Home Najnowsze wiadomości Detektyw z hrabstwa Harris zastrzelony podczas wykonywania obowiązków służbowych

Detektyw z hrabstwa Harris zastrzelony podczas wykonywania obowiązków służbowych

21
0


Detektyw z biura szeryfa hrabstwa Harris w Teksasie został zabity w czwartek rano, gdy wpadł w zasadzkę podczas pościgu za podejrzanym o napaść z użyciem przemocy, który nadal pozostaje na wolności – poinformowała agencja.

Według szeryfa Eda Gonzaleza w mediach społecznościowych niezidentyfikowany detektyw miał 28 lat i pracował w biurze szeryfa od pięciu lat.

Na konferencji prasowej w czwartek rano zastępca szefa biura szeryfa hrabstwa Ohio Mike Lee poinformował, że incydent rozpoczął się w środę około 22:10, kiedy otrzymano zgłoszenie o brutalnym ataku w restauracji Little Caesars Pizza na Wallisville Road.

Pracownik sklepu został podobno zaatakowany przez mężczyznę, który przyszedł do lokalu po pizzę i zdenerwował się, gdy jego zamówienie było błędne. Mężczyzna, którego tożsamości nie ujawniono, rzekomo zaatakował słownie pracownika, po czym wyciągnął broń, uderzył go pistoletem i uciekł samochodem.

PODEJRZANY ZGINĄŁ PO PATOLOGICZNYM WYPADKU PO ŚMIERCI POLICJANTA Z OHIO

Według agencji 28-letni detektyw z biura szeryfa hrabstwa Harris zmarł w czwartek wczesnym rankiem po tym, jak wpadł w zasadzkę podczas pościgu za podejrzanym o napaść z użyciem przemocy. (Biuro szeryfa hrabstwa Harris)

Pracownik był w stanie podać policji markę, model i numer rejestracyjny samochodu, powiedział Lee. Detektywi i funkcjonariusze patrolujący zaczęli szukać pojazdu i wprowadzili numer rejestracyjny do miejskiego systemu kamer Flock, gdzie byli w stanie ustalić konkretną lokalizację z historią trafień.

Kilku detektywów poszło w tamtą okolicę, aby poszukać pojazdu, ale odeszli, gdy nie mogli go znaleźć, powiedział Lee. Jeden detektyw wrócił w tamtą okolicę i powiadomił innych detektywów, że znalazł pojazd, ale nie podejrzanego, a on ustawiał się na samochodzie.

Lee powiedział, że było pewne zamieszanie z transmisjami radiowymi, ale wiedzą, że rozmawiał przez telefon z innym detektywem i podczas tej rozmowy detektyw „najwyraźniej wpadł w zasadzkę”.

Funkcjonariusze pospieszyli na miejsce, które według Gonzaleza znajdowało się w bloku 13200 Italian Cypress Trail, i znaleźli tajny pojazd detektywa podziurawiony kulami. Detektyw został trafiony wiele razy i był w stanie krytycznym.

„Z uwagi na ciężkość obrażeń i sąsiednie położenie szpitala, uznali, że prawdopodobnie w najlepszym interesie będzie nie czekać na pogotowie ratunkowe i umieścili naszego zastępcę w jednym z naszych radiowozów i zawieźli go tutaj na oddział ratunkowy, gdzie zmarł w wyniku ran postrzałowych” – powiedział Lee.

Zastępca szeryfa hrabstwa Harris Mike Lee powiedział, że 28-letni detektyw był "najwyraźniej zasadzka" po zlokalizowaniu pojazdu, który jego zdaniem należał do podejrzanego o napaść z użyciem przemocy.

Zastępca szeryfa hrabstwa Harris, Mike Lee, poinformował, że 28-letni detektyw „najwyraźniej padł ofiarą zasadzki” po tym, jak zlokalizował pojazd, który jego zdaniem należał do podejrzanego o napaść z użyciem przemocy. (Biuro szeryfa hrabstwa Harris/Facebook)

PAMIĘTAMY O POLICJANTACH, KTÓRZY ZGINĘLI W TRAKCIE SŁUŻBY W UBIEGŁYM ROKU

W czwartek rano podejrzany nadal się ukrywał, ale Lee powiedział, że organy ścigania mają „dobry pomysł” co do jego tożsamości i wysłały oddziały SWAT w dwóch lokalizacjach, aby spróbować go schwytać.

„Nie mam wątpliwości, że siły Biura Szeryfa Hrabstwa Harris i Departamentu Policji w Houston zatrzymają podejrzanego w bardzo krótkim czasie” – powiedział Lee.

Choć jego opis jest niejasny, podejrzany to czarnoskóry mężczyzna, ostatnio widziany w czapce i czarnej koszulce z koszulką z nieznanym napisem. Jego wiek jest nieznany.

„Nikt z nas nie jest przygotowany na tak przedwczesną śmierć, a nasi członkowie potrzebują waszych modlitw i wsparcia. Nasze myśli są z jego rodziną, która musi pogodzić się z tą okropną wiadomością. Trwa aktywne śledztwo w celu zidentyfikowania i schwytania jego zabójcy. Nie spoczniemy, dopóki tego nie zrobimy!”

Według Lee niezidentyfikowany detektyw był członkiem „bardzo elitarnej grupy specjalnej”.

„Ta grupa codziennie wychodzi i poluje na gwałcicieli dzieci, podejrzanych o zabójstwo, niektórych z najbardziej rażących przestępców, i to jest to, co robią każdego dnia, aby zarobić na życie” — powiedział Lee. „I był bardzo dobry w swojej pracy. Bardzo dobrze postrzegany”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Ostatnim zastrzelonym zastępcą szeryfa hrabstwa Harris był zastępca szeryfa Darren Almendarez, który zginął 31 marca 2022 r., zgodnie z informacjami na stronie Officer Down Memorial Page.

Nie był na służbie, gdy skonfrontował się z trzema osobami próbującymi ukraść katalizator, co doprowadziło do walki zakończonej strzelaniną. Dwóch podejrzanych zostało postrzelonych, ale przeżyli.

To rozwijająca się historia. Sprawdzaj aktualizacje.Source link