Home Najnowsze wiadomości Proces Aleca Baldwina w sprawie strzelaniny „Rust”: Ława przysięgłych z przewagą kobiet...

Proces Aleca Baldwina w sprawie strzelaniny „Rust”: Ława przysięgłych z przewagą kobiet może być bardziej „wyrozumiała” dla obrony, mówi ekspert

14
0


Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Dodatkowo otrzymasz specjalny dostęp do wybranych artykułów i innych treści premium po założeniu konta — bezpłatnie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Alec Baldwin Jak powiedzieli eksperci stacji Fox News Digital, ława przysięgłych złożona głównie z kobiet w procesie o nieumyślne spowodowanie śmierci – w której zasiadało 11 kobiet i pięciu mężczyzn – może zarówno pomóc, jak i zaszkodzić zagrożonemu aktorowi.

Randolph Rice, prawnik z Maryland, powiedział, że zarówno prokuratorzy, jak i obrońcy czasami dostosowują taktykę do podziału ławników pod względem płci.

Rice powiedział, że prawnicy Baldwina mogą podkreślić jego głęboki żal po śmiertelnym postrzeleniu operatora Halina Hutchins na planie westernu „Rust” w 2021 roku, by poruszyć serca widzów.

„Być może obrona próbuje uchwycić emocjonalną stronę tej sprawy” – powiedział Rice. „Że był tak pogrążony w żalu, że nie mógł popełnić żadnego przestępstwa z powodu swojej reakcji na miejscu zdarzenia”.

ŚMIERTELNA OSI CZASU STRZELANINY Z FILMEM „RUST” Z UDZIAŁEM ALEC BALDWINA, KTÓRA DOPROWADZIŁA AKTORÓW DO NIEUMYŚLNEGO ZABÓJSTWA

Alec Baldwin rozmawia z żoną Hilarią Baldwin w Sądzie Okręgowym Pierwszego Okręgu podczas pierwszego dnia składania zeznań w sprawie przeciwko niemu w Santa Fe w stanie Nowy Meksyk, 10 lipca 2024 r. (Eddie Moore/Journal/Pool za pośrednictwem Reuters)

Zdjęcia przedstawiające osobę wyglądającą na zrozpaczoną Baldwin wydaje się płakać rozmowy telefonicznej po przypadkowej strzelaninie były szeroko komentowane w Internecie.

Ława przysięgłych, w skład której weszli czterej alternatywni sędziowie, wysłuchała w środę oświadczeń wstępnych i zeznań czterech świadków.

Adwokaci zauważają również, że kobiety w ławie przysięgłych mogą być zirytowane szorstką osobowością Baldwina i faktem, że ofiarą w tej sprawie była matka.

Rice podkreślił również obecność żony Baldwina, Hilarii, i brata Stephena w pierwszym rzędzie podczas środowych oświadczeń otwierających. Po przerwie sądowej na ten dzień para spacerowała po eleganckiej ulicy East San Fracisco w Santa Fe, wpadając do sklepów z 20-miesięczną córką na holu.

„RUST” ARMORER ALEC BALDWIN PROSI O ZWOLNIENIE Z WIĘZIENIA NA KILKA DNI PRZED PROCESEM AKTORA O NIEUMYŚLNE ZABÓJSTWO

Alec Baldwin i jego żona Hilaria Baldwin opuszczają Sąd Rejonowy

Alec Baldwin i jego żona Hilaria Baldwin opuszczą sąd 10 lipca 2024 r. (Zdjęcie AP/Roberto E. Rosales)

Alec Baldwin i jego żona Hilaria Baldwin opuszczają Sąd Rejonowy

Para opuściła dom po zakończeniu dnia obrad jego procesu o nieumyślne spowodowanie śmierci w Santa Fe w stanie Nowy Meksyk (Zdjęcie AP/Roberto E. Rosales)

Rice powiedział, że podkreślanie silnych więzi rodzinnych wydaje się mieć charakter strategiczny.

„Obrona może próbować wykorzystać na swoją korzyść fakt, że ma ośmioro dzieci, siedmioro z Hilarią i wnuka” – powiedział. „Kobiety mogą współczuć ojcu i dziadkowi, a także jego sławie”.

„Obrona może próbować wykorzystać na swoją korzyść fakt, że ma ośmioro dzieci, siedmioro z Hilarią i wnuka”.

