Home Biznes Tater Trot powróci do Schenectady w lipcu | Gazeta Codzienna Jedzenie...

Tater Trot powróci do Schenectady w lipcu | Gazeta Codzienna Jedzenie i napoje

11
0Bite-size to regularny artykuł przedstawiający lokalne festiwale kulinarne, wydarzenia specjalne, zmiany w menu, aktualności z restauracji i nie tylko. Zagłębmy się.

SCHENECTADY – Smażone, zapiekane lub pieczone: popularne Kłus Taterski wróci do Schenectady w sobotę, 13 lipca.

Wydarzenie organizowane przez Downtown Schenectady Improvement Corporation opiera się na tej samej sprawdzonej formule, co Wing Walk i Soup Stroll, a uczestniczące w nim restauracje miejskie oferują próbki swoich najlepszych przepisów opartych na ziemniakach za 1 dolara. Uczestnicy mogą głosować na swój ulubiony przepis.

„Nie obchodzi mnie, czy używasz ruskich, czerwonych czy słodkich ziemniaków, możesz je mieć w formie zapiekanek, puree, smażonych, sałatkę ziemniaczaną, latkes z zupą ziemniaczaną, cokolwiek chcesz, pod warunkiem, że jest to głównie na bazie ziemniaków i ludzie wydaje się, że naprawdę się tego trzymają i wprowadzają bardzo różnorodne przepisy” – powiedziała Maureen Neufeld, dyrektor wykonawcza DSIC.

Tater Trot po raz pierwszy odbył się w maju ubiegłego roku i wzięły w nim udział 22 restauracje. Organizatorzy spodziewali się około 1000 uczestników. Zamiast tego pojawiło się kilka tysięcy. Pierwsze miejsce wydarzenia inauguracyjnego zajęła Simone’s Kitchen.

Simone’s Kitchen wygrywa pierwszy w historii Tater Trot w Schenectady, a wydarzenie ma powrócić w 2024 r.

„To był całkiem niezły strzał jak na imprezę pierwszoroczną” – powiedział Neufeld.

Najtrudniejsza część przywrócenia go? Znalezienie randki. Pierwotnie miał powrócić 18 maja, jednak Neufeld powiedział, że DSIC zdecydowało się przesunąć datę, biorąc pod uwagę, że w ten sam weekend w centrum miasta odbywało się kilka innych wydarzeń. Nowa data umieszcza Trot tuż po SummerNight w hrabstwie Schenectady, która odbędzie się w piątek, 12 lipca.

Simone’s Kitchen wygrywa pierwszy w historii Tater Trot w Schenectady, a wydarzenie ma powrócić w 2024 r.

Poznanie: Amy Sonder, kierownik ds. promocji, Downtown Schenectady Improvement Corp.

Ted’s Fish Fry z okazji 75-lecia wypuści smażoną rybę za 75 centów – Bite-Sized

„Największe wyzwanie jest jednocześnie największym błogosławieństwem, ponieważ w centrum Schenectady dzieje się tak wiele, że wszyscy są cały czas zajęci. Co za szaleństwo, na które trzeba narzekać. Największą zaletą naszego regionu było to, że było to najtrudniejsze” – stwierdził Neufeld.

Lista restauracji biorących udział w programie nie została jeszcze zamknięta, chociaż DSIC ogłosi niektórych uczestników w mediach społecznościowych w nadchodzących tygodniach. Kłus Tater będzie trwał od 11:00 do 16:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie strona wydarzenia na Facebooku lub Downtownschenectady.org.

Source link