Home Najnowsze wiadomości Przywódca ataku w Bengazi skazany na 28 lat więzienia

Przywódca ataku w Bengazi skazany na 28 lat więzienia

22
0


Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tych treści

Osiągnąłeś maksymalną liczbę artykułów. Zaloguj się lub utwórz konto BEZPŁATNIE, aby kontynuować czytanie.

Wpisując swój adres e-mail i naciskając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki Fox News Warunki użytkowania I Polityka prywatnościw tym nasze Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę podać prawidłowy adres e-mail.

Pomysłodawca i przywódca bojówki stojący za śmiertelnym atakiem na konsulat USA w 2012 roku w libijskim mieście Benghazi został w czwartek skazany na 28 lat więzienia.

Wyrok wydany na 53-letniego Ahmeda Abu Khatallaha zapadł pomimo wniosków prokuratorów federalnych o skazanie go na 60 lat więzienia. Argumentowali, że jego pierwotny wyrok 22 lat był „nieracjonalnie niski”.

W 2017 r. Khatallah został skazany za cztery zarzuty, w tym za udzielanie wsparcia materialnego terrorystom i niszczenie mienia USA, ale został uniewinniony na podstawie najpoważniejszych zarzutów.

Zginęło czterech Amerykanów, w tym ambasador USA w Libii Christopher Stevens atak na placówkę dyplomatyczną USA oraz kompleks CIA w Benghazi, Libia, 11 września 2012 r.

BOHATER BENGHAZI KRIS „TANTO” PARONTO DZIELI SIĘ WNIOSKAMI WYCIĄGNIĘTYMI Z ATAKU Terrorystycznego w 2012 roku

Mężczyzna macha karabinem, gdy budynki i samochody stają w płomieniach na terenie konsulatu USA w Bengazi, 11 września 2012 r. W ataku, którego celem był także aneks CIA oddalony o około milę od konsulatu, zginęło czterech Amerykanów. (STR/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Amerykański Sąd Apelacyjny dla Okręgu DC orzekł tak w 2022 roku 22 lata więzienia to za mało dla Khatallaha „biorąc pod uwagę powagę takiego ataku na amerykańską placówkę dyplomatyczną i uznanie przez sąd rejonowy istotnej potrzeby powstrzymywania takich zbrodni”.

Departament Sprawiedliwości podał, że Khatallah był przywódcą ekstremistycznej bojówki Ubaydah bin Jarrah i starał się podżegać do przemocy wobec Stanów Zjednoczonych ze względu na ich obecność w Libii. Grupa zaczęła gromadzić broń na początku 2012 roku w oczekiwaniu na atak.

LEGENDA BENGHAZI MARK GEIST PRZEDSTAWIA PSA K9 DO WETERANA WALKI W New Jersey

Czterech Amerykanów zginęło w atakach w Benghazi z 11 września 2012 r

Ambasador USA w Libii J. Christopher Stevens, pracownik Departamentu Stanu Sean Smith i podwykonawcy CIA oraz byli żołnierze Navy SEALs Glen Doherty i Tyrone Woods zginęli 11 września 2012 r. w Benghazi w Libii. (Wiadomości Foxa)

Milicja zaatakowała konsulat 11 września 2012 r., podpaliła teren kompleksu i włamała się do budynków. Kilka godzin po rozpoczęciu w walkach zginęli Stevens, pracownik Departamentu Stanu Sean Smith, kontrahenci CIA oraz byli żołnierze Navy SEAL Glen Doherty i Tyrone Woods.

Benghazi wkrótce stało się kwestią polityczną powodującą podziały.

Republikanie w Kongresie oskarżyli prezydenta Obamę i Sekretarza Stanu Hillary Clinton za celowe wprowadzenie opinii publicznej w błąd, sugerując, że ataki były reakcją na film „Niewinność muzułmanów”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Kongres prowadził przez kilka lat dochodzenia, ale ostatecznie w raporcie końcowym nie oskarżono żadnej konkretnej osoby.



Source link