Home Biznes NPC twierdzi, że rozdystrybuowało 760 000 tabletek do 36 stanów

NPC twierdzi, że rozdystrybuowało 760 000 tabletek do 36 stanów

10
0


Narodowa Komisja Ludnościowa (NPC) poinformowała, że ​​w ramach przygotowań do krajowego spisu powszechnego ludności i mieszkań zakupiła i dostarczyła 760 000 tabletów i akcesoriów do 36 stanów federacji.

Przewodniczący Komisji, pan Isa Kwarra, ujawnił tę informację w środę podczas inauguracji 25-osobowej Narodowej Komisji ds. Bezpieczeństwa i Logistyki Spisu Ludności, którą powołał doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Nuhu Ribadu.

Przytaczając pewne kamienie milowe osiągnięte przez komisję w ramach przygotowań do spisu, Kwarra powiedział, że NPC zakończyło również wytyczanie obszarów spisowych obejmujących 774 lokalne władze oraz pierwszy i drugi wstępny test instrumentów spisowych.

Rząd nie ustalił jednak jeszcze daty ćwiczeń, które pierwotnie zaplanowano na maj ubiegłego roku, ale zostały przełożone przez poprzedni rząd Muhammadu Buhariego.

Komisja spisowa

W skład komisji powołanej przez NSA wchodzą przedstawiciele wojska, sił paramilitarnych, policji, właściwych ministerstw, związków zawodowych i Centralnego Banku Nigerii (CBN).

Podczas inauguracji komitetu w Abudży w środę późnym wieczorem Ribadu podkreślił potrzebę posiadania dokładnych i wiarygodnych danych demograficznych do formułowania i planowania polityki oraz zrównoważonego rozwoju.

„W świetle tego wszystkiego, a także chęci pozostawienia trwałego dziedzictwa opartego na dowodach planowania na rzecz zrównoważonego rozwoju, przeprowadzenie spisu powszechnego ludności i mieszkań jest najwyższym priorytetem administracji prezydenta Boli Tinubu.

„Powołanie tego komitetu i jego inauguracja w tym momencie jest zatem niezbędnym krokiem w kierunku zapewnienia pokojowego i sprawnego przeprowadzenia spisu ludności” powiedział.

Czynniki ryzyka spisu powszechnego

Ribadu powiedział, że zakres spisu jest ogromny, dodając, że „ochrona personelu i materiałów, a także sprawne ich przekazywanie jest konieczne dla ogólnego sukcesu przedsięwzięcia”.

Wyjaśnił, że komisja musi być świadoma kilku czynników ryzyka, które mogą mieć wpływ na pomyślne przeprowadzenie spisu.

„Planowanie i przeprowadzanie tak gigantycznego programu, jak spis powszechny, bez wątpienia wiązać się będzie z wyzwaniami związanymi z bezpieczeństwem i logistyką.

„Potencjalne obszary zagrożeń dla spisu obejmują ataki fizyczne na personel i obiekty Narodowej Komisji ds. Ludności (NPC), ataki na personel ochrony pełniący obowiązki związane ze spisem, porwania, przemoc między społecznościami i wewnątrz społeczności zakłócającą prace przygotowawcze i główne spisu” powiedział.

Według niego inne rodzaje ataków obejmują ataki na bazy danych NPC i architekturę ICT, zastraszanie członków społeczeństwa w celu odwiezienia ich od udziału w procesie oraz wykradanie i niszczenie materiałów spisowych.

Dodał, że kwestie braku bezpieczeństwa wynikające z bandytyzmu, porwań, konfliktów zbrojnych, terroryzmu, powstań i innych gwałtownych przestępstw również stanowią poważne wyzwanie dla spisu.

Dodał jednak, że chociaż zadanie stojące przed komisją jest ogromne, rząd federalny dołożył znacznych starań, aby zapewnić bezpieczeństwo Nigeryjczykom.

„Oczekuje się, że dzięki skoordynowanej synergii komitetu, bezpieczny ruch personelu i materiałów przed, w trakcie i po spisie będzie zagwarantowany. Dzieje się tak, ponieważ jesteśmy przekonani, że dzięki kalibrowi członków tego komitetu, to krajowe zadanie zostanie wykonane pomyślnie”, powiedział.

Ujawnił również, że działalność komisji zostanie powtórzona w 36 stanach, Terytorium Stołecznym i 774 lokalnych jednostkach samorządu terytorialnego w kraju.

Co powinieneś wiedzieć

W kwietniu 2023 r. były prezydent Muhammadu Buhari zatwierdził odroczenie spisu ludności.

  • Spis zaplanowano na okres od 3 do 5 maja 2023 r. Ostatni spis powszechny w Nigerii odbył się w 2006 r.
  • Ogólnochińskie Zgromadzenie Narodowe poinformowało, że ćwiczenia przełożono tak, aby nowa administracja prezydenta Boli Tinubu mogła w nich aktywnie uczestniczyć.
  • W lipcu 2023 r. przewodniczący Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych (NPC) po spotkaniu z Tinubu poinformował, że prezydent ogłosi nowe daty spisu powszechnego.
  • Zauważył, że opóźnienie w przeprowadzeniu spisu powszechnego pochłonie więcej wydatków niż 200 miliardów naira przeznaczonych wcześniej na tę akcję.Source link