Home Biznes Lakatabu osiąga 126 milionów N ze sprzedaży biletów w nigeryjskich kinach

Lakatabu osiąga 126 milionów N ze sprzedaży biletów w nigeryjskich kinach

12
0


Film rodzimy Nollywood Lakatabu Szacuje się, że w ciągu czterech tygodni film zarobił w nigeryjskich kinach 126,4 mln N, co odzwierciedla rosnące zainteresowanie kinomanów lokalnymi produkcjami.

Informację tę ogłosiła firma Filmoneng, wiodąca zachodnioafrykańska firma zajmująca się dystrybucją filmów, znana z sukcesów, jakie odniosła dzięki takim przebojowym tytułom jak „Plemię zwane Judą I ‘„Saga Omoghetto”.

Według niedawnego oświadczenia firmy, Lakatabu, którego premiera odbyła się 21 czerwca 2024 roku, szybko stał się jednym z najpopularniejszych filmów Nollywood w tym roku.

Lakatabu w rolach głównych występuje Odunlade Adekola, jeden z najlepiej zarabiających nigeryjskich aktorów w 2023 roku. Jego sława niewątpliwie przyczyniła się do dobrych wyników filmu w kasie biletowej.

Dane z Nigeryjskiego Stowarzyszenia Wystawców Kinowych (CEAN) pokazują, że Lakatabu był najbardziej dochodowym filmem Nollywood od 21 do 27 czerwca 2024 r., zarabiając w tym okresie prawie 65 milionów N.

Na dobry początek filmu zwróciła uwagę Nairametrics, która podała, że Lakatabu zarobił 47 milionów N w pierwszy weekend, zapewniając sobie ponad 11 000 biletów do kin. Ten debiut oznaczał trzecie najwyższe otwarcie w 2024 roku. W zeszłym tygodniu poinformowano, że jego dochody wyniosły około 94 milionów N.

Występ Odunlade Adekoli w ten film rodzimy kontynuuje serię udanych ról z początku tego roku. Warto zauważyć, że wystąpił w debiutanckim epickim filmie Nollywood aktorki Enioli Ajao, Ajakaju (Beast of Two Worlds), który przekroczył 100 milionów N sprzedaży biletów w ciągu zaledwie pięciu dni od premiery 29 marca 2024 r., ostatecznie przynosząc dochód w wysokości 250 milionów N.

Co wiemy

W obsadzie Lakatabu znalazła się znakomita większość aktorów, w tym znani aktorzy Adebayo Salami, Adedimeji Lateef i Akin Lewis.

Film opowiada o postaci Adekoli, uzbrojonym rabusiu z magicznymi mocami, który terroryzuje społeczności poprzez porwania i morderstwa. Fabuła gęstnieje, gdy jego postać napotyka zagrożenia ze strony rywali, badając wyzwania i strach, które wywołuje.

Odunlade Adekola nadal umacnia swoją reputację w dostarczaniu filmów o wysokich dochodach. Jego poprzednia praca, Orisa, zarobiła 127 milionów N, pokazując jego stałą atrakcyjność dla kas biletowych. Znany ze swoich przekonujących występów i umiejętności reżyserskich, Adekola odcisnął również znaczący ślad w branży, zdobywając dwie nagrody AMVCA za swoją wszechstronność zarówno w rolach komediowych, jak i drugoplanowych.

Trendy w branży

Sukces Lakatabu jest częścią szerszego trendu filmów epickich i rodzimych, które zyskują popularność w nigeryjskich kinach. Filmy te przyciągają coraz większą widownię, a wiele z nich osiąga dochód około 100 milionów N lub więcej.

Najlepszym przykładem jest Kayode Kasum Relacjaktóry zarobił ponad 200 milionów N w nigeryjskim box office. W filmie wystąpił Timini Egbuson, aktor o największych przychodach w 2023 r., u boku Tomike Adeoye w rolach głównych.

Trend ten obrazuje zmianę preferencji odbiorców w kierunku opowiadania lokalnych historii i narracji, które mają oddźwięk kulturowy.

W miarę jak Nollywood nadal ewoluuje, branża przeżywa renesans rodzimych filmów, które zachwycają widzów i przynoszą znaczne zyski z kas biletowych. Ta ewolucja nie tylko podkreśla dynamiczną naturę nigeryjskiego kina, ale także wskazuje na obiecującą przyszłość wzrostu i globalnego wpływu Nollywood.Source link