Home Biznes Rafineria Dangote nabywa dodatkowe 5 milionów baryłek ropy naftowej z USA –...

Rafineria Dangote nabywa dodatkowe 5 milionów baryłek ropy naftowej z USA – raport

14
0


Rafineria Dangote zwiększa produkcję ropy naftowej, kupując dodatkowe 5 milionów baryłek od Stanów Zjednoczonych Ameryki (USA), według danych Bloomberga.

Dane pokazują, że rafineria zakupiła 5 milionów baryłek ropy WTI Midland z dostawą w sierpniu i wrześniu.

Ponadto spółka naftowa rozpoczęła przetarg na zakup dodatkowych 6 milionów baryłek amerykańskiej ropy naftowej na wrzesień.

Według danych Bloomberga Dangote kupił w tym roku ponad 16 milionów baryłek ropy naftowej West Texas Intermediate.

Na podstawie przetargów na nowe dostawy obserwowanych przez agencję Bloomberg, oczekuje się, że w sierpniu i wrześniu wzrośnie udział ropy naftowej pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych w stosunku do baryłek nigeryjskich.

Dlaczego Dangote zwraca się do USA po ropę naftową

Devakumar Edwin, wiceprezes ds. ropy i gazu w Dangote Industries Limited (DIL), wcześniej oskarżył Międzynarodowe Firmy Naftowe (IOC) w Nigerii o zawyżanie cen ropy naftowej powyżej cen rynkowych.

Edwin powiedział, że manipulacja cenami zmusza rafinerię do importowania ropy naftowej z odległych krajów, takich jak Stany Zjednoczone, co prowadzi do znacznego wzrostu kosztów.

Oskarżył MKOl o aktywne działania mające na celu osłabienie pozycji Dangote Oil Refinery and Petrochemicals.

Według prezesa i dyrektora generalnego firmy, Aliko Dangote, rafineria warta 19 miliardów dolarów ma rozpocząć dostawy Petrol już w lipcu tego roku.

Dyrektor Generalny powiedział Rafineria rozpocznie produkcję benzyny między 10 a 15 lipca, natomiast dostawy do lokalnych odbiorców rozpoczną się w trzecim tygodniu tego samego miesiąca.

„Mieliśmy trochę opóźnienia, ale PMS zacznie się pojawiać między 10 a 15 lipca. Ale potem chcemy go trzymać w zbiorniku, aby mieć pewność, że się uspokoi. Więc w trzecim tygodniu lipca wyjdziemy, aby wprowadzić go na rynek” Dangote powiedział w maju.

Co powinieneś wiedzieć

Nairametrics wcześniej zgłoszono że Krajowa Komisja Regulacyjna (NUPRC) osiągnęła porozumienie z producentami w sprawie umożliwienia sprzedaży ropy naftowej krajowym rafineriom po cenach rynkowych.

Uchwała ta kończy spór o dostawy, który nadwyrężył stosunki z międzynarodowymi firmami naftowymi.

Dyrektor naczelny NUPRC, Gbenga Komolafe podkreślił, że kwestie cenowe nie powinny utrudniać rafinacji krajowej.

„Nigdy nie pozwolimy, aby zaniżanie cen zniechęciło nas do optymalizacji naszych krajowych zdolności rafineryjnych” powiedział Komolafe.

Ma to na celu odpowiedź na skargi zgłaszane przez lokalne rafinerie, w tym rafinerię Dangote, które twierdzą, że MKOl zawyżają ceny ropy naftowej, aby wykluczyć je z rynku.Source link