Home Najnowsze wiadomości HOWARD KURTZ: George Clooney uważa, że ​​Biden nie nadaje się do tej...

HOWARD KURTZ: George Clooney uważa, że ​​Biden nie nadaje się do tej roli, a politycy prywatnie się z tym zgadzają

22
0


George Clooney odszedł od Joe Bidena. To prawda, aktor supergwiazda który właśnie pomógł prezydentowi zebrać miliardy dolarów, chce, żeby wycofał się z wyścigu.

Może nie obchodzić Cię, co ma do powiedzenia artysta, który nie zajmuje się polityką, ale w tej sytuacji liczy się jego argumentacja:

„To druzgocące, ale Joe Biden, z którym spotkałem się trzy tygodnie temu na zbiórce funduszy, nie był tym samym «wielkim gównem» Bidenem z 2010 roku” Clooney napisał w artykule redakcyjnym w New York Times wczoraj. „Nie był nawet Joe Bidenem 2020 roku. Był tym samym człowiekiem, którego wszyscy widzieliśmy na debacie”.

Słowa te pochodzą od zwolennika Bidena, wieloletniego Demokraty, który deklaruje swoją miłość do niego i który obserwował go z bliska.

„Nie wygramy w listopadzie z tym prezydentem. Na dodatek nie wygramy Izby Reprezentantów i stracimy Senat. To nie jest tylko moja opinia; to opinia każdego senatora, członka Kongresu i gubernatora, z którym rozmawiałem prywatnie. Każdego, niezależnie od tego, co mówi publicznie”.

TRUMP CHCE BIDENA, UDERZA KAMALĘ, GDY BIAŁY DOM PRZYZNAJE SIĘ DO WIZYT LEKARZA CHORYCH NA PARKINSONA

Prezydent Biden (po prawej) wita aktora George’a Clooneya (po lewej) podczas przyjęcia honorowego w Kennedy Center w Sali Wschodniej Białego Domu w Waszyngtonie, w niedzielę 4 grudnia 2022 r. (Bonnie Cash/UPI/Bloomberg przez Getty Images)

W tym tkwi dziwność politycznego zawieszenia, w którym żyjemy. Zastanawiałem się, czy Biden zostałby odsunięty na bok, gdyby każdy demokratyczny ustawodawca mógł potajemnie zagłosować za odmową przyznania mu nominacji, ale nie mamy systemu parlamentarnego, w którym wotum nieufności decyduje.

Biden jasno to wyraził on nie ustąpi, bez względu na to, ilu ekspertów i polityków tego żąda, nikt nie może go do tego zmusić.

A co jeśli poziom hałasu i ciśnienie będą zbyt duże?

Nancy Pelosi była wczoraj w programie „Morning Joe” – tym samym programie, w którym Biden obiecał rywalizować z „elitami” – i zapytano ją, czy chce, aby pozostał w wyścigu.

„To prezydent musi zdecydować, czy będzie kandydował” – powiedział były spiker. „Wszyscy zachęcamy go do podjęcia tej decyzji, ponieważ czasu jest coraz mniej”.

Nie jest to dokładnie głośne poparcie. Bardziej jak sygnał nietoperza.

PIERWSZY DEMOKRATYCZNY SENATOR WZYWA PREZYDENTA BIDENA DO WYCOFANIA SIĘ „DLA DOBRA KRAJU”

Michael Bennet został pierwszym senatorem demokratą, który powiedział: Biden przegra w listopadzie a Republikanie przejmą obie izby.

Biden spaceruje w pobliżu Białego Domu

Prezydent Biden przechadza się po Południowym Trawniku Białego Domu w Waszyngtonie, w niedzielę 7 lipca, po powrocie z podróży do Pensylwanii. (Susan Walsh)

Rozmawiałem z Clooneyem kilka razy. To mądry facet, syn dziennikarza. Być może otworzył drogę innym do wypowiedzenia się.

Wczoraj w programie „The View” Michael Douglas, który również wyraził swój podziw dla Bidena, powiedział: „Nie martwię się koniecznie dziś ani jutro, ale za rok martwię się… Jestem głęboko, głęboko zaniepokojony”.

Dezercja Clooneya jest ważniejsza niż podobne prośby Stephena Colberta i Jona Stewarta, obu antytrumpistów. To dlatego, że był on częścią kampanii – a porównanie do żałosnej debaty było druzgocące.

Ale to nie tak, że Biden się wycofa, dopóki Clooney będzie go zapraszał nad jezioro Como. Chciał zostać prezydentem przez całe dorosłe życie. Relacjonowałem jego pierwszą kampanię w 1987 roku, po której przeszedł pilną operację mózgu z powodu tętniaka. Nikt nie może go zmusić do rezygnacji z Białego Domu i Air Force One.

IKONA HOLLYWOODU I ZWOLENNIK BIDENA MICHAEL DOUGLAS ZMIENIA SWOJE PODEJŚCIE DO PREZYDENTA

Jest coś, co przytrafia się kandydatowi, który zostaje prezydentem po tym, jak był wielokrotnie skreślany. Zaczyna wierzyć, że ma supermoc, wiarę we własne umiejętności, pomimo krytyki i niedowiarków. To samo przytrafiło się Donald Trump gdy mało kto spodziewał się jego zwycięstwa w 2016 roku.

Trump na wiecu

Były prezydent Donald Trump podczas wydarzenia kampanijnego w Trump National Doral Golf Club w Miami na Florydzie, we wtorek. (Eva Marie Uzcategui/Bloomberg przez Getty Images)

Biden był powolny od samego początku. Właśnie ogłosił, że w przyszły poniedziałek spotka się z prezenterem NBC Lesterem Holtem. Prezydent powinienem już przeprowadzić pół tuzina wywiadów, nie tylko dzwoniąc do Joe Scarborough i Miki Brzezinski, żeby ponarzekać na elity.

Zamiast tego zbudował George Stephanopoulos sitdown, ale dał niepewny i mało energetyczny występ. Biden wydawał się zaprzeczać, mówiąc, że nie wierzy sondażom pokazującym, że Trump powiększa swoją przewagę od czasu debaty CNN.

Ale języki się rozwiązują. Wczoraj w swoim podcaście Chuck Todd z NBC powiedział, że „dość starszy” sekretarz gabinetu powiedział mu dwa lata temu: „On nie może znowu kandydować w ten sposób”.

„To klasyczna tajemnica poliszynela, rozmowa, prawda?” powiedział Todd. „To historia, którą każdy zna i o której każdy bał się mówić”.

Cóż, „wszyscy” nie wiedzieli. I nie można zdradzić rozmowy nieoficjalnej.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Większość dziennikarzy nie miała dostępu do Bidena ani jego wewnętrzne gronoale oglądałem oczywisty upadek w telewizji. Następnie debata wszystko rozwaliła.

Według „New York Times” prezydent może chcieć przeczekać czas, odwlekając decyzję do momentu, aż będzie za późno, aby inni mogli zrobić cokolwiek, aby otworzyć drzwi Kamali Harris, Gavinowi Newsomowi, Gretchen Whitmer lub innemu Demokracie.

Jedyne, co mogłoby skłonić Bidena do ponownego rozważenia, moim zdaniem, to gdyby Hakeem Jeffries, Jim Clyburn i Pelosi podeszli do Białego Domu i powiedzieli mu, że partia chce, żeby ustąpił. I nawet wtedy prezydent, który zdobył 99% delegatów, może się upierać.Source link