwiększenia oszczędności emerytalnych.

„Dzięki połączeniu stanowisk istnieje możliwość podejmowania decyzji dotyczących emerytur z uwzględnieniem całości systemu emerytalnego”.

Jednak Webb, będący również partnerem w LCP, dodaje: „Jednym z zagrożeń jest to, że chęć Skarbu Państwa, aby aktywa emerytalne były wykorzystywane do stymulowania wzrostu gospodarczego na poziomie makro, może sprawić, że perspektywa indywidualnych członków będzie przyciągana mniejszą uwagę niż powinna.

„To jest coś, przed czym nowy minister będzie musiał się chronić”.

Helen Morrissey, szefowa działu analiz emerytalnych w Hargreaves Lansdown, mówi: „Nominacja Emmy Reynolds daje ogromną nadzieję na wprowadzenie bardziej spójnego podejścia do polityki emerytalnej zarówno w Ministerstwie Skarbu, jak i w DWP”.

„Przez lata podział ten wywoływał frustrację, a zatrudnienie osoby łączącej kompetencje obu departamentów może w dużym stopniu przyczynić się do uspójnienia polityki”.

Tak mówi o przeglądzie systemu emerytalnego Partii Pracy: „Spodziewamy się, że obejmie on dalsze działania mające na celu konsolidację branży, a także skupi się na tym, w jaki sposób inwestycje w systemy emerytalne mogą wspierać misję wzrostu gospodarczego rządu.

„Reynolds może również wykorzystać przegląd do rozwiązania coraz bardziej skomplikowanego systemu opodatkowania emerytur – odchodząc od wieloletnich zmagań z podatkami i zapewniając ludziom długoterminową pewność, której potrzebują, aby móc planować.

„Należy również wspomnieć o emeryturze państwowej – fundamencie dochodów emerytalnych ludzi. Jednak rosnąca ustawa wzbudza obawy, że w przyszłości może jej nie być.

„Należy wprowadzić plan, który zapewni stabilność państwowej emerytury oraz da pewność co do tego, ile ludzie otrzymają i kiedy”.

Jon Greer, szef polityki emerytalnej w Quilter, stwierdził: „Pomimo 14-letniej nieobecności w rządzie Partia Pracy zdecydowała się na zatrudnienie doświadczonej parlamentarzystki na stanowisku ministra ds. emerytur, mianując Emmę Reynolds.

Choć ma niewielkie doświadczenie w kwestiach emerytalnych, to przed ponownym wyborem w zeszłym tygodniu przez prawie dziesięć lat zasiadała w parlamencie.

„Ponadto jej ostatnie doświadczenia w stowarzyszeniu branży usług finansowych TheCityUK powinny dać jej dobry start pod względem wiedzy i zapewnić potencjał rozwoju na tym stanowisku.

„Mamy nadzieję, że dzięki doświadczeniom, takim jak dwukrotny minister ds. emerytur, sir Stephen Timms, który został również mianowany na stanowisko w Ministerstwie Pracy i Emerytur, uda się zapewnić stabilność branży, która jest tak ważna dla zdrowia i gospodarki tego kraju.

„To mianowanie rzeczywiście wskazuje na to, że Partia Pracy będzie podchodzić do kwestii emerytur z należytą rozwagą i uwagą, między innymi dlatego, że jest to stanowisko mianowane wspólnie z Ministerstwem Skarbu i Departamentem Pracy i Emerytur”.

Niektóre linki w tym artykule mogą być linkami afiliacyjnymi. Jeśli na nie klikniesz, możemy zarobić niewielką prowizję. Pomaga nam to finansować This Is Money i zachować jego bezpłatne użytkowanie. Nie piszemy artykułów w celu promowania produktów. Nie pozwalamy, aby jakiekolwiek relacje komercyjne wpływały na naszą niezależność redakcyjną.Source link