Home Biznes Opóźnienia federalnej biurokracji zatrzymały odbudowę drogi ekspresowej Lagos-Sango-Abeokuta – gubernator Abiodun

Opóźnienia federalnej biurokracji zatrzymały odbudowę drogi ekspresowej Lagos-Sango-Abeokuta – gubernator Abiodun

13
0


Gubernator stanu Ogun, Dapo Abiodun, uznał, że opóźnienia w odbudowie autostrady Lagos-Sango-Abeokuta wynikają z ograniczeń rządu federalnego, podkreślając, że jako droga federalna, wymagane jest uzyskanie zgody rządu federalnego.

W oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnym koncie X (dawniej Twitter) rządu stanu Ogun Abiodun zauważył, że zarówno on, jak i gubernator Lagosu Babajide Sanwo-Olu ubiegali się o zgodę podczas urzędowania byłego prezydenta Muhammadu Buhariego, ale ich prośby zostały odrzucone.

Gubernator Abiodun wyjaśnił, że obecny rząd prezydenta Boli Tinubu udzielił niezbędnej zgody, a kontrakt na budowę drogi został podpisany w maju.

„Droga Lagos-Sango-Abeokuta jest drogą rządu federalnego i od dawna jest w bardzo złym stanie. Z powodu cierpienia, jakiego doświadczają nasi ludzie na drodze, ja i mój odpowiednik w Lagos wspólnie napisaliśmy list, używając jednego papieru firmowego do Federal Executive Council, z prośbą o przekazanie nam tej drogi do odbudowy.

„Po miesiącu oczekiwania bez odpowiedzi napisaliśmy przypomnienie. Ta droga nie została nam przekazana, dopóki obecny rząd federalny nie wszedł na pokład. Kontrakt na drogę został przyznany w maju tego roku” powiedział.

Gubernator Abiodun wspomniał jednak, że stan nadal spotyka się z silnym sprzeciwem niektórych urzędników federalnych w związku z przeniesieniem, co zmusiło rząd stanowy do formalnego przyznania kontraktu w maju, nawet bez wymaganych dokumentów przeniesienia.

Co powinieneś wiedzieć

To nie pierwszy raz, kiedy władze stanu Ogun twierdzą, że zły stan drogi w tym stanie wynika z opóźnień w wydawaniu zezwoleń na przebudowę przez federalną biurokrację.

W maju 2024 r. Nairametrics poinformował, że Władze stanu Ogun obwiniły o zły stan drogi prowadzącej do stacji kolejowej Abeokuta opóźnienia federalne w udzielaniu zezwolenia na odbudowę.

Droga, która jest kluczowa dla łączności, uległa znacznemu pogorszeniu. Raporty wskazują, że droga zawaliła się, a inne odcinki zostały zmyte przez erozję.

Rząd stanu Ogun ujawnił, że formalnie zwrócił się do rządu federalnego, który nadzoruje drogę, o pozwolenie na rozpoczęcie prac rekonstrukcyjnych. Jednak otrzymanie odpowiedzi opóźniło się z powodu biurokratycznej bezwładności w odpowiedzialnym ministerstwie. Ta przedłużająca się zwłoka pogorszyła stan drogi, utrudniając dojazdy do pracy.

Ponadto rząd stanu Ogun ujawnił, że po latach opóźnień biurokratycznych w końcu otrzymał zezwolenie na przebudowę drogi Lagos-Ota-Abeokuta.

Decyzja ta jest odpowiedzią na wieloletnią prośbę gubernatora Dapo Abioduna i stanowi ważny krok naprzód w rozwiązywaniu problemów infrastrukturalnych stanu oraz usprawnianiu transportu w regionie.Source link