— prawnik z Marylandu Randolph Rice

Adwokat Elizabeth Bunker odpowiedziała, że ​​kobiety w ławie przysięgłych mogą się oburzyć na agresywną postawę przyjętą przez adwokata Baldwina, Alexa Spiro, i szorstką osobowość Baldwina.

Adwokat aktora przesłuchał policjanta z Santa Fe, Nicholasa Lefleura na stoisku w środę próbując zwrócić uwagę na to, co uznał za fuszerkę w śledztwie.

Alec Baldwin obejmuje swojego brata, aktora Stephena Baldwina

Alec Baldwin obejmuje swojego brata, aktora Stephena Baldwina, podczas przerwy w rozprawie Aleca w Sądzie Okręgowym hrabstwa Santa Fe, 10 lipca 2024 r. (Zdjęcie AP/Ross D. Franklin/Pool)

Alec Baldwin opuszcza salę sądową po rozprawie w Sądzie Okręgowym hrabstwa Santa Fe

Alec Baldwin opuszcza salę sądową po rozprawie. (Zdjęcie AP/Ross D. Franklin/Pool)

„Czasami zbyt agresywne podejście do sprawy może bardziej się odbić na ławie przysięgłych złożonej głównie z kobiet” – powiedziała Bunker. „Może się to skończyć w obie strony”. Zauważyła również, że reputacja Baldwina jako szorstkiego może mu zaszkodzić bardziej w przypadku kobiet niż mężczyzn.

Podkreślając, że wynik procesu zależał głównie od tego, w jaki sposób Baldwin posługiwał się bronią, z której zabito Hutchins, „ława przysięgłych złożona głównie z kobiet może nie mieć aż tak dużej wiedzy na temat broni palnej” – powiedziała.

„Mężczyźni są trochę bardziej czarni i biali, i mogą powiedzieć: »Oczywiście, że to ty nacisnąłeś spust«”.

Baldwin wielokrotnie powtarzał, że odbezpieczył broń, ale nie nacisnął spustu.

TWIERDZENIE ALEC BALDWIN, ŻE NIE NACISNĄŁ SPUSTU W ZESTAWIE „RUST” ZAKWENOWANE PRZEZ SZERYFA: „BROŃ PO PROSTU NIE WYSTRZELA”

Alec Baldwin siedzi w kościele Rust

Aleca Baldwina pokazano w kościele, w którym zamordowano Hutchinsa, w odrzutach z produkcji „Rust” wykorzystanych podczas procesu Hannah Gutierrez Reed. (Telewizja sądowa)

Jednak prawnik specjalizujący się w branży rozrywkowej Tre Lovell powiedział, że płeć raczej nie będzie miała dużego wpływu na werdykt.

„Ogólnie rzecz biorąc, w tym przypadku nie widzę, jak płeć może mieć aż tak duże znaczenie” – powiedział Fox News Digital. „Istotne jest to, co jurorzy sądzą o Alecu Baldwinie i jakie są ich odczucia w kwestii broni i możliwości polegania na ekspertach”.

Aktor przypadkowo postrzelił Hutchinsa i zranił reżysera Joela Souzę 21 października 2021 r., po tym jak rusznikarz Hannah Gutierrez Reed przypadkowo załadowała ostrą amunicję do rewolweru.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ DO NEWSLETTERA ROZRYWKOWEGO

Operatorka filmowa Halyna Hutchins pozuje w skórzanej kurtce.

Autorka zdjęć Halyna Hutchins zmarła na planie filmu „Rust” w październiku 2021 r. (Fred Hayes)

Prokurator Erlinda Johnson argumentowano w oświadczeniach otwierających że Baldwin „złamał podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące broni palnej”, celując w plan zdjęciowy prawdziwą bronią.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Spiro odparł, że Baldwinowi powiedziano, że broń jest zimna, a na planie filmowym obowiązkiem rusznikarza, a nie aktora, jest zapewnienie bezpieczeństwa broni.

„Na planie filmowym bezpieczeństwo musi zostać zapewnione zanim aktor otrzyma broń” – powiedział adwokat ławie przysięgłych w swoim przemówieniu otwierającym.

Proces zostanie wznowiony w czwartek.Source link