Home Najnowsze wiadomości Kobieta wspomina „bliskie spotkanie” z seryjnym mordercą Christopherem Wilderem prawie 50 lat...

Kobieta wspomina „bliskie spotkanie” z seryjnym mordercą Christopherem Wilderem prawie 50 lat później

11
0


Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Dodatkowo otrzymasz specjalny dostęp do wybranych artykułów i innych treści premium po założeniu konta — bezpłatnie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

EKSKLUZYWNY – 63-letnia kobieta cudem uniknęła śmierci seryjny morderca Christopher Wilder w 1977 roku, gdy miała 16 lat, ale dowiedziała się o tym dopiero wiele lat później.

Na Plaża Fort Lauderdale pod koniec czerwca tego roku LeAnne, która poprosiła o podanie jedynie imienia, spędzała czas z przyjaciółmi, gdy dwie ładne brunetki po dwudziestce, obie ubrane w czarne koszulki z napisem „Barbizon Modeling”, podeszły do ​​16-letniej wówczas dziewczyny i zapytały, czy byłaby zainteresowana rozmową z ich szefem na temat możliwości pracy jako modelka w lokalnym domu towarowym.

LeAnne pomyślała: czemu nie? Mogłaby użyć trochę dodatkowych pieniędzy.

„A ponieważ byli tak uprzejmi i mili, rozmawiając ze wszystkimi dziewczynami, całkowicie mnie rozbroili. Wstałam, żeby porozmawiać z tą osobą i okazało się, że jest bardzo uprzejmy, bardzo profesjonalny” – powiedziała LeAnne Fox News Digital. „Miał na sobie krótkie spodenki, może koszulę polo albo koszulę z guzikami z przodu.… Pokazał mi swoją wizytówkę i jako 16-latka całkowicie uwierzyłam w jego gadkę. A dziewczyny były tuż obok”.

SERYJNY MORDERCA MOŻE BYĆ POWIĄZANY Z NIEZAPOMNIANĄ SPRAWĄ ZABÓJSTWA MŁODEJ KOBIETY Z 1983 R. W NY

LeAnne poznała Christophera Wildera, gdy miała 16 lat. (Rozdawać)

LeAnne spędziła następne cztery godziny, rozmawiając z mężczyzną, o którym ostatecznie dowiedziała się, że jest australijsko-amerykańskim seryjnym mordercą i byłym FBI Top 10 najbardziej poszukiwanych zbiegów Christopher Wilder. Wilder zabił co najmniej osiem kobiet w latach 80.

Wilder, znany również jako „Snapshot Killer” i „Beauty Queen Killer”, przemierzał kraj, wypatrując dziewczyn w miejscach takich jak plaże i centra handlowe. Robił im zdjęcia i oferował im możliwości modelingu. Zginął w 1984 roku podczas strzelaniny z policją stanową New Hampshire, gdy został złapany po dwumiesięczna seria morderstw.

CECHY SERYJNEGO MORDERCY: EKSPERT PSYCHOLOGII SĄDOWEJ SZCZEGÓŁOWO PODAJE KLUCZOWE WZORY PRZESTĘPCZE

Nazwisko zabójcy niedawno ponownie pojawiło się w nagłówkach po premierze serialu dokumentalnego Hulu „The Beauty Queen Killer: 9 Days of Terror”, który miał premierę w maju. W serialu dokumentalnym ocalała Tina Risico opowiada, jak była porwany przez Wildera gdy miała 16 lat i w 1984 roku zabrano ją w dziewięciodniową podróż przez cały kraj, podczas której Wilder zmusił ją do pomocy w popełnieniu przestępstwa.

LeAnne chce, żeby Risico wiedziała, że ​​nie jest sama i rozumie, jak Wilderowi udało się ją do tego zmusić ponad cztery dekady temu.

Zdjęcie Christophera Bernarda Wildera z aresztu

Christopher Wilder był seryjnym mordercą oskarżonym o zamordowanie co najmniej ośmiu dziewcząt i kobiet w latach 80. XX wieku. (FBI)

Tego dnia na plaży w czerwcu 1977 roku LeAnne powiedziała, że ​​Wilder ją oszukał. Najpierw spacerowali po plaży z dwiema brunetkami, podczas gdy Wilder zadawał LeAnne pytania w stylu wywiadu. Następnie oddzielili się od dwóch brunetek, a Wilder zapytał ją, czy chciałaby gdzieś napić się czegoś zimnego.

Przeszli przez ulicę od strony plaży, wchodzili i wychodzili ze sklepów, a Wilder wciąż zadawał jej pytania o rodzinę, o to, gdzie mieszka, o to, jakie ma cele życiowe.

