Home Najnowsze wiadomości Schumer potwierdza poparcie dla Bidena po doniesieniach, że jest otwarty na odsunięcie...

Schumer potwierdza poparcie dla Bidena po doniesieniach, że jest otwarty na odsunięcie prezydenta od władzy jako kandydata na 2024 r.

19
0


Lider większości w Senacie Chuck SchumerDN.Y. twierdzi, że nadal popiera Joe Bidena, po tym jak podobno dał znać darczyńcom Demokratów, że jest otwarty na zastąpienie prezydenta na szczycie listy kandydatów w wyborach w 2024 r.

Osiowypowołując się na trzy źródła, Schumer poinformował, że od czasu wystąpienia Bidena w debacie pod koniec ubiegłego miesiąca, Schumer wysłuchuje pomysłów i sugestii darczyńców, zgodnie z którymi najlepszym sposobem na to, by partia mogła iść naprzód i debatować z byłym prezydentem Trumpem, jest usunięcie Bidena.

W oświadczeniu złożonym w środę stacji Fox News po publikacji raportu Axios, Schumer potwierdził swoje zaangażowanie na rzecz Bidena.

„Jak wielokrotnie dawałem jasno do zrozumienia publicznie i prywatnie, popieram prezydenta Bidena i nadal dążę do tego, aby Donald Trump został pokonany w listopadzie” – powiedział.

SCHUMER PLANUJE POZBAWIĆ TRUMPA IMMUNITETU PO ORZECZENIU SN

Lider większości w Senacie Chuck Schumer, DN.Y., rozmawia z Alexem Nguyenem, dyrektorem ds. komunikacji, podczas konferencji prasowej demokratów w Senacie w Kapitolu Stanów Zjednoczonych we wtorek. (Bill Clark/CQ-Roll Call przez Getty Images)

Portal ujawnił, że zarówno przed, jak i po zaskakującym występie Bidena w debacie, kultowy telefon z klapką Schumera był podświetlony dzięki darczyńcom.

Jak podaje serwis, mimo 20-letniej przyjaźni Schumera z Bidenem, głównym zmartwieniem senatora jest pokonanie byłego prezydenta Trumpa i utrzymanie większości Demokratów w Senacie.

Po Demokraci w Senacie Jak donoszą źródła, podczas regularnego lunchu politycznego we wtorek Schumer zaprosił wyższych rangą urzędników kampanii Bidena, aby poinformowali członków i bezpośrednio odnieśli się do wszelkich obaw, jakie mogli mieć.

Wahania Schumera co do poparcia kandydata Demokratów na prezydenta pojawiły się po tym, jak publicznie wyraził poparcie dla kandydatury Bidena.

„Jestem za Joe Bidenem” – powiedział na konferencji prasowej w Nowym Jorku 2 lipca. „Jestem za Joe” – powiedział podobno powtórzono w poniedziałek wchodząc do Senatu.

Senatorowie Richard Blumenthal, Patty Murray i kongresmenka Nancy Pelosi.

Senatorowie Richard Blumenthal, D-Conn., Patty Murray, D-Wash. i Rep. Nancy Pelosi, D-Calif. (Anna Moneymaker/Bill Clark/Leigh Vogel)

Sygnał Schumera do darczyńców zbiegł się z momentem, w którym prominentni liderzy Demokratów prywatnie i publicznie kwestionowali przydatność Bidena jako twarzy partii.

Przedstawicielka Nancy PelosiDemokrata z Kalifornii zasugerował, że wciąż nie podjęto decyzji, czy Biden będzie ubiegał się o reelekcję, mimo że prezydent już kilkakrotnie oświadczył, że pozostaje w wyścigu.

„To prezydent musi zdecydować, czy będzie kandydował. Wszyscy zachęcamy go do podjęcia tej decyzji, ponieważ czasu jest coraz mniej” – powiedziała Pelosi w środę w programie „Morning Joe” stacji MSNBC. „Jest kochany, szanowany, a ludzie chcą, żeby podjął tę decyzję”.

Zapytana o to, że Biden już jasno dał do zrozumienia, że ​​zamierza kandydować, Pelosi ponownie zasugerowała, że ​​wciąż nie podjęto decyzji.

„Chcę, żeby zrobił cokolwiek postanowi, i tak właśnie jest. Cokolwiek postanowi, zrobimy to” – powiedziała Pelosi.

