Home Biznes Nasze żądanie minimalnego wynagrodzenia w wysokości 250 000 dolarów pozostaje niezmienne, mówi...

Nasze żądanie minimalnego wynagrodzenia w wysokości 250 000 dolarów pozostaje niezmienne, mówi Ajaero po spotkaniu z prezydentem Tinubu

11
0


Przewodniczący Narodowego Kongresu Pracy (NLC), Joe Ajaero, po spotkaniu z prezydentem Bolą Tinubu potwierdził stanowisko związków zawodowych domagających się płacy minimalnej w wysokości 250 000 N.

Ajaero, który rozmawiał z dziennikarzami po zamkniętym spotkaniu prezydenta ze związkami zawodowymi, powiedział, że status quo nie uległ zmianie, jeśli chodzi o żądanie nowej płacy minimalnej.

Zasugerował także, że w najbliższej przyszłości odbędzie się kolejne spotkanie z prezydentem, dodając, że negocjacje wciąż trwają.

„Nie poszliśmy do naira i kobo z prezydentem. Status quo w kwestii kwoty N250 000 i N62 000 pozostaje niezmieniony, dopóki nie zakończymy tej rozmowy” powiedział Ajaero dziennikarzom w Pałacu Stanowym w Abudży.

Przewodniczący Kongresu Związków Zawodowych (TUC) Festus Usifo stwierdził z kolei, że celem związku jest dialog z samym prezydentem na temat płacy minimalnej, a nie z jego przedstawicielami.

Wyjaśnił, że po przeprowadzeniu kilku rozmów z „agentami” prezydenta, konieczne jest skontaktowanie się bezpośrednio z nim samym, ponieważ większość potraw ląduje na jego stole.

Usifo podkreślił ponadto, że zorganizowani związkowcy zgodzili się spotkać z Naczelnym Dowódcą narodu w ciągu najbliższego tygodnia w celu przeprowadzenia dalszych dialogów.

„Staramy się spotkać z panem prezydentem, ponieważ jest prezydentem kraju i większość zatrzymuje się przy jego stole. Rozmawialiśmy już ze wszystkimi jego agentami, ale dziś powiedzieliśmy, że spotkajmy się z ojcem narodu.

„Przedstawiliśmy również argument, którego normalnie użyłaby Partia Pracy. Przeprowadziliśmy analizę ekonomiczną zarówno po stronie fiskalnej, jak i monetarnej. Przedstawiliśmy wszystkie kwestie.

„Na koniec prezydent również wygłosił swoje przemówienie i wszyscy zgodziliśmy się kontynuować rozmowę w przyszłym tygodniu” powiedział Usifo.

Co powinieneś wiedzieć

Przywódcy związków zawodowych spotkali się w czwartek 11 lipca w willi prezydenckiej z prezydentem Bolą Tinubu w sprawie propozycji nowej płacy minimalnej.

Przedstawiciele Nigeryjskiego Kongresu Pracy (NLC) i Kongresu Związków Zawodowych (TUC) przybyli białym busem Toyota Hiace o godzinie 14:00 i zostali odprowadzeni prosto do biura prezydenta.

Po przybyciu na miejsce obie strony odbyły godzinne spotkanie na temat nowej płacy minimalnej.

Spotkanie zostało później odroczone do przyszłego tygodnia, a prezes NLC Joe Ajaero nalegał, aby status quo dotyczący żądania płacy minimalnej w wysokości 250 000 N pozostał niezmieniony.Source link