OBEJRZYJ „PRZETRWANIE SERYJNEGO MORDERCY”,

Christopher Wilder, ocalały

LeAnne powiedziała, że ​​przeżyła spotkanie z mordercą Christopherem Wilderem.

Wskazał, co ludzie mieli na sobie i powiedział LeAnne, że jej klapki są mało pochlebne i zasugerował, żeby je zdjęła. Tak zrobiła i chodziła boso przez resztę dnia.

Kazał jej też iść przed siebie i zasugerował, żeby kołysała biodrami, co pozwoliłoby jej wyglądać bardziej jak modelka, ale LeAnne upierała się, że przez całą ich czterogodzinną interakcję ani razu nie flirtował.

„Nie potrafię tego wyjaśnić. Był niesamowicie opanowany”.

— LeAnne

„Nie potrafię tego wyjaśnić. Był niesamowicie opanowany. I pytał o pewne rzeczy dotyczące moich celów w życiu i tego typu rzeczy. Wróć do miejsca, w którym byłaś po raz pierwszy na rozmowie kwalifikacyjnej. To było bardzo podobne” – powiedziała. „Komentował trendy w modzie i… wydawał się być bardzo dobrze zorientowany. Ale ja mam 5 stóp i 4 cale. Nigdy nie myślałam o modelingu. Byłam śliczną dziewczyną, ale nie byłam królową piękności”.

W pewnym momencie wycieczki Wilder powiedział, że chce zadzwonić do swojego kolegi, żeby dać mu znać, że wypatrzył potencjalną modelkę. LeAnne patrzyła, jak dzwoni z automatu telefonicznego i – czyż nie? – kolega, z którym rozmawiał, jechał wiaduktem tuż nad nimi w eleganckim samochodzie sportowym w tym samym momencie.

Plakat z napisem „Poszukiwany Christopher Wilder”

Całkowity rozmiar przestępstw Wildera nadal pozostaje nieznany. (FBI)

„Machał do samochodu, który nas mijał. I powiedział (śmiejąc się): »O, tak. To zabawne. Nie mogę uwierzyć, że cię zobaczyłem«” – wspomina LeAnne. „Udawał, że rozmawia z facetem w samochodzie”. Ale w tamtym czasie była pod wrażeniem, zwłaszcza że telefony samochodowe nie były wtedy powszechne.

Później Wilder zaproponował, żeby poszli do galerii handlowej i przyjrzeli się różnym trendom w modzie. LeAnne się zgodziła, a Wilder odprowadził ją do swojego samochodu, gdzie powiedział jej, że będzie musiała wziąć udział w ćwiczeniu zaufania.

KOBIETA Z KALIFORNII PODEJRZEWA, ŻE JEJ KREWNY JEST SERYJNYM MORDERCĄ PO ODKRYCIU TAJEMNIC RODZINNYCH: „TO MNĄ WSTRZĄSNĘŁO”

„Był trawiasty obszar pod drzewami na parkingu, a on powiedział: ‘OK, porozmawiajmy o występie’, a potem dodał: ‘Chcę, żebyś zamknęła oczy i uwiodła mnie swoją twarzą’. W wieku 16 lat, poza romantycznym filmem, nie wiedziałam, jak patrzeć” — powiedziała LeAnne, dodając, że w tym momencie nie próbował jej dotknąć ani sprawić, żeby ona go dotknęła. „Musiałam po prostu przybrać te miny z zamkniętymi oczami. A potem powiedział: ‘OK. Czy wiesz coś o działaniach zaufania?’”

Wspomniana aktywność powiernicza polegała na zawiązaniu oczu LeAnne podczas jazdy do centrum handlowego. Podczas jazdy LeAnne powiedziała Wilder, że jest w chórze młodzieżowym swojego kościoła i że przygotowują się do śpiewaniaBattle Hymn of the Republic” na nabożeństwo z okazji Czwartego Lipca. Wilder poprosił ją, aby zaśpiewała go na głos, z zawiązanymi oczami, podczas jazdy.

„Siedzę w tym samochodzie z zawiązanymi oczami i śpiewam a cappella: ‘Chwała, chwała, hallelujah’”.

— LeAnne

„Siedzę w tym samochodzie z zawiązanymi oczami i śpiewam a cappella: ‘Glory, glory, hallelujah’. To jest najgłupsza rzecz” – powiedziała. „Nie zrobiłabym czegoś takiego – śpiewania dla jakiejś przypadkowej osoby, z zawiązanymi oczami w samochodzie – gdybym nie uwierzyła całkowicie we wszystko, co powiedział”.

