Home Najnowsze wiadomości Próba Luny zmuszenia Garland do przekazania taśm Bidena-Hura nie powiodła się w...

Próba Luny zmuszenia Garland do przekazania taśm Bidena-Hura nie powiodła się w Izbie Reprezentantów

32
0


Demokraci z Izby Reprezentantów i niektórzy Republikanie połączyli siły, aby zablokować propozycję przedstawicielki Anny Pauliny Luny, mającą na celu nałożenie na prokuratora generalnego Merricka Garlanda kary w wysokości 10 000 dolarów dziennie, dopóki nie ujawni nagrań audio wywiadu prezydenta Bidena ze specjalnym doradcą Robertem Hurem.

Demokraci nie zdołali zablokować głosowania nad rezolucją w środę wieczorem, w związku z czym głosowanie nad nią odbyło się w czwartek.

Luna od tygodni groziła, że wymusić głosowanie wyrażając „głęboką pogardę” wobec Garland i apelując zarówno do Republikanów, jak i Demokratów o wsparcie tej inicjatywy, powołując się na obawy dotyczące sprawności umysłowej Bidena, wywołanej jego katastrofalnym występem w debacie prezydenckiej CNN.

Jej początkowy rachunek miałby kierował Izbą sierżanta broni, aby aresztować Garlanda, aby izba mogła przeprowadzić własny proces. Jest to mało znana procedura, niestosowana od lat 30. XX wieku, która nigdy nie została zastosowana wobec urzędnika gabinetu.

Departament Sprawiedliwości nie będzie ścigał prokuratora generalnego Garlanda za obrazę sądu za odmowę przekazania nagrań audio z wywiadu z Bidenem i Hurem

Przedstawicielka Anna Paulina Luna wymusiła głosowanie nad swoją uchwałą o uznaniu prokuratora generalnego Merricka Garlanda za winnego obrazy sądu (Getty Images)

Luna zgodziła się odłożyć wymuszenie głosowania do tego tygodnia po omówieniu tej sprawy z przewodniczącym Izby Reprezentantów Mike’em Johnsonem, Republikaninem z Luizjany.

Zmieniła również projekt ustawy, nakładając na Garlanda karę pieniężną zamiast aresztowania.

Rzecznik Departamentu Sprawiedliwości (DOJ) powiedział w odpowiedzi na działania GOP: „To jest niezgodne z konstytucją. Jesteśmy przekonani, że nasze argumenty przeważą w sądzie”.

Republikanie od miesięcy domagają się nagrań audio z wywiadu z Bidenem w ramach dochodzenia Hur w sprawie tajnych dokumentów, będącego częścią dochodzenia w sprawie impeachmentu prezydenta.

ANNA PAULINA LUNA WZYWA DO GRZYWNY W WYSOKOŚCI 10 000 DOLARÓW DZIENNIE NA GARLANDA ZA TAŚMĘ AUDIO BIDENA-HURA

Robert Hur i Joe Biden

Raport specjalnego prokuratora Roberta Hura opisał Bidena jako „sympatycznego, życzliwego, starszego mężczyznę ze słabą pamięcią”. (Getty Images)

Ustawodawcy Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów, z których niektórzy od dawna uważali, że Biden nie nadaje się psychicznie do pełnienia urzędu, zagłosowali w zeszłym miesiącu za uznaniem Garlanda za winnego obrazy Kongresu za odmowę przekazania nagrań audio wywiadu Hura z Bidenem na temat sposobu postępowania z tajnymi dokumentami. Departament Sprawiedliwości (DOJ) odmówił wszczęcia postępowania karnego, powołując się na decyzję Bidena o odwołaniu się do przywileju wykonawczego w sprawie nagrań.

Demokraci zwrócili również uwagę, że pełny zapis rozmowy jest już dostępny i skrytykowali inicjatywę, nazywając ją jawnie stronniczą.

Republikanie twierdzą jednak, że nagrania te dostarczą niezbędnego kontekstu dotyczącego bystrości umysłu Bidena, czego nie można wywnioskować z transkryptu.

BYŁY REPREZENTANT CHARLIE RANGEL, 94 LATA, PYTA, CZY BIDEN NALEŻY DO DOMU OPIEKI, A NIE DO BIAŁEGO DOMU

Jim Jordan na Kapitolu

Przewodniczący Komisji Sądowniczej Izby Reprezentantów Jim Jordan również wniósł pozew w sprawie nagrań audio. (Zdjęcie: Win McNamee/Getty Images)

Niektórzy ustawodawcy Partii Republikańskiej wznowili te apele po występie Bidena w debacie pod koniec ubiegłego miesiąca.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

81-letni prezydent mówił chrapliwym głosem, podobno z powodu przeziębienia, i kilkakrotnie zacinał się w swoich odpowiedziach podczas wydarzenia w prime-time. Widzowie zauważyli również, że wyglądał na zmęczonego i zauważalnie mniej bystrego niż ostatnim razem, gdy stanął naprzeciwko byłego prezydenta Trumpa w 2020 roku.

Izba Reprezentantów Partii Republikańskiej również pozwał Garland w zeszłym tygodniu w celu uzyskania taśm, a proces prowadził przewodniczący Komisji Sądowniczej Izby Reprezentantów Jim Jordan, Republikanin z Ohio.Source link