Home Najnowsze wiadomości Progresywni ludzie oburzeni, gdy Demokraci rzekomo prywatnie przyznają, że Trump nie jest...

Progresywni ludzie oburzeni, gdy Demokraci rzekomo prywatnie przyznają, że Trump nie jest „egzystencjalnym zagrożeniem dla demokracji”

15
0


Liberałowie w mediach społecznościowych zareagowali wściekle na doniesienia o tym, że ustawodawcy Partii Demokratycznej przyznali za kulisami, że były prezydent Trump nie jest „zagrożeniem dla demokracji”, jak głośno twierdzi ich partia.

New York Times Felietonista Ezra Klein pojawił się we wtorek w podcaście The Bulwark Podcast i ujawnił, co „najważniejsi Demokraci” powiedzieli mu nieoficjalnie, panikując przy tym, czy powinni poprzeć czy odrzucić prezydenta Bidena w swoim programie wyborczym.

„Ludzie rozważają ten zestaw rzeczy. Na przykład: „Byłoby dla mnie osobiście bardzo nieprzyjemne wystąpić przeciwko prezydentowi jako urzędnikowi wybieralnemu w Partii Demokratycznej” i rozważają, co się stanie, jeśli wygra Donald Trump, i mówią, w sposób ujawniający preferencje: „Mogę żyć z wygraną Donalda Trumpa””. Klein powiedział„I słyszałem, jak ludzie mówili mi to nieoficjalnie, żeby być uczciwym-”

WYWIADOWCY Z BIDENEM RZUCAJĄ ŚWIATŁO NA JEGO SKRAJNOŚĆ ZA KULISAMI: „NIE MOŻNA NIE ZAUWAŻYĆ”

Felietonista New York Times Ezra Klein powiedział, że „najważniejsi Demokraci” powiedzieli mu, że tak naprawdę nie uważają byłego prezydenta Trumpa za „egzystencjalne zagrożenie dla demokracji”. (Lloyd Bishop/NBCU Photo Bank/NBCUniversal za pośrednictwem Getty Images)

„Naprawdę?” – zareagował gospodarz podcastu Tim Miller.

„Miałem czołowych Demokratów, którzy mówili mi, w zasadzie, coś w stylu: »Nie wiem, dlaczego wszyscy ci Demokraci, którzy uważają Donalda Trumpa za egzystencjalne zagrożenie dla demokracji, zachowują się w taki sposób. Ale powodem, dla którego ja zachowuję się w taki sposób, jest to, że tak nie uważam«” ​​– kontynuował Klein.

„Kim do cholery jest ta osoba?” – wykrzyknął rozgniewany Miller. „Ujawnij swoje źródła, Ezra!”

„Uważam to za wkurzające, ale uważam, że jest to spójne” – odpowiedział Klein.

Klein powiedział później Millerowi: „Myślę, że w pewnym momencie trzeba powiedzieć, że cokolwiek ci Demokraci mówią publicznie, są bardziej pogodzeni i bardziej skłonni do bycia po prostu oporem wobec prezydentury Trumpa, niż sugerowałaby większość ich publicznej retoryki”.

„Masz spokojny głos, ale teraz podnosisz mi ciśnienie krwi do góry nogami” – powiedział Miller. „Ezra, jestem po prostu, kurde, tak wkurzony”.

GEORGE STEPHANOPOULOS Z ABC PO WYWIADZIE Z BIDENEM: „NIE SĄDZĘ, ŻE ZDOLNY JEST DO SŁUŻBY JESZCZE CZTERY LATA”

Donald Trump

Były prezydent Trump odnotował wzrost w sondażach po debacie prezydenckiej, która odbyła się w zeszłym miesiącu. (Mario Tama/Getty Images)

Miller podzielił się „irytującą wymianą zdań” na X, wywołując oburzenie wśród innych przeciwników Trumpa.

„To jest absolutnie wkurzające” – zareagował Jon Favreau, były autor przemówień Obamy i współprowadzący audycji Pod Save America.

„Poprawka: Nie byłem zbyt pobłażliwy dla Demokratów. Byłem dla nich o wiele, wiele, wiele za pobłażliwy” – powiedział Jonathan Chait, dziennikarz New York Magazine.

KRYTYCY ATAKUJĄ BIDENA PO WYWIADZIE DLA ABC, KRYTYKUJĄ JEGO ODMOWĘ PODDANIA SIĘ TESTOM POZNAWCZYM: „DYSKWALIFIKUJĄCE”

Postępowy aktywista Aaron Regunberg napisał: „To historia z prawdziwymi, prawowitymi złoczyńcami. Oto oni. Niech gniją w piekle”.

„Jeśli partia jest wypełniona tak wieloma bezużytecznymi ludźmi, nie ma powodu, aby istniała” – powiedział dziennikarz Vox Sean Illing.

Damir Marusic, redaktor działu Washington Post, zauważył: „To takie osobliwe, ten idealizm. To tak, jakby ludzie mieszkający w mieście poświęconym polityce w ogóle nie rozumieli polityki”.

Joe Biden

Prezydent Biden zszokował cały kraj swoim fatalnym występem w debacie, co wywołało wezwania do wycofania się z wyścigu o nominację w 2024 r. (Getty Images)

Przedstawiciel Jared Golden, demokrata z Maine, publicznie wyraził podobne zdanie w artykule opublikowanym w Bangor Daily News pod tytułem „Donald Trump wygra wybory, a demokracja będzie w porządku”.

Biden zmaga się z rosnącą presją, aby wycofać się z wyścigu prezydenckiego, pomimo obietnicy pozostania w wyborach do listopada po swoim katastrofalnym występie w debacie.

Demokraci w Kapitolu w ostatnich tygodniach zmagali się z zamieszaniem. Wielu z nich publicznie popierało Bidena, ale według doniesień prywatnie wyrażało odmienne zdanie.

W środę wieczorem senator stanu Vermont Peter Welch dołączył do ośmiu demokratów Izby Reprezentantów, którzy wezwali Bidena do ustąpienia. Kilku członkowie mediów również otwarcie domagali się usunięcia go z listy kandydatów.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Gwiazda Hollywood i wielki darczyńca Demokratów George Clooney, który na kilka tygodni przed debatą współprowadził pełną gwiazd zbiórkę funduszy na rzecz Bidena w Los Angeles, napisał miażdżący esej w The New York Times wezwano do nominacji nowego kandydata.

„To druzgocące, ale Joe Biden, z którym byłem trzy tygodnie temu na zbiórce funduszy, nie był tym Joe „wielkim k…” Bidenem z 2010 roku. Nie był nawet Joe Bidenem z 2020 roku. Był tym samym człowiekiem, którego wszyscy widzieliśmy na debacie” – napisał Clooney.Source link