LeAnne Cantrell przez kwiaty

LeAnne czuje się szczęściarą, że udało jej się ujść z życiem ze spotkania z Christopherem Wilderem. (Rozdawać)

Ale między dwoma brunetami rekruterami, wizytówką Wildera, jego profesjonalnym strojem na plaży i brakiem zalotności LeAnne przekonała, że ​​rozmawia z prawdziwym łowcą talentów do modelingu. W swoim pojeździe LeAnne podzieliła się swoim adresem domowym, numerem telefonu matki, miejscem pracy matki i innymi danymi osobowymi z Wilderem, ponieważ powiedział, że będzie musiał zadzwonić do jej matki, aby uzyskać zgodę na to, aby LeAnne została modelką, ponieważ była jeszcze nieletnia.

Poszli do lokalnego centrum handlowego i przyjrzeli się różnym stylom mody, po czym Wilder odprowadził LeAnne do swojego samochodu i ponownie zawiązał jej oczy.

„Mógłbyś mnie przewrócić piórkiem.”

— LeAnne

„A gdy już miałam założoną opaskę na oczy, wziął moją lewą rękę, przeciągnął ją przez konsolę i położył sobie na kolanach. Byłam oszołomiona – absolutnie oszołomiona – wiedząc, że się odsłonił. Wyciągnął się z zamka. Można by mnie przewrócić piórkiem” – powiedziała. „Nie sądziłam, że ten człowiek jest zboczeńcem”.

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY OTRZYMAĆ BIULETYN O PRAWDZIWYCH ZBRODNIACH

ŚLEDŹ ZESPÓŁ FOX TRUE CRIME NA X

LeAnne „spokojnie” cofnęła rękę i zaczęła płakać, a Wilder próbował ją pocieszyć.

„Powiedział: ‘OK, kochanie… Powiem ci, dlaczego nie pójdziesz i nie wyskoczysz?’ Mieszkałam dość blisko tego centrum handlowego. Powiedział: idź do domu. Kup sobie coś zimnego do picia. A potem skontaktuję się z tobą i twoją mamą w poniedziałek” – powiedziała LeAnne.

Opowiedziała matce o spotkaniu z Wilderem i o tym, jak zaproponował jej pracę modelki, ale nie wspomniała, co wydarzyło się później. To żal, który żywi do dziś.

Nie myślała wiele o przypadkowym spotkaniu ze skautką modelek, aż do 1984 roku, kiedy pojawiły się wiadomości o seryjnym mordercy, który porwał nastolatkę o imieniu Linda Grover z centrum handlowego w Tallahassee, zawiązał jej oczy, wepchnął do bagażnika swojego samochodu i na koniec zakleił jej powieki.

Choć jej doświadczenia i porwanie z 1984 r. miały pewne podobieństwa, LeAnne nadal miała wątpliwości, czy to ten sam mężczyzna, zwłaszcza że w wiadomościach słyszała, że ​​podejrzany pochodził pierwotnie z Australii, a mężczyzna, z którym rozmawiała w 1977 r., nie miał Australijski akcent.

Następnie, około dekady temu, LeAnne natknęła się na więcej informacji o Wilderze w internecie i wyszukała go w Google „z czystej ciekawości”.

OTRZYMAJ AKTUALIZACJE W CZASIE RZECZYWISTYM BEZPOŚREDNIO NA CENTRUM PRAWDZIWEJ ZBRODNI

„I tam było jego zdjęcie policyjne. I pomyślałam: »O mój Boże, to ten facet«” – powiedziała, dodając, że dowiedziała się również, że nie ma australijskiego akcentu, mimo że się tam urodził.… Oczywiście byłam oszołomiona i zdałam sobie sprawę, kto mnie zabrał”.

Teraz, gdy LeAnne rozmyśla o swoich przeżyciach na plaży tamtego dnia w 1977 roku, myśli o tym, jak „blisko” była „z tym pokręconym, złym człowiekiem”. Ma nadzieję, że inne kobiety, które go spotkały, podzielą się swoimi doświadczeniami.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„Moje serce jest z każdym, kto mógł się z nim zetknąć. A jeśli ktoś to przeczyta i również miał z nim skrzyżowane ścieżki, ale wyszedł z tego jak ja, może… przekazać wiadomość do (Risico) i innych, że nie jesteś sam. Nie jesteś głupi”.

Według lokalnych mediów Wilder może mieć związek z większą liczbą morderstw na Florydzie i w Nowym Jorku.





Source link