Home Biznes Rząd Lagos w ciągu 3 miesięcy zakaże składowania odpadów tekstylnych na wysypiskach...

Rząd Lagos w ciągu 3 miesięcy zakaże składowania odpadów tekstylnych na wysypiskach w Lagos

16
0

[ad_1]

Rząd stanu Lagos ogłosił plany wprowadzenia zakazu składowania odpadów tekstylnych na wszystkich składowiskach w całym stanie w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Dr Muyiwa Gbadegesin, dyrektor zarządzająca Urzędu ds. Gospodarki Odpadami w Lagos (LAWMA), ogłosiła to podczas Tygodnia Mody w Lagos organizowanego przez Style House Files we współpracy z Circular Business Platform i Biurem Specjalnego Doradcy Stanu Lagos ds. Zmiany klimatyczne i gospodarka o obiegu zamkniętym, w sobotę.

Ujawnienie informacji zawarto w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej rządu stanu Lagos.

Gbadegesin wyjaśnił motywację zakazu, stwierdzając: „Po odkryciu znaczącego wpływu na środowisko odpadów tekstylnych składowanych na naszych składowiskach, które stanowią około ośmiu procent składowanych odpadów, wraz z ich wpływem na wyczerpywanie się zasobów oraz potencjałem tworzenia korzyści gospodarczych i społecznych poprzez zrównoważone rozwiązania, takie jak recykling i odpowiedzialne zużycia, postanowiliśmy zakazać składowania odpadów tekstylnych na wszystkich naszych składowiskach. Zacznie to obowiązywać za trzy miesiące.”

Podkreślił także trwające partnerstwa skupione na zarządzaniu odpadami tekstylnymi, zauważając, że LAWMA współpracuje z targiem Tejuosho w Yaba w celu zbierania odpadów tekstylnych w celu przekazania ich firmom recyklingowym.

Ponadto dyrektor zarządzający LAMWA ujawnił, że studenci Akademii LAWMA są szkoleni w zakresie recyklingu odpadów tekstylnych w praktyczne produkty, promując zrównoważone praktyki.

Więcej spostrzeżeń

  • W oświadczeniu podkreślono, że zakaz składowania odpadów tekstylnych na składowiskach w Lagos jest zgodny z szerszym programem rządu na rzecz zrównoważonego rozwoju, wzmocnionym partnerstwami publiczno-prywatnymi.
  • Gbadegesin nawiązał do kluczowych inicjatyw, w tym rozwoju zakładu przetwarzającego odpady na energię w Epe i współpracy z ghańską firmą Zoomlion w celu likwidacji składowiska Olusosun.
  • Namawiał mieszkańców Lagos do wsparcia tej inicjatywy poprzez wykorzystanie platformy do zgłaszania nieprawidłowości w Capture Lagos w celu zgłaszania działań niezgodnych z przepisami.
  • W oświadczeniu podkreślono zaangażowanie rządu w zrównoważoną gospodarkę odpadami, wspieranie czystszego środowiska i otwieranie możliwości gospodarczych dla mieszkańców Lagos.

Co powinieneś wiedzieć

Rząd stanu Lagos zintensyfikował wysiłki w zakresie gospodarowania odpadami, zakazując rodzajów odpadów uznawanych za szkodliwe dla środowiska, takich jak styropianowe pojemniki na żywność i tworzywa sztuczne jednorazowego użytku (SUP), a także nawiązując strategiczne partnerstwa międzynarodowe.

  • Zakaz ogłoszony pierwotnie w styczniu 2024 r. był następnie egzekwowany na bieżąco, z pełnym wdrożeniem przewidzianym na styczeń 2025 r po wygaśnięciu obecnego moratorium z końcem 2024 r.
  • Aby wzmocnić swoją strategię zarządzania odpadami, Lagos nawiązał współpracę z holenderskimi firmami Closing the Loop i Harvest Waste Consortium, a także Jospong Group z Ghany.
  • Zamknięcie Pętli skupi się na lokalnym zarządzaniu odpadami elektronicznymi, ograniczeniu eksportu i ponownym wykorzystaniu materiałów.
  • Konsorcjum Harvest Waste, wspierane przez rząd holenderski kwotą 120 mln euro, stoi na czele projektu przetwarzania odpadów w energię na zamkniętym składowisku w Epe, przekształcając dziennie od 2500 do 3000 ton odpadów w energię elektryczną.
  • Grupa Jospong przekształca zebrane odpady w pojemniki na kompost i recykling, a pełne operacje mają rozpocząć się w Alausa w ciągu najbliższych sześciu do siedmiu miesięcy.
  • Ponadto państwo ogłosiło plany współpracy ze szwedzkimi organizacjami w celu przetwarzania odpadów stałych i płynnych w energię.

W ramach tej szerszej inicjatywy Lagos likwiduje starsze wysypiska śmieci, aby zrobić miejsce dla nowych projektów gospodarki odpadami, które będą wspierać czystsze i bardziej zrównoważone środowisko w całej metropolii.

[ad_2]

Source link