„BRACIA OBAMA” ZGROMADZAJĄ SIĘ PRZECIWKO BIDENOWI, PODCZAS GDY OD DŁUGOTRWAŁEGO POGŁOSZENIA O NAPIĘCIU TRUDNO OBEJRZEĆ

Senator Richard Blumenthal, demokrata z Connecticut, powtórzył komentarze Pelosi.

„Myślę, że będzie nadal przedstawiał swoją sprawę Amerykanom i to on podejmie decyzję. Są doradcy i zwolennicy, którzy mogą udzielić mu wskazówek, których szuka. Ale myślę, że ostatecznie to on musi podjąć decyzję. Myślę, że tego rodzaju wewnętrzna debata w pewnym momencie się zakończy. Pytanie brzmi, kiedy” – powiedział Blumenthal reporterom w czwartek.

Biden walczy o utrzymanie przy życiu swojej kulejącej kampanii prezydenckiej

Prezydent Biden przemawia w niedzielę w biurze kampanii w Filadelfii. (Zdjęcie AP/Manuel Balce Ceneta)

Senator Patty Murray, demokratka z Waszyngtonu, również wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​Biden musi „poważnie rozważyć” swoją przyszłość polityczną, pomimo decyzji prezydenta deklaracje publiczne że będzie nadal ubiegał się o reelekcję.

„W tym krytycznym momencie dla naszego kraju prezydent Biden musi poważnie rozważyć najlepszy sposób na zachowanie swojego niesamowitego dziedzictwa i zabezpieczenie go na przyszłość” – napisał Murray w oświadczeniu w poniedziałek.

Senator Chris Van Hollen, demokrata z Maryland, zasugerował również, że Biden musi jeszcze podjąć decyzję.

„Myślę, że prowadzimy ważną rozmowę na szczeblu krajowym” Biegać powiedział. „Jestem przekonany, że prezydent podejmie decyzję leżącą w najlepszym interesie kraju”.

Prezydent Joe Biden

Prezydent Biden przemawia na wydarzeniu kampanijnym w Atlancie, 9 marca 2024 r. (Megan Varner/Getty Images)

Wielu innych Demokratów nie mówi, czy uważają, że prezydent powinien pozostać kandydatem, ale sugerują – po tym, jak Biden już powiedział, że nie rezygnuje – że należy przeprowadzić rozmowy na temat jego dalszej kandydatury.

Senator Michael Bennet, demokrata z Kolorado, powiedział, że nadal należy przeprowadzić rozmowy dotyczące Bidena jako Kandydat Demokratówostrzeżenie przed potencjalną falą czerwieni w listopadzie.

„Myślę, że Donald Trump jest na dobrej drodze, by wygrać te wybory, a może nawet wygrać je miażdżącą przewagą i zabrać ze sobą Senat i Izbę Reprezentantów” – powiedział Bennet we wtorek CNN. „Powinniśmy o tym porozmawiać. Biały Dom, od czasu tej katastrofalnej debaty, myślę, nie zrobił nic, by naprawdę pokazać, że ma plan, by wygrać te wybory”.

Mark Warner i Joe Biden

Biden zbagatelizował doniesienia, że ​​senator Mark Warner, demokrata z Wirginii, odszedł i chciał porozmawiać z innymi demokratami na temat swojej kandydatury. (Getty Images)

Senator Mark Warner, demokrata z Wirginii, również zachęcał do rozmów na temat kandydatury Bidena.

„Mając na uwadze tak wiele do stracenia w nadchodzących wyborach, nadszedł czas na rozmowy o najsilniejszej drodze naprzód” – napisał Demokrata na X. „W miarę trwania tych rozmów uważam, że obowiązkiem prezydenta jest bardziej agresywne przedstawienie swojej sprawy Amerykanom i wysłuchanie bezpośrednio szerszej grupy głosów na temat tego, jak najlepiej zapobiec powrotowi bezprawia Trumpa do Białego Domu”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Biden zwrócił się w poniedziałek do członków Kongresu i sceptyków co do jego starań o reelekcję w liście, stwierdzając, że jest „zdecydowanie zdecydowany pozostać w tym wyścigu, doprowadzić go do końca i pokonać Donalda Trumpa”.

Mimo prób Bidena złagodzenia nastrojów w partii, ośmiu demokratów z Izby Reprezentantów oficjalnie zaapelowało do Bidena o rezygnację z nominacji.

Do przygotowania niniejszego reportażu przyczyniła się Aubrie Spady z Fox News.

Otrzymuj najnowsze informacje z kampanii wyborczej 2024, ekskluzywne wywiady i wiele więcej w naszym centrum wyborczym Fox News Digital.

Source link