Home Najnowsze wiadomości Senator Demokratów pomaga zablokować nominację Bidena na sędziego w związku z kontrowersjami...

Senator Demokratów pomaga zablokować nominację Bidena na sędziego w związku z kontrowersjami wokół więźnia transseksualnego

11
0


Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Osiągnąłeś maksymalną liczbę artykułów. Zaloguj się lub utwórz konto BEZPŁATNIE, aby kontynuować czytanie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Senatorowie skutecznie zablokowali nominację sędziowską do sądu okręgowego w czwartek po tym, jak zarekomendowała przeniesienie biologicznego mężczyzny, który identyfikuje się jako kobieta transseksualna, do więzienia, w którym przetrzymywano biologiczne kobiety, pomimo skazania za przestępstwa seksualne.

Sędzia Sarah Netburn nominacja nie mogła zostać rozpatrzona po tym, jak senator Jon Ossoff, demokrata z Georgii, zagłosował przeciwko niej wraz z republikanami w komisji sądowniczej Senatu, co doprowadziło do dwupartyjnej opozycji, co zdarza się coraz rzadziej.

BATTLEGROUND DEMS TESTER, KAINE OPUŚCI SPOTKANIE KAMPANII BIDENA, GDYŻ OBAWY DOTYCZĄCE ROKU 2024 ROSNĄ

Biden poniósł porażkę w czwartek, gdy zablokowano kontrowersyjną nominację na stanowisko sędziego. (Getty Images)

W głosowaniu 11–10 kontrowersyjny kandydat nie został dopuszczony do udziału w głosowaniu potwierdzającym.

Głosowanie było szczególnie znaczące, ponieważ żadna nominacja sędziowska Bidena nigdy nie została odrzucona w komisji, co czyni ją pierwszą. Asystent GOP powiedział Fox News Digital: „Żaden Demokrata nigdy nie głosował przeciwko nominacji sędziowskiej Bidena w komisji”.

BATTLEGROUND DEM CZUJE GORĄCO PO DEBACIE BIDENA, GDYŻ ZAMIESZKI W PARTII TRWAJĄ

Sędzia Sądu Rejonowego Sarah Netburn

Netburn został skrytykowany za rekomendację umieszczenia biologicznego mężczyzny będącego przestępcą seksualnym razem z więźniarkami. (Senacka Komisja Sądownicza)

Blokada jest porażką prezydenta Bidena, szczególnie że stara się on obsadzić więcej wakatów sądowych niż były prezydent Trump. Na początku tego roku Biden osiągnął kamień milowy z 200 potwierdzeńwyprzedzając Trumpa w tamtym czasie. Ale z powodu napiętego harmonogramu przerwy jesienią, nie jest jasne, czy uda mu się przebić rekord Trumpa.

„Mam głębokie obawy co do nominacji sędzi Sarah Netburn, a konkretnie co do jej radykalnych orzeczeń, które narażają kobiety na niebezpieczeństwo poprzez umieszczanie biologicznych mężczyzn w więzieniach dla kobiet” – powiedział senator Ted Cruz, Republikanin z Teksasu, w uwagach przed głosowaniem. „A biorąc pod uwagę lawinę listów, które ta komisja otrzymała od grup kobiecych i więźniarek, nie jestem jedyną osobą, która ma obawy”.

PIERWSZY SENATOR DEMOKRATYKÓW WZYWA BIDENA DO WYCOFANIA SIĘ „DLA DOBRA KRAJU”

Senator Ted Cruz

Cruz odczytał listy byłych więźniarek. (Tom Williams/CQ-Roll Call, Inc. za pośrednictwem Getty Images)

Senator z Teksasu podzielił się z kolegami niektórymi opiniami, które otrzymał, w tym listem od byłej więźniarki, w którym powiedziała: „Jako była więźniarka w kalifornijskim systemie więziennictwa, podzielam twoje obawy dotyczące tego, w jaki sposób prawa kobiet są spychane na dalszy plan w porównaniu z interesami mężczyzn, którzy identyfikują się jako kobiety i uzyskują dostęp do placówek przeznaczonych dla kobiet”.

SENACCY DEMOS TESTUJĄ, CZY ABORCJA MOŻE PRZEŁOŻYĆ SIĘ W ROZMOWACH O OBAWACH BIDENA

Mitch McConnell

McConnell skrytykował osiągnięcia kandydata. (AP)

W uwagach na sali Senatu przed głosowaniem komisji, lider mniejszości w Senacie Mitch McConnell, Republikanin z Kentucky, powiedział: „Niestety, czerwone flagi w historii sędzi Netburn nie ograniczają się do niewłaściwych działań, których się dopuściła”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Wyjaśnił, że „sędzia Netburn nie wydał orzeczenia w sprawie złożonych przez nich wniosków, które nie zostały zakwestionowane, a które uprawniałyby ich do udziału w kolejnej rundzie wypłaty odszkodowań dla pogrążonych w żałobie rodzin”, odnosząc się do rodzin ofiar zamachów z 11 września.

„Jak sami stwierdzili, «nie możemy pojąć, jak sędzia śledcza mogła tak bezdusznie traktować członków rodzin ofiar zamachów z 11 września lub tak lekkomyślnie lekceważyć swoje obowiązki»” – kontynuował.Source link